Modelki z gładkimi blond włosami
Pielęgnacja | Zniszczone włosy

Nowoczesna pielęgnacja zniszczonych włosów

Matowe, suche włosy z rozdwojonymi końcami są spragnione dodatkowej lub po prostu innej niż dotychczas pielęgnacji. Nie ma jednak powodu do obaw. Radzimy jak odbudować zniszczone włosy i przywrócić im naturalne piękno.

Działanie takich czynników zewnętrznych jak upał, słońce czy wiatr mogą zniszczyć włosy. Po rozjaśnianiu oraz inwazyjnych zabiegach stylizacyjnych również łatwo tracą one optymalny poziom nawilżenia, stając się suche. Podatość na łamanie się włosów jest rezultatem przede wszystkim naruszenia struktury włosa, kiedy ich warstwa wierzchnia zostanie zniszczona.  

 

Regenaracja zniszczonych włosów

  • Niektóre uczesania jak loki, warkocze czy gładko zaczesane pasma mogą odciążyć włosy, dając odrobinę wytchnienia od suszarek, lokówek czy prostownic.
  • Specjalne produkty do pielęgnacji zniszczonych włosów pomogą odbudować włosy w krótkim czasie. Szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego szamponu. Szampony do zniszczonych włosów zawierają składniki regenerujące, takie jak: olejki, keratyna czy pantenol.  
  • Pamiętaj także o używaniu odżywki do włosów zniszczonych. Takie odżywki chronią je przed uszkodzeniami.
  • Doskonałym sposobem na zniszczone włosy jest regularne nakładanie niewielkiej ilość olejku do włosów, nadając im w ten sposób jedwabisty połysk.
  • Nie używaj gumek z metalowymi fragmentami, gdyż dodatkowo niszczą włosy.
  • Codziennie zmieniaj fryzurę. W ten sposób pozwolisz im się wzmocnić i unikniesz uszkadzania ich zawsze w tym samym miejscu.

Fryzury dla zniszczonych włosów

Zazwyczaj włosom zniszczonym brakuje nawilżenia, połysku, sprężystości i objętości. W tej sytuacji dobrym uczesaniem będą upięcia. Poniżej prezentujemy dwie propozycje fryzur, które są odpowiednie na czas odbudowywania zdrowego wyglądu włosów.

Kok

Kok
© Fotolia.com

Modelka Jessica Gomes i aktorka Hayden Panettiere noszą dużej objętości kok upięty z tyłu głowy.

Włosy umyj szamponem do włosów zniszczonych. Po nałożeniu odżywki, skręć mokre włosy w kok upinając go dowolnie. W ten sposób substancje odżywcze będą upiększać Twoje włosy przez cały dzień.

Wskazówka: Nie  skręcaj włosów zbyt mocno. Koki wyglądające na zmierzwione są bardzo modne. Na włosy nałóż dodatkową porcję odżywki w spray`u na ułożony już kok. Rozpuszczone włosy zachwycą cię swoim wspaniałym blaskiem.

Plecione fryzury

Plecione fryzury
© Fotolia.com

Aktorka Berenice Bejo i Laura Osswald splotły swoje długie włosy w warkocze.

Zaplatanie włosów służy dwóm celom. Stylizacja nie wymaga stosowania niszczących włosy akcesoriów, a włosy dodatkowo nie są tak mocno narażone na działanie czynników zewnętrznych jak słońce, wysoka temperatura czy wiatr. Zaplatając wilgotne włosy, wystylizujesz na nich fale bez konieczności używania dodatkowych narzędzi stylizacyjnych.

Wskazówka: Do mycia włosów używaj szamponu do zniszczonych włosów. Następnie swobodnie spleć jeszcze wilgotne włosy i zapleć według upodobań. Możesz lekko poluzować warkocz. Na koniec zaaplikuj odżywkę w sprayu, zwłaszcza na końce włosów.

Film: Jak nadać jedwabisty połysk zniszczonym włosom?