Blondynka w kapeluszu
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Blond – bezpieczny pocałunek słońca

Jasna strona letniej pory roku: włosy lśniące w słońcu. Aby cieszyć się ich blaskiem przez kolejne miesiące, warto chronić kolor przed blaknięciem. Dla wszystkich blondynek mamy doskonałe wsparcie na letnie plażowanie.

Powszechnie znany jest fakt, że osoby o jasnej karnacji są bardziej narażone na oparzenia słoneczne niż te, posiadające ciemną karnację. Mniej znanym jest fakt, że jaśniejsze włosy, w porównaniu do ciemnych odcieni, również w większym stopniu narażone są na uszkodzenia. Dlaczego? Bo ciemne pigmenty lepiej chronią przed działaniem promieni słonecznych. Ale specjalnej "zbroi" wymaga nie tylko sama struktura jasnych włosów. Potrzebuje jej także kolor. Pigmenty zawarte we włosach mogą zostać uszkodzone w skutek intensywnej ekspozycji na działanie słońca, w efekcie czego może dojść do ich blaknięcia. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Dzięki naszym wskazówkom włosy blond bez szwanku przetrwają lato i utrzymają swój blask także w miesiącach jesienno-zimowych.

Rozgrzewka przed sezonem

Przygotuj swoje włosy! O odpowiednim ich zabezpieczeniu warto pomyśleć na miesiąc przed planowanymi wakacjami. Pomogą w tym regularnie stosowane odżywki. Na zdrowych włosach, kolor przetrwa działanie słońca, soli czy chloru.

Czas zacząć prawdziwą ochronę

Bogate w składniki odżywcze olejki i spraye zawierające filtry przeciwsłoneczne oraz witaminy to najważniejsze pomoce, niezbędne Twoim włosom w odcieniach blondu w okresie letnim. Większość z tych produktów można stosować na wilgotnych i suchych włosach, a wiele z nich ma także działanie wodoodporne. Jeżeli pod ręką nie masz żadnego specjalnego środka do włosów zawierającego filtry, możesz po prostu rozetrzeć w dłoniach trochę sprayu czy kremu przeciwsłonecznego do ciała  i nałożyć na włosy. Pamiętaj jednak o tłustej konsystencji kremu: aplikuj go z dala od skóry głowy i w małych ilościach. Do wyboru masz także inną opcję. Nosząc chustkę lub czapkę na głowie, zapewniasz włosom należytą ochronę, a sobie modny wygląd!

Intensywną pielęgnację i ochronę na plaży, nad jeziorem czy basenem zapewni maska do włosów. Skuteczność działania wymaga jednak czasu. Nałóż produkt na włosy, a następnie zwiąż je w węzeł. Dzięki temu składniki pielęgnacyjne będą mogły skutecznie wniknąć we włosy.

Po kąpieli słonecznej: plan akcji

Szampony do włosów blond nie tylko usuwają z ich powierzchni pozostałości chloru czy soli, ale także odświeżają kolor, zapobiegając blaknięciu. Odpowiednio dobrana odżywka nawilża włosy i dostarcza im składniki pielęgnacyjne. Dzięki temu zachowają one swój blask także po słonecznych wakacjach.

Odkryj: