Stylowe fryzury dla okrągłej twarzy - nie tylko te krótkie

Ciemne pofalowane włosy wyszczuplają twarz

Sprytne stylizacje włosów to jeden ze sposobów na odjęcie sobie niechcianych kilogramów. Przemyślana fryzura może także pomóc w optycznym zmniejszaniu twarzy. Prezentujemy kilka propozycji fryzur wyszczuplających twarz.

Spójrzmy prawdzie w oczy: okrągłe twarze wydają się delikatne, przyjacielskie i młode – podobnie jak dziecięce. Typowe cechy okrągłych twarzy to owalna linia włosów, delikatnie zarysowana broda i pełne policzki. Kształt głowy nie musi przekładać się na sylwetkę – to dar natury.

Jeżeli jesteś posiadaczką zaokrąglonych rysów twarzy, pomożemy Ci dobrać odpowiednią fryzurę, która optycznie poprawi Twój wygląd oraz polepszy samopoczucie. Dobrze dobrana do okrągłej czy owalnej twarzy fryzura sprawi, że będziesz wyglądać młodo, ale także podkreśli piękno kształtu twarzy.

Najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy

Pofalowane włosy do ramion jako idealna fryzura wyszczuplająca twarz
EyeEm
Okrągłą twarz najlepiej otoczyć swobodnie opadającymi pasmami włosów, które optycznie wyszczuplą twarz

Jakie cięcia, grzywki i triki sprawią, że Twoja twarz będzie wyglądać na smuklejszą? Masz do dyspozycji szeroki wybór fryzur wyszczuplających twarz. Proponujemy różnorodne swobodnie ułożone stylizacje i upięcia o klarownej strukturze. Połączenie cieniowania i grzywki to rozwiązanie które optycznie znacznie wyszczupla twarz – taka fryzura sprzyja wydatnym twarzom. Strukturę i głębię fryzurze wyszczuplającej twarz zapewnią odpowiednie cięcie i pasemka.

Lepiej unikać stylizacji, w których włosy układają się w długie proste pasma - powinniśmy stawiać raczej na miękkie fale, okalające oczy i policzki. Falujące, średniej długości, cieniowane boby są idealnym sposobem na optyczne zmniejszenie twarzy i przekierowanie uwagi na fryzurę. To zdecydowanie najbardziej odpowiednie krótkie fryzury do okrągłej twarzy.

Tradycyjne wysokie kucyki, koki czy upięcia w stylu Amy Winehouse optycznie wydłużają twarz. Natapirowane włosy i wysokie fryzury dodają centymetrów i zmniejszają twarz. Kok banan, częściowe upięcia przy nierównej linii grzywki czy tapirowane włosy przewieszone przed czoło również skutecznie wydłużają i zmiejszają optycznie twarz.

 

Wskazówka: Jeżeli marzysz o miękkich falach postaw na piankę twisted curling z serii got2b!

Okrągła twarz - fryzury, których lepiej unikać

 1. Proste grzywki zakrywające większą część czoła, nie sprzyjają pełniejszym twarzom. Znacznie lepszym wyborem będą miękkie, półokrągłe grzywki, które nadają łagodny kształt twarzy. Dobrym rozwiązaniem będą też grzywki układane asymetrycznie na bok, do wysokości policzka. Jeżeli chcesz wyszczuplić okrągłą twarz fryzurą, zrezygnuj z krótkiej grzywki.
 2. Gładko zaczesany koński ogon, to kolejny wróg kobiet, które chcą zmniejszyć optycznie swoją twarz. Ascetyczny wygląd przykuwa wzrok do policzków i brody, a właśnie te partie twarzy w największym stopniu zdradzają nadmiar kilogramów! Swobodnie zebrany koński ogon z wypuszczonymi po bokach twarzy pasmami, znacznie lepiej ukryje pulchny kształt buzi.
 3. Styl retro, pełen objętości i loków, zdecydowanie optycznie poszerza twarz. Nie będzie to więc najlepszy wybór dla osób poszukujących wyszczuplającej stylizacji.
 4. Zmniejszaniu buzi nie sprzyja także krótkie cięcie włosów. Lepiej w tym przypadku sprawdzą się dłuższe włosy, takie jak przedłużony bob, czy włosy sięgające piersi. Przedłużanie włosów pozwoli szybko uzyskać odpowiednią długość.
Powiązane artykuły
 • Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów

  Fryzury z krótkich włosów

  Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów
  ...
 • Grzywka według Heidi Klum

  Grzywka

  Grzywka według Heidi Klum
  ...
 • Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
  ...
 • Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?
  ...
 • Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów

  Jak kręcić włosy

  Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów
  ...
 • Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?

  Lakier do włosów

  Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?
  ...
 • Jak stosować lakier do włosów?

  Lakier do włosów

  Jak stosować lakier do włosów?
  ...
 • Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!

  Koki

  Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!
  ...
 • Stylizujemy kok

  Koki

  Stylizujemy kok
  ...
 • Długoterminowy sukces – kok i długie włosy

  Koki

  Długoterminowy sukces – kok i długie włosy
  ...
 • Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz

  Koki

  Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz
  ...
 • Fryzura miesiąca: Kirstin Bell

  Warkocz

  Fryzura miesiąca: Kirstin Bell
  ...