Nowe życie włosów zniszczonych

Modelka z brązowymi gładkimi włosami

Czy Twoje włosy są zniszczone i matowe? Chciałabyś aby lśniły i zachwycały zdrowym wyglądem? Mamy na to sposób! Nowoczesne produkty pielęgnacyjne mogą poprawić strukturę włosów i je odbudować. Efekt? Pięknie, lśniące włosy!

Zdrowe włosy mają głęboki, naturalny połysk. Jego odzyskanie wymaga przywrócenia włosom ich naturalnej kondycji. Dodatkowo, nowa generacja produktów pielęgnacyjnych, pozwala wygładzić powierzchnię włosów, dzięki czemu wyglądają jeszcze efektowniej odbijając światło. Innowacyjne produkty pielęgnacyjne ułatwiają przywrócenie włosom blasku i zdrowego wyglądu.

Pierwszy krok na drodze ku lśniącym włosom zaczyna się od wyboru szampon. Zwłaszcza zniszczone włosy wymagają wyjątkowo ostrożnej i starannej pielęgnacji. Odpowiedni dobór szamponu i odżywki to świetny początek drogi ku zdrowo wyglądającym włosom. Pamiętaj, by nie nakładać zbyt dużej ilości szamponu i spłukiwać włosy letnią wodą. Po myciu osusz włosy ręcznikiem, ale nie pocieraj pasm. Ta strategia sprawdza się bez względu na rodzaj włosów.

Zniszczone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, którą zapewnią im intensywne odżywki. Szczególnie ważne jest to w przypadku włosów suchych czy rozdwajających się na końcach.

Często podgrzewane narzędzia stylizacyjne mogą spowodować zniszczenie włosów. Jeżeli musisz ich używać, pamiętaj o nałożeniu na nie uprzednio termoochronnego lotionu lub sprayu. Tak często jak to tylko możliwe pozwalaj włosom wyschnąć w naturalny sposób.

Połysk zniszczonych włosów

Najważniejszym punktem w procesie przywracania włosom połysku jest odbudowanie struktury włosa. Nie musisz jednak czekać miesiącami, aż same zregenerują się i odzyskają zdrowy wygląd. Natychmiastowo działające kosmetyki mogą nadać połysk nawet zniszczonym włosom. Dostarczają one substancji odżywczych, które wspomagają odbudowę osłonki włosa. Cenne olejki i inne substancje mają właściwości wygładzające, nadają połysk i miękkość. Inne produkty stylizacyjne, takie jak lakier czy pianka stylizacyjna są dostępne w wariantach nabłyszczających. Żel-wosk z dodatkiem olejków również zwiększa połysk włosów między kolejnym myciem. W sprzedaży dostępne są także specjalne produkty nabłyszczające, których efekt utrzymuje się na włosach do siedmiu dni. Takie produkty oferowane są w poręcznych pojedynczych saszetkach. To świetny sposób na nadanie połysku nawet zniszczonym włosom.

Powiązane artykuły
 • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

  Mycie włosów

  Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
  ...
 • Głowa pełna blasku

  Piękne włosy

  Głowa pełna blasku
  ...
 • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

  Piękne włosy

  Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
  ...
 • Leksykon włosów

  Piękne włosy

  Leksykon włosów
  ...
 • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

  Piękne włosy

  Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
  ...
 • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

  Przetłuszczające się włosy

  Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
  ...
 • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

  Suche włosy

  Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
  ...
 • Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?

  Ochrona włosów

  Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?
  ...
 • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

  Ochrona włosów

  Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
  ...
 • SOS dla włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  SOS dla włosów zniszczonych
  ...
 • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

  Zniszczone włosy

  Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
  ...
 • Maska do włosów – tego potrzebuje każda fryzura

  Maski do włosów

  Maska do włosów – tego potrzebuje każda fryzura
  ...