Koloryzacja | Siwe włosy

Odcienie szarości: Nowe tredny dla szarych włosów

Nadchodzą szare czasy... Ale to nie powód do smutku! Szare włosy to ostatni krzyk mody. Nikt nie musi ich już farbować ani ukrywać. Współczesne kobiety coraz częściej i pewniej skłaniają się ku dojrzałemu stylowi, celebrując odcienie szarości i  srebra na głowie. Dowiedz się, jakie fryzury są obecnie najwłaściwsze dla posrebrzonych włosów.

null

Szare włosy zyskują coraz większą popularność również wśród przedstawicielek młodego pokolenia

Niektóre z nas odkrywają je w młodym wieku, inne dopiero wtedy, gdy się starzeją. Jedno jest pewne: w ostatecznym rozrachunku otrzymamy je wszystkie. Siwe włosy są w naszych genach. Wytwarzanie melaniny naturalnie zmniejsza się wraz z wiekiem. Włosy, które wcześniej były czarne, brązowe, blond lub rude, stopniowo stają się bezbarwne lub białe – szary kolor jest wrażeniem optycznym (poprzez miks włosów z pigmentem i tych, które już są go pozbawione). Tymczasem taki stan rzeczy nie musi być powodem do frustracji. Dlaczego? Srebro jest teraz warte tyle samo co złoto!

 

Kobiety z szarymi włosami wyglądają stylowo – zarówno młode, jak i te dojrzałe, od modnych gwiazd mody ulicznej, po wyjątkowo eleganckie ikony stylu. Farbowanie, przyciemnianie i robienie pasemek należy do przeszłości? Tak, teraz nosi się szare włosy! Aby wyglądać modnie, a nie sprawiać wrażenia zaniedbanej, trzeba intensywnej pielęgnacji. Również odpowiednie cięcie podkreśli Twoją stylizację: nowoczesną, swobodną i zdecydowanie nie babciną.

New trends for grey hair

Carmen Dell'Orefice z falistym bobem

Oto najlepszy przykład: Carmen Dell’Orefice. 84-latka przemierza wybiegi i staje przed kamerą regularnie od 70 (!) lat. Tak długo pracuje jako czynna modelka. Wie doskonale, co liczy się w branży modowej. Począwszy od elegancko ułożonego koka, po jej aktualnie ulubioną stylizację, czyli falistego boba z mocno zaakcentowaną objętością. Carmen Dell’Orefice nosi swój srebrny kolor włosów w modnych stylizacjach równie naturalnie, co reprezentantki pokolenia młodszego od niej o 60 lat. Czemu miałaby tego nie robić? Przecież nowoczesne fryzury są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim działają jak kuracja odmładzająca.

Nasza galeria przedstawia stylizacje dla srebrnych włosów, na które kobiety powinny zwrócić uwagę:

Galeria: nowe trendy dla srebrnych włosów