Włosy w doskonałej kondycji - powitaj wiosnę

Kobieta z pięknymi lśniącymi włosami

Przygotuj włosy na pierwsze wiosenne promienie słońca! Po długim okresie zimy, częstej, nadmiernej stylizacji i przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach, przychodzi czas na pełną regenerację. Chyba nie chcesz powitać wiosny w oklapłej i pozbawionej życia fryzurze? Aby włosy odbijały świetliste refleksy słońca, ich powierzchnia musi być nieskazitelna. Na szczęście przywrócenie zdrowego wyglądu fryzurze nie jest już trudnym zadaniem. Poniżej pokazujemy szybkie sposoby na powrót wigoru na głowie.

Przygotuj się do wiosny, stawiając na głęboką regenerację. Twoje włosy będą Ci za nią wdzięczne!

Włosy są miękkie i pięknie lśnią, jeżeli są zadbane. Dlatego wybieraj zawsze produkty dostosowane do Twojego rodzaju włosów i koloru. Do włosów blond możesz kupić specjalne produkty pielęgnacyjne, które zawierają dodatkowe złociste pigmenty. Te kosmetyki zawierają także składniki, które wypełniają ubytki w zewnętrznej osłonce włosa. Pomaga to w jej wygładzeniu i uzyskaniu zdrowego połysku. Podobne działanie mają produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Zawierają składniki chroniące kolor, które pozwalają dłużej zatrzymać we włosach pigmenty koloru czy filtry UV, które chronią kolor przed zbyt szybkim blaknięciem.

Dodatek płynnego jedwabiu w kosmetykach pozwala nadać włosom połysk i miękkość. Olejki i odżywcze serum do włosów to kosmetyki, które wzmagają także zdolność włosów do odbijania promieni słonecznych. Suchym włosom pomogą produkty zawierające głęboko regenerujące masło shea czy proteiny kaszmiru. Po nałożeniu preparatów pielęgnacyjnych o intensywnym działaniu, dobrze jest owinąć włosy folią, gdyż działanie składników odżywczych zwiększa się pod wpływem ciepła. Jeżeli możesz, stosuj maskę lub intensywnie działającą odżywkę raz w tygodniu, a przyjmniej raz w miesiącu. Zapewni to włosom odpowiednie nawilżenie. Ogólną zasadą pielęgnacyjną jest stosowanie kosmetyków z jednej linii. Wówczas ich działanie uzupełnia się, co daje najlepsze efekty.

Pierwsza zasada: nie szkodzić!

Jest coś jeszcze, co możesz zrobić, aby wiosną cieszyć się lśniącymi włosami. A bardziej precyzyjnie: to, czego nie będziesz robić, może pomóc najbardziej! Myj włosy letnią, a nie gorącą wodą, a spłukuj je strumieniem chłodnej. Z pewnością szybko polubisz orzeźwiający chłód wody. Włosy wycieraj ręcznikiem w sposób delikatny, dociskając go, a nie trąc. Możliwie często pozwalaj włosom naturalnie wyschnąć. Susząc włosy z pomocą takich urządzeń jak prostownica, pamiętaj o zastosowaniu produktu termoochronnego.

Powiązane artykuły
 • Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów

  Fryzury z krótkich włosów

  Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów
  ...
 • Grzywka według Heidi Klum

  Grzywka

  Grzywka według Heidi Klum
  ...
 • Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
  ...
 • Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?
  ...
 • Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów

  Jak kręcić włosy

  Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów
  ...
 • Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?

  Lakier do włosów

  Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?
  ...
 • Jak stosować lakier do włosów?

  Lakier do włosów

  Jak stosować lakier do włosów?
  ...
 • Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!

  Koki

  Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!
  ...
 • Stylizujemy kok

  Koki

  Stylizujemy kok
  ...
 • Długoterminowy sukces – kok i długie włosy

  Koki

  Długoterminowy sukces – kok i długie włosy
  ...
 • Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz

  Koki

  Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz
  ...
 • Fryzura miesiąca: Kirstin Bell

  Warkocz

  Fryzura miesiąca: Kirstin Bell
  ...