Skip to Content

SOS dla włosów zniszczonych

Czy Twoje włosy są kruche, suche, pozbawione połysku i rozdwajają się na końcach? Mamy dla Ciebie dobre wieści: nożyczki nie są jedynym rozwiązaniem. Przeczytaj, jak właściwa pielęgnacja i łagodna stylizacja przywrócą włosom połysk i zdrowy wygląd.

Najbardziej zniszczone włosy to skutek wielu drobnych, lecz niewłaściwych praktyk, składających się na finalny efekt. Do złej kondycji włosów może przyczynić się niewłaściwe zastosowanie narzędzi do włosów jak: szczotki, suszarki lub lokówki, czy intensywniejsze działania: koloryzacja, rozjaśnianie czy trwała. Stres czy niezrównoważona dieta również wywołują problemy z włosami. Z kolei w niektórych przypadkach, odpowiedzialna za złą kondycję włosów jest niewłaściwa pielęgnacja. Z czasem, może ona doprowadzić do ich wysuszenia. Nieadekwatne do kondycji włosów zabiegi mogą spowodować, że z natury gładka osłonka stanie się szorstka, włosy kruche, a ich końce zaczną się rozdwajać.

Łagodna pielęgnacja zniszczonych włosów

Traktuj włosy z czułością, niczym chore dziecko. Chroń je przed wszystkim, co może je uszkodzić. Stosuj szampon do włosów zniszczonych i nałóż go delikatnie na mokre włosy. Energiczne tarcie podczas mycia włosów, utrudniłoby ich późniejsze rozczesanie. Dokładnie spłucz cały szampon. Zniszczone włosy z pewnością potrzebują odżywki do spłukiwania albo intensywnej odżywki po każdym myciu. Odżywki są potrzebne szczególnie na najbardziej uszkodzonych końcach włosów. Pozwól im działać odpowiednio długo, a następnie dobrze je spłucz.

Proteiny i składniki odżywcze regenerują zniszczone włosy

Pewne składniki w szamponach i produktach do pielęgnacji regenerują zniszczone włosy, a nawet zapewniają im blask. Składniki nawilżające jak aloes, pantenol, glicerol albo proteiny jedwabiu, mają działanie poprawiające kondycję zniszczonych, delikatnych włosów. Oleje roślinne i proteiny wspaniale działają w przypadku trudnych do ułożenia, zniszczonych włosów. Substancje aktywne, jak olej z orzechów makadamia, olej arganowy, masło shea czy olej z róży polnej, otulają każdy włos bardzo delikatną powłoką ochronną. To wygładza osłonkę, a od równej powierzchni odbija się światło. Dlatego też włosy wyglądają na zdrowsze i mają więcej połysku.

Stylizacja uszkadza włosy powoli

Podczas mycia, włosy pęcznieją od wody. Dlatego, świeżo umyte są szczególnie wrażliwe. Po myciu nie wycieraj ich więc energicznie, a raczej przykryj turbanem z ręcznika. Następnie wilgotne włosy rozczesz grzebieniem o dużych zębach, przytrzymując je u nasady, co pozwoli uniknąć szarpania. To jest łagodniejsze dla cebulek włosów. Naturalne suszenie włosów jest dla nich oczywiście najlepsze, jeśli jednak nie ma czasu na taki luksus, powinnaś ustawiać suszarkę na pełny strumień powietrza, ale maksymalnie na średni poziom temperatury. Susząc w ten sposób skrócisz zarówno czas działania suszarki jak i efekt przesuszania. Przez jakiś czas, powinnaś unikać podgrzewanych narzędzi do stylizacji, jak prostownice, lokówki czy ogrzewane wałki.

Koniec zniszczonych końcówek

Fluidy na rozdwajające się końcówki pomagają, jeśli włosy zniszczone są tylko na końcach. W takich sytuacjach skuteczne są zawarte w fluidach silikony, które czasowo sklejają końce eliminując w ten sposób efekt puszenia się włosów. Po prostu wmasuj kilka kropel takiego fluidu w rozdwajające się końce, osuszonych ręcznikiem włosów, a następnie pozwól im samodzielnie wyschnąć. Jeżeli Twoje włosy puszą się, dobrze jest nakręcać ich końce na okrągłą szczotkę podczas suszenia. Jeśli to wszystko zawiedzie, a włosy nadal będą rozdwajać się , poproś fryzjera o skrócenie ich o centymetr. Efekt gwarantowany! Bez rozdwojonych końców, włosy będą wyglądać na grubsze i zdrowsze.

Powiązane artykuły
 • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

  Mycie włosów

  Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
  ...

  Nawet tak oczywista i rutynowa czynność jak mycie włosów, wykonywana nieprawidłowo, może zaszkodzić. Dowiedz się, jak poprawnie i jak często myć włosy.

  ...
 • Głowa pełna blasku

  Piękne włosy

  Głowa pełna blasku
  ...

  Odpowiednie produkty, ich aplikacja, a nawet dieta pomogą Ci zadbać o wyjątkowy wygląd Twoich pukli. Sprawdź, jak cieszyć się idealną kondycją włosów.

  ...
 • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

  Piękne włosy

  Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
  ...

  Dowiedz się, jakie zalety niesie za sobą regularny peeling skóry głowy. Podpowiadamy, czego będziesz potrzebować. Składniki znajdziesz w swoim domu!

  ...
 • Leksykon włosów

  Piękne włosy

  Leksykon włosów
  ...

  Od powstania po wzrost - w naszym leksykonie włosów znajdziesz najważniejsze fakty i pojęcia związane z włosami.

  ...
 • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

  Piękne włosy

  Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
  ...

  Stopień porowatości włosów dostarcza cennych informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź porowatości swoich włosów za pomocą jednego z testów!

  ...
 • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

  Przetłuszczające się włosy

  Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
  ...

  Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmierną produkcją sebum. Czy to oznaka choroby czy tylko problem kosmetyczny? Poznaj opinie ekspertów.

  ...
 • Fioletowy szampon - remedium dla blondynek

  Szampon do włosów

  Fioletowy szampon - remedium dla blondynek
  ...

  Za pomocą fioletowego szamponu do włosów przygasisz niechciane miedziane refleksy. Sprawdź, jak stosować ten kosmetyk, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

  ...
 • Szampon do włosów kręconych i metody ich mycia

  Szampon do włosów

  Szampon do włosów kręconych i metody ich mycia
  ...

  Szampon do włosów kręconych oprócz oczyszczenia podkreśla skręt loków i dostarcza składników odżywczych. Poznaj trzy metody mycia kręconych włosów.

  ...
 • Włosy jak siano: Pozbądź się problemu!

  Puszące się włosy

  Włosy jak siano: Pozbądź się problemu!
  ...

  Siano na głowie, to częsty problem przeprowanych włosów. Poznaj techniki, których możesz użyć, aby przywrócić swojej fryzurze blask i zdrowy wygląd!

  ...
 • Laminowanie włosów - czym jest ten prosty zabieg?

  Prostowanie włosów

  Laminowanie włosów - czym jest ten prosty zabieg?
  ...

  Zastanawiasz się, jak uzyskać lśniącą, gładką i zdrowo wyglądającą fryzurę? Interesującą propozycją wydaje się laminowanie włosów. Poznaj ten zabieg bliżej!

  ...
 • Prostownica do włosów - jak wybrać najlepszą dla siebie

  Prostowanie włosów

  Prostownica do włosów - jak wybrać najlepszą dla siebie
  ...
 • Łamiące się włosy? Możesz temu zapobiec

  Łamanie się włosów

  Łamiące się włosy? Możesz temu zapobiec
  ...

  Łamiące się włosy to znak, że należy raz jeszcze przyjrzeć się pielęgnacji i stylizacji. Sprawdź, czy nie popełniasz jednego z najpopularniejszych błędów.

  ...