Siwizna uszlachetnia: siwe włosy u mężczyzn

Mężczyzna z siwymi włosami

Siwizna jest nobliwa. Timothy Olyphant, John Slattery i inne gwiazdy pokazują jak z klasą nosić siwe włosy. Mamy nadzieję, że z ich pomocą dobierzesz najbardziej atrakcyjną fryzurę męską do swoich siwych włosów.

Większość mężczyzn podchodzi do swoich oszronionych skroni z mieszanymi uczuciami i dozą sceptycyzmu. Jednak, mimo własnych wątpliwości co do słuszności tej zmiany roztaczają oni szczególny seksapil. Jawią się jako dojrzali, poważni i pewni siebie oraz swoich decyzji. Niezwykle ważna decyzja to także ta, dotycząca odpowiedniej fryzury męskiej dla siwych włosów, bowiem nie idą one w parze z każdą stylizacją. Awangardowe cięcia i długie włosy u mężczyzn rzadko podkreślą cechy przypisywane dostojnej siwiźnie, nie wspominając o reakcji otoczenia. Krótkie fryzury natomiast pozwolą uwydatnić elegancję i klasę, co nie oznacza, że nie będą wyrazem osobowości właściciela. Wiedzą o tym znamienici aktorzy i gwizdy show biznesu, a wśród nich Pierce Brosnan czy George Clooney.

Najlepsze fryzury męskie dla siwych włosów

Matt Damon i George Clooney
Matt Damon (po lewej) i George Clooney noszą niemal te same krótkie fryzury. Matt Damon ma lekko przyprószone siwizną włosy, a Clooney jest już prawie siwy.

Niezależnie od tego jak gwiazdy traktują siwiznę, każdy kto odkrywa pierwsze siwe włosy na własnej głowie reaguje bardzo emocjonalnie i odruchowo chce się ich pozbyć. W przypadku mężczyzn jedną z pierwszych reakcji jest skrócenie włosów i zgolenie zarostu. Jak widać na przykładzie Matta Demona ten ruch może okazać się bardzo korzystny. Jego fryzura jest także jedną z najbardziej popularnych i ponadczasowych. George Clooney pokazuje, jak nosić siwe włosy u mężczyzn z szykiem, klasą i elegancją.

Jeff Bridges
Jeff Bridges w sięgającej ramion fryzurze i z siwą brodą.

Zanim oswoimy się z siwizną może minąć trochę czasu. Strategię najlepiej jest opracować w momencie, gdy siwe kosmyki nie mogą być już dłużej ukrywane. A może po prostu pozwolić im współgrać z resztą długich włosów, które nie utraciły jeszcze swojego pigmentu? Jeff Bridges ze swoją długą siwiejącą grzywą i zarostem woli wizerunek „traperski” bliższy jego młodszym kolegom jak Charlie Hunnam i Jake Gyllenhaal.

Stylizacja siwych włosów u mężczyzn

Podkreślając elegancję siwych włosów u mężczyzn, konieczne jest nie tylko zadbanie o właściwe cięcie, ale również dostosowanie zabiegów stylizacyjnych i wypracowanie odpowiednich nawyków pielęgnacyjnych. Siwe włosy zawierają w swoim składzie mniej melaniny, której zadaniem jest ochrona przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV na zawarte w włóknach białka keratyny. Wraz z upływem czasu włosy stają się też cieńsze i delikatniejsze. W związku z tym potrzebują one znacznie lepszej ochrony i dopasowanej pielęgnacji, która uchroni je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Doskonałym rozwiązaniem będzie odżywiający szampon oraz odżywka o podobnych właściwościach. Żel do włosów lub pomada będą także wskazane, ponieważ zapewnią połysk i pielęgnacje siwych pasm. W poszukiwaniu inspiracji dla stylizacji siwych włosów u mężczyzn sprawdź naszą galerię poniżej.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...