Poppy Delevingne uczesana w wysoko upiętego koka
Stylizacja | Koki

Fryzura miesiąca: propozycja Poppy Delevingne

Na uroczystości rozdania Oskarów brytyjska modelka Poppy Delevingne pojawiła się w czarnej sukni. Ten elegancki strój uzupełniała pełna klasy fryzura. Nasze wskazówki pomogą Ci samodzielnie wykonać podobne uczesanie.

Poppy i Cara Delevingne są siostrami i światowej sławy modelkami. Polecamy Waszej uwadze blond piękność Poppy Delevingne, która ma już na swoim koncie kilka okładek wiodących modowych tytułów.

16-letnią Poppy odkryła założycielka agencji modelek Storm, Sarah Doukas - matka jednego ze szkolnych kolegów Poppy. Wtedy Poppy marzyła o karierze aktorskiej, ale szybko zmieniła zdanie, odkrywając świat modelingu i odnosząc w nim sukcesy. Teraz w wieku 28 lat należała już do grona topowych modelek na świecie. 

W świecie haute couture, Poppy uważana jest w modelingu za brytyjską Claudię Schiffer. W 2009 roku Karl Lagerfeld wybrał właśnie ją na ambasadorkę Chanel. Mimo sukcesów na wybiegach Poppy nigdy nie zrezygnowała ze swoich aktorskich ambicji. Ten cel nadal określa losy jej kariery. Ostatnio przeprowadziła się do Nowego Jorku, co ma ją przybliżyć do realizacji życiowego marzenia. Ma też w planach powrót do rodzinnej Anglii. Jej brytyjscy fani powitają ją z otwartymi ramionami.

Fryzury Poppy Delevingne

Fryzury Poppy Delevingne

Siostra Poppy, Cara, robi równie zawrotną karierę!

Znakiem rozpoznawczym Poppy Delevingne jest wyczucie stylu. Często nosi rozpuszczone, falujące włosy z przedziałkiem po środku głowy. Od czasu do czasu zmienia fakturę włosów od prostych, przez falujące po wygładzone z pomocą żelu. Czasami stawia na dodatki takie jak kapelusze czy ozdoby. Na specjalne okazje lubi wyjątkowe stylizacje, jak zaczesane na bok włosy z wybranymi splecionymi pasmami lub wysoko upięty koński ogon.

Jej modowy i fryzjerski styl doskonale współgrają. Ma talent do łączenia kolorów, wzorów i materiałów. Wyczucie mody płynie w jej krwi. Matka Poppy, która ma za sobą rolę i karierę modelki, jest obecnie stylistką w światowej sieci sklepów Selfridges.

Na przyjęciu Vanity Fair wydanym z okazji uroczystości rozdania Oskarów 2014,  Poppy Delevingne przyciągała spojrzenia czarną aksamitną suknią w gotyckim stylu. Dopełnieniem tej stylizacji była fryzura – wysokie upięcie włosów. Pokazujemy, jak wykonać podobne uczesanie.

Narzędzia potrzebne do wykonania stylizacji à la Poppy

Pianka do włosów, gumka, wsuwki, grzebień o szerokich zębach, lakier do włosów.

Wskazówki stylizacyjne

1. Na włosy nałóż piankę stylizacyjną i zaczesz je ku górze. Następnie zacznij układać kok, zbierając włosy gumką na szczycie głowy.

2. Nadaj włosom odpowiednią objętość tapirując pasma od nasady kucyka. Palcami wyprostuj wierzchnią warstwę natapirowanych włosów. W ten sposób nadasz kształt koka.

3. Kucyk podziel na dwa pasma. Następnie skręć je luźno wokół osi, formując wokół gumki koczek. Fryzurę upnij wsuwkami.

4. Na koniec utrwal całość lakierem.

Wskazówka: Możesz też użyć suchego szamponu, aby uzyskać większą objętość włosów. Suchy szampon ułatwia także stylizację włosów.