Kobieta trzymająca blond włosy
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Fluid na końcówki włosów – pożegnaj rozdwojone końce

To właśnie końcówki najczęściej zdradzają ilość i rodzaj zabiegów, jakim poddawane są nasze włosy. W efekcie to właśnie one powinny być regularnie wzmacniane odpowiednią pielęgnacją. Fluidy na rozdwojone końcówki są tworzone z myślą o szybkiej i skutecznej poprawie ich kondycji. Dowiedz się, jak działają fluidy na końcówki włosów i jak w pełni wykorzystać ich pielęgnacyjną siłę.

null

Wiatr, ostra zima, promienie UV i ciepło –  wszystkie te elementy przyczyniają się do pogorszenia kondycji włosów. Końcówki są najstarszymi partiami włosów, dlatego też to one są najbardziej podatne na uszkodzenia. Nadmierne zabiegi stylizacyjne i niekorzystne warunki atmosferyczne skutkują często przesuszeniem, łamliwością włosów i ich rozdwojeniem na końcach. Fluidy na końcówki włosów szybko pomagają przywrócić im ich zdrowy wygląd.

Prawidłowa aplikacja fluidów na końcówki

Aplikacja fluidów na końcówki włosów jest bardzo prosta. Wystarczy wmasować fluid w wilgotne lub suche końce włosów dwa razy w tygodniu w ilości odpowiadającej wielkości orzecha i nie spłukiwać. Nawet pojedyncza aplikacja będzie korzystna dla Twoich włosów.

Jaki rodzaj włosów wymaga pielęgnacji fluidami na końcówki?

null

Fluidy na końcówki włosów przydadzą się włosom niezależnie od ich rodzaju. Końce długich włosów są wyjątkowo podatne na uszkodzenia i w rezultacie wymagają regularnego stosowania fluidów. Dotyczy to szczególnie włosów suchych i łamliwych. Także normalne włosy wymagają pielęgnacji, dlatego fluidy na końcówki oferowane są dla włosów normalnych zniszczonych czy łamliwych.

Fluidy na końcówki można stosować niezależnie od faktury włosów. Pamiętaj, że nawet zapewniając włosom najlepszą pielęgnację, końce włosów należy regularnie podcinać.

Jak działają fluidy na końcówki włosów?

Fluidy na końcówki scalają rozdzielone końce włosa. Specjalne składniki fluidów wnikają do warstwy keratynowej włókna włosa, zapewniając mu pielęgnację. Wśród aktywnych składników znajdują się olejki i substancje przypominające budulec włosa. Dzięki działaniu regeneracyjnemu i olejkom pielęgnacyjnym, fluidy mają także działanie antystatyczne, co jest szczególnie ważne w przypadku włosów łamliwych, suchych czy zniszczonych.