Amy Adams w koku i z falami
Stylizacja | Koki

Fryzura na większe wyjście w stylu Amy Adams

Na uroczystości rozdania Złotych Globów 2013, Amy Adams uwodziła swoją fryzurą. Jej uczesanie to nowa wersja klasycznego koka. Nowoczesny charakter upięciu nadaje okalające twarz pasmo włosów.

© Getty Images

Rudowłosa Amy Adams prezentuje zaczesane na bok miękko falujące włosy.

Aktorka Amy Adams jest teraz jedną z najbardziej pożądanych twarzy w Hollywood. Według Forbesa należy do grona najlepiej opłacanych aktorek. Otrzymała wiele nominacji do prestiżowych Złotych Globów i Oskarów i występuje u boku takich sław jak Christina Ricci, Leonardo DiCaprio i Joaquin Phoenix.

Na co dzień Amy lubi kreować z włosów miękko opadające fale lub fryzury typu koński ogon. Na uroczystości rozdania Złotych Globów zachwyciła bardziej wyrafinowaną fryzurą. To efektowne upięcie możecie wykonać samodzielnie w domu. 

Niezbędne produkty i akcesoria

Pianka do włosów, grzebień, wsuwki, klipsy, lakier nabłyszczający, gumka, lakier utrwalający.

Wasserwellen-Frisur
PIękna i szykowna fryzura Amy Adams nawiązuje do dawnej epoki, ale jest zarazem nowoczesna.© Getty Images

Wskazówki stylizacyjne

  1. Na umyte włosy nałóż piankę, następnie rozczesz je grzebieniem i przedziel z boku.
  2. Włosy spryskaj lakierem nabłyszczającym od nasady po końce, nadając tym samym połysk stylizacji.
  3. Fale zacznij układać od wysokości brwi. Wydziel pasmo szerokości ok. 5 cm i wysuń z boku twarzy. Upnij włosy klipsem w miejscu, gdzie ułożona zostanie pierwsza fala. Teraz unieś włosy w górę, formując falę. W tym uczesaniu fale są stosunkowo obszerne. Kolejnym klipsem zabezpiecz utworzoną falę. Układaj kolejne fale od głowy po końce włosów.
  4. Ułożone fale utrwal lakierem do włosów, wysusz je, a następnie usuń klipsy.
  5. Na końcu upnij kok. Zbierz włosy nisko przy szyi, w przeciwną stronę do przedziałka. Lekko skręć kucyk w kok i upnij spinkami. Złote wsuwki idealnie pasują do czerwonego odcienia włosów Amy Adams. Przy ciemniejszych tonach lepiej sprawdzą się brązowe lub czarne wsuwki. Lekko rozłóż włosy w koku, nadając mu nowoczesny look.
  6. Upnij włosy za uchem i poniżej przedziałka. Po przeciwnej stronie poluzuj kosmyk włosów, układając go swobodnie z boku twarzy.
  7. Na koniec spryskaj całość lakierem nabłyszczającym.