Skip to Content

Jak troszczysz się o swoje włosy?

Własne potrzeby i preferencje sprawiają, że z biegiem czasu kreujemy pewne indywidualne rytuały odnośnie zajmowania się swoimi włosami. Niektórzy wolą proste i efektywne zabiegi, które nie zaburzają codziennego harmonogramu, inni stawiają na kreatywną pielęgnację, w której sporo przestrzeni zostaje dla zabawy i eksperymentów.

Odpowiednia pielęgnacja włosów zaczyna się od właściwego nastawienia, dostosowania do realiów życia codziennego i tego, w jaki sposób każdego dnia znajdujesz w życiu małe przyjemności. Dlatego też posiadanie dużej ilości kosmetyków schodzi na drugi plan, ustępując miejsca indywidualnym preferencjom i oczekiwaniom wobec efektów. Nie ma nic złego ani w tym, że od lat stosujesz te same zabiegi ani w tym, że ciągle eksperymentujesz. Niezależnie od osobistego stylu, zawsze są jakieś sposoby na to, by zatroszczyć się o włosy. My proponujemy kilka wybranych strategii.

Minimalistka

Minimalistka

Minimalistki używają zaledwie kilku produktów do włosów, a czas poświęcany wszelkim zabiegom ograniczają do minimum. „Mniej znaczy więcej!” brzmi motto minimalistek, które liczą oszczędności czasu i pieniędzy. Po co przepłacać, skoro dobry szampon może zdziałać cuda. Czy to faktycznie prawda? Czynniki zewnętrzne takie jak światło, ogrzewane powietrze w pomieszczeniach mogą dodatkowo nadwyrężać kondycję włosów. W takich sytuacjach konieczna staje się dodatkowa pielęgnacja.

Zalecenia: Minimalistki powinny stosować odżywkę i raz w tygodniu intensywną odżywkę lub maskę. Składniki zawarte w tych produktach zapewniają włosom konieczną dawkę składników odżywczych i chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych. Nowoczesne produkty działają skutecznie i są łatwe i szybkie w użyciu. Minimalistki z pewnością docenią te ich właściwości.

Racjonalistyki

Racjonalistyki

Racjonalistki są świadome potrzeb swoich włosów, ale rzadko je zaspokajają. Koncentrują się na rozwiązaniach praktycznych i mają zdrowy stosunek do poświęcania czasu włosom. Dla racjonalistek liczą się kolor włosów i ich objętość. Są zorientowane na poszukiwanie rozwiązań i rzadko myślą długoterminowo. Czy koncentracja na efekcie natychmiastowym faktycznie się opłaca? Choć włosy przez jakiś czas mogą wyglądać atrakcyjnie i zdrowo, wkrótce mogą pojawić się problemy w postaci rozdwojonych końcówek czy suchych włosów.

Zalecenia: Jeżeli jesteś racjonalistką w zakresie zajmowania się włosami, postaraj się korzystać z produktów, które pomagają rozwiązać konkretne problem związane z włosami, w momentach gdy się pojawią. Dla racjonalistek optymalizacja rytuałów będzie raczej spójna z ich sposobem myślenia. Nawet najlepsze specyfiki powinny być stosowane regularnie, jeżeli mają przynieść pożądany efekt.

Specjalistki

Specjalistki

Specjalistki uwielbiają dopieszczać włosy przeróżnymi, nawet egzotycznymi odżywkami i innymi produktami. Składniki kosmetyków do włosów mają dla specjalistek bardzo duże znaczenie. Prześcigają się w polowaniu na innowacyjne produkty. Nieustająco, o każdej porze gotowe na nowy eksperyment, szukają ciągle optymalnego rozwiązania dla danego problemu.

Czy warto testować każdy pojawiający się na rynku produkt? Może ważniejsze jest znalezienie odpowiednich składników i koncentracja na tym, by w sposób właściwy stosować wypróbowane już kosmetyki? Niezależnie od tego, jak cenne są zawarte w formule składniki, odpowiednia aplikacja jest kluczem do piękna i sukcesu.

Zalecenia: Zdobycie tytułu specjalisty w pielęgnacji wymaga czasu i poświęcenia. Szybko działające produkty są dobrym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych specjalistek.

Powiązane artykuły
 • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

  Mycie włosów

  Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
  ...

  Nawet tak oczywista i rutynowa czynność jak mycie włosów, wykonywana nieprawidłowo, może zaszkodzić. Dowiedz się, jak poprawnie i jak często myć włosy.

  ...
 • Głowa pełna blasku

  Piękne włosy

  Głowa pełna blasku
  ...

  Odpowiednie produkty, ich aplikacja, a nawet dieta pomogą Ci zadbać o wyjątkowy wygląd Twoich pukli. Sprawdź, jak cieszyć się idealną kondycją włosów.

  ...
 • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

  Piękne włosy

  Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
  ...

  Dowiedz się, jakie zalety niesie za sobą regularny peeling skóry głowy. Podpowiadamy, czego będziesz potrzebować. Składniki znajdziesz w swoim domu!

  ...
 • Leksykon włosów

  Piękne włosy

  Leksykon włosów
  ...

  Od powstania po wzrost - w naszym leksykonie włosów znajdziesz najważniejsze fakty i pojęcia związane z włosami.

  ...
 • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

  Piękne włosy

  Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
  ...

  Stopień porowatości włosów dostarcza cennych informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź porowatości swoich włosów za pomocą jednego z testów!

  ...
 • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

  Przetłuszczające się włosy

  Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
  ...

  Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmierną produkcją sebum. Czy to oznaka choroby czy tylko problem kosmetyczny? Poznaj opinie ekspertów.

  ...
 • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

  Suche włosy

  Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
  ...

  Dowiedz się, w jaki sposób możesz przywrócić suchym, łamliwym włosom ich sprężystość i jedwabistą naturę. Twoje włosy będą lśnić i znów będą miękkie

  ...
 • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

  Ochrona włosów

  Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
  ...

  Noszenie czapki, częste zmiany temperatur, a nawet powietrze suche od kaloryferów mają wpływ na kondycję włosów. Sprawdź, jak dbać o włosy zimą.

  ...
 • SOS dla włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  SOS dla włosów zniszczonych
  ...

  Czy Twoje włosy są kruche, suche , pozbawione połysku i rozdwajają się na końcach? Mamy dla Ciebie dobre wieści: nożyczki nie są jedynym rozwiązaniem.

  ...
 • Nowe życie włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  Nowe życie włosów zniszczonych
  ...

  Dzielimy się z Tobą skutecznymi strategiami, które błyskawicznie przywracają lśniący połysk Twoim włosom (w tym długotrwała kontrola uszkodzeń)

  ...
 • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

  Zniszczone włosy

  Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
  ...

  Pożegnaj problem splątanych włosów raz na zawsze. Wyjaśniamy co zmienić w programie pielęgnacyjnym, aby supełki na włosach stały się przeszłością.

  ...
 • Maska do włosów – tego potrzebuje każda fryzura

  Maski do włosów

  Maska do włosów – tego potrzebuje każda fryzura
  ...

  Maseczki do włosów pomogą odzyskać zdrowie twoim włosom i odbudują je. Dowiedz się jak działa ten cenny kosmetyk i kiedy należy go stosować!

  ...