Kobieta o zdrowych i gładkich włosach
Pielęgnacja | Zniszczone włosy

Nowoczesna pielęgnacja na zniszczone włosy

Matowe, suche włosy z rozdwojonymi końcówkami są spragnione dodatkowej lub po prostu innej niż dotychczas pielęgnacji. Nie ma jednak powodu do obaw. Radzimy jak dbać o zniszczone włosy i przywrócić im naturalne piękno.

Działanie takich czynników zewnętrznych jak upał, słońce czy wiatr może mieć negatywny wpływ na włosy. Po rozjaśnianiu oraz inwazyjnych zabiegach stylizacyjnych łatwo tracą również optymalny poziom nawilżenia, stając się suche. Podatność na łamanie się włosów jest przede wszystkim rezultatem naruszenia struktury i niszczenia ich zewnętrznej warstwy.

Jak odbudować zniszczone włosy

  • Niektóre uczesania jak loki, warkocze czy gładko zaczesane pasma mogą odciążać zniszczone włosy od prostownicy, suszarki czy lokówki.
  • Specjalne produkty do pielęgnacji zniszczonych włosów pomogą odbudować je w krótkim czasie. Szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego szamponu. Te, przeznaczone do zniszczonych włosów zawierają składniki regenerujące, takie jak: olejki, keratyna czy pantenol.  
  • Pamiętaj także o używaniu odżywki do zniszczonych włosów. Pomoże zabezpieczyć je przed niemile widzianymi uszkodzeniami.
  • Doskonały sposób na zniszczone włosy, to regularne nakładanie niewielkiej ilość olejku do włosów, nadając im w ten sposób jedwabisty połysk.
  • Wystrzegaj się gumek z metalowymi fragmentami, gdyż niepotrzebnie niszczą włosy.
  • Codziennie zmieniaj fryzurę. W ten sposób pozwolisz twoim włosom wzmocnić się oraz unikniesz ich uszkadzania zawsze w tym samym miejscu.

Sposoby na zniszczone włosy: Fryzury

Zazwyczaj włosom zniszczonym brakuje nawilżenia, połysku, sprężystości i objętości. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okażą się upięcia. Poniżej prezentujemy dwie propozycje fryzur, które są odpowiednie na czas odbudowywania zdrowego wyglądu włosów.

Kok

Kok

Luźny kok sprawi, że odżywka będzie działała na naszą fryzurę przez cały dzień.

Głowę umyj szamponem do zniszczonych włosów. Po nałożeniu odżywki, skręć mokre włosy w kok upinając go dowolnie. W ten sposób substancje odżywcze będą działały na Twoje zniszczone włosy przez cały dzień.

Wskazówka: Nie skręcaj jednak włosów zbyt mocno. Koki wyglądające na zmierzwione są szczególnie modne. Nałóż dodatkową porcję odżywki w spray’u na ułożony już kok. Po rozpuszczeniu włosy zachwycą cię swoim cudownym blaskiem.

Plecione fryzury

Plecione fryzury

Stylizacja warkocza jest łatwa oraz nie wymaga zastosowania akcesoriów, które mogłyby niszczyć włosy.

Zaplatanie włosów służy przede wszystkim dwóm celom. Stylizacja nie wymaga stosowania niszczących włosy akcesoriów, a dodatkowo nie są one tak mocno narażone na działanie czynników zewnętrznych jak słońce, wysoka temperatura czy wiatr. Zaplatając wilgotne włosy, wystylizujesz na nich fale bez konieczności używania dodatkowych narzędzi.

Wskazówka: Użyj szamponu do zniszczonych włosów. Następnie swobodnie spleć jeszcze wilgotne włosy i ułóż według własnych upodobań. Możesz lekko poluzować warkocz. Na koniec zaaplikuj odżywkę w sprayu, zwłaszcza na końcówki, by zapobiec ich niechcianemu rozdwajaniu.

Odkryj: