Skip to Content

Magia przedłużonych włosów

Za sekretem piękna długich włosów gwiazd kryją się zabiegi przedłużające. To dzięki nim krótkie pixie następnego dnia przeistacza się w bujną grzywę. Pokazujemy jak nosić i pielęgnować przedłużone pasma.

Wiele kobiet marzy o gęstych długich włosach. Dzięki zabiegom przedłużającym, te marzenia można spełnić w kilka godzin.

Co warto wiedzieć o przedłużaniu włosów

Włosy można przedłużać doczepiając zarówno naturalne jak i sztuczne pasma. Pasmo po paśmie, nowe kosmyki wtapiają się we własne włosy, zwiększając ich objętość i długość.

Obecnie istnieje wiele metod przedłużania włosów. Większość z nich wykorzystuje ciepło. Klej topniejący pod jego wpływem łączy w całość naturalne włosy z przedłużającym pasmem.

Popularną alternatywą dla zabiegów z wykorzystaniem ciepła są metody z użyciem ultradźwięków. W tym przypadku za pomocą fal ultradźwiękowych łączone są cząsteczki keratyny włosów naturalnych i doczepianych pasm. Fale ultradźwiękowe zmieniają strukturę keretyny, dołączając cząsteczki nowych pasm.

Najprostszą i najszybszą metodą przedłużania włosów jest dopinanie lub doklejanie nowych pasm.

Gwiazdy przedłużają włosy

Magia przedłużonych włosów
Britney Spears i Vanessa Hudgens otwarcie przyznają, że ich bujne fryzury są efektem zabiegów przedłużających włosy.

Długie gęste włosy uważane są za ozdobę kobiety. Bujna grzywa utożsamiana jest często ze zdrowiem, bogactwem i kobiecym pięknem. Przykuwa uwagę zarówno kobiet jak i mężczyzn, dlatego nie dziwi fakt, że jest tak bardzo pożądana przez przedstawicieli obu płci. I choć nie każdy z nas na co dzień przechadza się po czerwonym dywanie, to ulegamy presji zdrowego, pięknego i stylowego wyglądu. Wielkie gale, nowe role czy promocja są jednymi z wielu powodów, dla których gwiazdy i celebryci zmieniają swój wygląd i fryzury. Popularne gwiazdy jak Britney Spears i Vanessa Hudgens wykorzystują zabiegi przedłużania włosów do zmiany swego wizerunku.

Przedłużanie włosów wiąże się z koniecznością zapewnienia im specjalnej pielęgnacji, a efekty widoczne są przez krótki czas. Gdy włosy rosną łączenia stają się coraz bardziej widoczne. Wówczas konieczne jest dołączanie kolejnych pasm. Zazwyczaj przedłużanie włosów wystarcza na okres sześciu – ośmiu miesięcy. Unikniesz tego problemu, decydując się na dopinanie pasm.

Pielęgnacja przedłużonych włosów

Przez 24 godziny po zabiegu nie używaj szamponu, odżywek ani produktów do stylizacji.

Nie naciągaj łączeń między naturalnymi i przedłużającymi pasmami przez mycie włosów z głową pochyloną w dół.

Szczotkuj włosy 2-3 razy dziennie, w kierunku od nasady ku końcom. Używaj do tego specjalnej szczotki do włosów przedłużonych. W takich szczotkach włosie ma zróżnicowaną długość.

Nie kładź się spać w wilgotnych czy mokrych włosach. W ten sposób mogą stać się matowe. Dobrze jest zapleść pasma na noc.

Powiązane artykuły
 • Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów

  Fryzury z krótkich włosów

  Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów
  ...

  Marzysz o totalnej metamorfozie, ale boisz się drastycznego cięcia? Te argumenty na pewno przekonają Cię do zmiany nastawienia. Jak obciąć włosy?

  ...
 • Grzywka według Heidi Klum

  Grzywka

  Grzywka według Heidi Klum
  ...

  Heidi Klum ponownie wraca do grzywki. Piękna modelka wraca do stylu sprzed lat. Już w 2003 i 2008 roku podziwialiśmy Heidi w stylizacjach z grzywką.

  ...
 • Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
  ...

  To nie gust, a kształt twarzy powinna być najważniejszym kryterium w wyborze nowej fryzury. Dowiedz się, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.

  ...
 • Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?
  ...

  Wystarczy trochę sprytu, a z powodzeniem wyszczuplisz twarz odpowiednim cięciem i stylizacją. Prezentujemy najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy. Sprawdź!

  ...
 • Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów

  Jak kręcić włosy

  Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów
  ...

  Dowiedz się jak zrobić loki, które idealnie dopełnią Twoją codzienną lub wieczorową stylizację, dodając Ci kobiecego uroku, a fryzurze witalności i lekkości.

  ...
 • Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!

  Koki

  Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!
  ...

  Szukasz pomysłu na oryginalną fryzurę? Sprawdź czym są i jak wykonać space buns! Kliknij tutaj i zachwycaj oryginalną, letnią fryzurą!

  ...
 • Stylizujemy kok

  Koki

  Stylizujemy kok
  ...

  Wyjaśniamy, w jaki sposób upięcie się udaje i pokazujemy modną fryzurę 2015 w subtelnym wariancie: jako mini ul!

  ...
 • Długoterminowy sukces – kok i długie włosy

  Koki

  Długoterminowy sukces – kok i długie włosy
  ...

  Dowiedz się jak zrobić loki, które idealnie dopełnią Twoją codzienną lub wieczorową stylizację, dodając Ci kobiecego uroku, a fryzurze witalności i lekkości.

  ...
 • Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz

  Koki

  Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz
  ...

  Chloe Grace Moretz podbiła Hollywood i... nasze serca! Wszystko za sprawą jej fantazyjnej fryzury, którą łatwo odtworzysz w domu dzięki naszym wskazówkom.

  ...
 • Fryzura miesiąca: Kirstin Bell

  Warkocz

  Fryzura miesiąca: Kirstin Bell
  ...

  Poszukujesz inspiracji do stworzenia eleganckiej, ale jednocześnie lekkiej fryzury na ważne wydarzenie? Kristen Bell wie jak połączyć te dwie cechy!

  ...
 • Fryzury lat 50.: wciąż tak samo czarujące

  Fryzury w stylu lat 50.

  Fryzury lat 50.: wciąż tak samo czarujące
  ...

  Starannie ułożone, pełne objętości i niesamowicie kobiece fryzury lat 50. wciąż inspirują. Przedstawiamy najpopularniejsze uczesania w stylu glamour!

  ...
 • Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?

  Lakier do włosów

  Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?
  ...

  Jeśli chcesz nadać swojej fryzurze nieco blasku, możesz zdecydować się na sięgnięcie po nabłyszczacz do włosów.

  ...