Skip to Content

Siwizna uszlachetnia: siwe włosy u mężczyzn

Siwizna jest nobliwa. Timothy Olyphant, John Slattery i inne gwiazdy pokazują jak z klasą nosić siwe włosy. Mamy nadzieję, że z ich pomocą dobierzesz najbardziej atrakcyjną fryzurę męską do swoich siwych włosów.

Przystojny mężczyzna w średnim wieku

Większość mężczyzn podchodzi do swoich oszronionych skroni z mieszanymi uczuciami i dozą sceptycyzmu. Jednak, mimo własnych wątpliwości co do słuszności tej zmiany roztaczają oni szczególny seksapil. Jawią się jako dojrzali, poważni i pewni siebie oraz swoich decyzji. Niezwykle ważna decyzja to także ta, dotycząca odpowiedniej fryzury męskiej dla siwych włosów, bowiem nie idą one w parze z każdą stylizacją. Awangardowe cięcia i długie włosy u mężczyzn rzadko podkreślą cechy przypisywane dostojnej siwiźnie, nie wspominając o reakcji otoczenia. Krótkie fryzury natomiast pozwolą uwydatnić elegancję i klasę, co nie oznacza, że nie będą wyrazem osobowości właściciela. Wiedzą o tym znamienici aktorzy i gwizdy show biznesu, a wśród nich Pierce Brosnan czy George Clooney.

Najlepsze fryzury męskie dla siwych włosów

Matt Damon i George Clooney
Matt Damon (po lewej) i George Clooney noszą niemal te same krótkie fryzury. Matt Damon ma lekko przyprószone siwizną włosy, a Clooney jest już prawie siwy.

Niezależnie od tego jak gwiazdy traktują siwiznę, każdy kto odkrywa pierwsze siwe włosy na własnej głowie reaguje bardzo emocjonalnie i odruchowo chce się ich pozbyć. W przypadku mężczyzn jedną z pierwszych reakcji jest skrócenie włosów i zgolenie zarostu. Jak widać na przykładzie Matta Demona ten ruch może okazać się bardzo korzystny. Jego fryzura jest także jedną z najbardziej popularnych i ponadczasowych. George Clooney pokazuje, jak nosić siwe włosy u mężczyzn z szykiem, klasą i elegancją.

Jeff Bridges
Jeff Bridges w sięgającej ramion fryzurze i z siwą brodą.

Zanim oswoimy się z siwizną może minąć trochę czasu. Strategię najlepiej jest opracować w momencie, gdy siwe kosmyki nie mogą być już dłużej ukrywane. A może po prostu pozwolić im współgrać z resztą długich włosów, które nie utraciły jeszcze swojego pigmentu? Jeff Bridges ze swoją długą siwiejącą grzywą i zarostem woli wizerunek „traperski” bliższy jego młodszym kolegom jak Charlie Hunnam i Jake Gyllenhaal.

Stylizacja siwych włosów u mężczyzn

Podkreślając elegancję siwych włosów u mężczyzn, konieczne jest nie tylko zadbanie o właściwe cięcie, ale również dostosowanie zabiegów stylizacyjnych i wypracowanie odpowiednich nawyków pielęgnacyjnych. Siwe włosy zawierają w swoim składzie mniej melaniny, której zadaniem jest ochrona przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV na zawarte w włóknach białka keratyny. Wraz z upływem czasu włosy stają się też cieńsze i delikatniejsze. W związku z tym potrzebują one znacznie lepszej ochrony i dopasowanej pielęgnacji, która uchroni je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Doskonałym rozwiązaniem będzie odżywiający szampon oraz odżywka o podobnych właściwościach. Żel do włosów lub pomada będą także wskazane, ponieważ zapewnią połysk i pielęgnacje siwych pasm. W poszukiwaniu inspiracji dla stylizacji siwych włosów u mężczyzn sprawdź naszą galerię poniżej.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...

  Zamierzasz rozjaśnić włosy i szukasz topowej inspiracji? Poznaj szwedzki blond i dowiedz się, do jakiego typu urody pasuje najlepiej!

  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...

  Jesteś szatynką? Albo nie przepadasz za jednolitą koloryzacją? Być może zainspiruje Cię ta kawowa propozycja! Poznaj fryzurę cold brew hair!

  ...
 • Rumianek na włosy. Czy znasz tę metodę domowego rozjaśniania?

  Rozjaśnianie włosów

  Rumianek na włosy. Czy znasz tę metodę domowego rozjaśniania?
  ...

  Tę pospolitą roślinę spotykamy zarówno w przydomowych ogródkach, jak i rosnącą dziko. Posiada właściwości rozjaśniające. Jak działa rumianek na włosy?

  ...
 • Rozjaśnianie włosów

  Rozjaśnianie włosów

  Rozjaśnianie włosów
  ...

  Rozjaśnianie włosów nigdy nie było delikatniejsze. Pokażemy Ci, jak osiągnąć idealny odcień blond dla twojego koloru i typu włosów! Poznaj szczegóły!

  ...
 • Farbowanie odrostów - jak często powinnaś to robić?

  Rozjaśnianie włosów

  Farbowanie odrostów - jak często powinnaś to robić?
  ...

  Farbowanie odrostów wymaga precyzji i wprawy. Nie jest to jednak zadanie, któremu nie podołasz! Dowiedz się, jak dobrze farbować włosy z odrostami!

  ...
 • Miodowy blond - ciepła słodycz włosów

  Konsultacja koloru

  Miodowy blond - ciepła słodycz włosów
  ...

  Miodowy blond wraca do łask, i to ze zdwojoną siłą. Ten uniwersalny odcień włosów pasuje do wielu karnacji. Sprawdź, czy i Tobie będzie w nim do twarzy.

  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...

  Lato w pełni zachęca do stylizacyjnych eksperymentów. Wypróbuj koloryzację półtrwałą w nietypowych kolorach - od pastelowych po intensywne.

  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...

  Nowoczesne farby do koloryzacji włosów w domu to świetny sposób na łatwą i jednocześnie spektakularną zmianę fryzury.

  ...
 • Powrót do siwych włosów – nie spiesz się!

  Farbowanie

  Powrót do siwych włosów – nie spiesz się!
  ...

  Siwe włosy to deklaracja stylu życia. Kobiety, które farbowały siwiejące włosy przez jakiś czas i teraz chciałyby przestać wiedzą, że to wymaga czasu.

  ...
 • Zawodnik wagi piórkowej: pianka koloryzująca

  Farbowanie

  Zawodnik wagi piórkowej: pianka koloryzująca
  ...

  Pianka koloryzująca do włosów zapewnia tak samo trwałe efekty jak farba, ale w aplikacji wygrywa już w przedbiegach. Zobacz, jak prosto ją nałożysz.

  ...
 • Farbowanie włosów w domu nie jest trudne!

  Farbowanie

  Farbowanie włosów w domu nie jest trudne!
  ...

  Boisz się, że farbowanie włosów w domu spowoduje niejednolity kolor? Z naszymi wskazówkami przygotowanie włosów do farbowania okaże się bardzo proste!

  ...
 • Najpopularniejsze techniki farbowania włosów

  Farbowanie

  Najpopularniejsze techniki farbowania włosów
  ...

  Współczesna koloryzacja podkreśla wielowymiarowość i głębię koloru. Poznaj techniki farbowania i rozjaśniania włosów, które urzekły kobiety na całym świecie.

  ...