SOS dla włosów zniszczonych

Kobieta ze splątanymi włosami w kolorze ciemnego blondu

Czy Twoje włosy są kruche, suche , pozbawione połysku i rozdwajają się na końcach? Mamy dla Ciebie dobre wieści: nożyczki nie są jedynym rozwiązaniem. Przeczytaj, jak właściwa pielęgnacja i łagodna stylizacja przywrócą włosom połysk i zdrowy wygląd.

Najbardziej zniszczone włosy to skutek wielu drobnych, lecz niewłaściwych praktyk, składających się na finalny efekt. Do złej kondycji włosów może przyczynić się niewłaściwe zastosowanie narzędzi do włosów jak: szczotki, suszarki lub lokówki, czy intensywniejsze działania: koloryzacja, rozjaśnianie czy trwała. Stres czy niezrównoważona dieta również wywołują problemy z włosami. Z kolei w niektórych przypadkach, odpowiedzialna za złą kondycję włosów jest niewłaściwa pielęgnacja. Z czasem, może ona doprowadzić do ich wysuszenia. Nieadekwatne do kondycji włosów zabiegi mogą spowodować, że z natury gładka osłonka stanie się szorstka, włosy kruche, a ich końce zaczną się rozdwajać.

Łagodna pielęgnacja zniszczonych włosów

Traktuj włosy z czułością, niczym chore dziecko. Chroń je przed wszystkim, co może je uszkodzić. Stosuj szampon do włosów zniszczonych i nałóż go delikatnie na mokre włosy. Energiczne tarcie podczas mycia włosów, utrudniłoby ich późniejsze rozczesanie. Dokładnie spłucz cały szampon. Zniszczone włosy z pewnością potrzebują odżywki do spłukiwania albo intensywnej odżywki po każdym myciu. Odżywki są potrzebne szczególnie na najbardziej uszkodzonych końcach włosów. Pozwól im działać odpowiednio długo, a następnie dobrze je spłucz.

Proteiny i składniki odżywcze regenerują zniszczone włosy

Pewne składniki w szamponach i produktach do pielęgnacji regenerują zniszczone włosy, a nawet zapewniają im blask. Składniki nawilżające jak aloes, pantenol, glicerol albo proteiny jedwabiu, mają działanie poprawiające kondycję zniszczonych, delikatnych włosów. Oleje roślinne i proteiny wspaniale działają w przypadku trudnych do ułożenia, zniszczonych włosów. Substancje aktywne, jak olej z orzechów makadamia, olej arganowy, masło shea czy olej z róży polnej, otulają każdy włos bardzo delikatną powłoką ochronną. To wygładza osłonkę, a od równej powierzchni odbija się światło. Dlatego też włosy wyglądają na zdrowsze i mają więcej połysku.

Stylizacja uszkadza włosy powoli

Podczas mycia, włosy pęcznieją od wody. Dlatego, świeżo umyte są szczególnie wrażliwe. Po myciu nie wycieraj ich więc energicznie, a raczej przykryj turbanem z ręcznika. Następnie wilgotne włosy rozczesz grzebieniem o dużych zębach, przytrzymując je u nasady, co pozwoli uniknąć szarpania. To jest łagodniejsze dla cebulek włosów. Naturalne suszenie włosów jest dla nich oczywiście najlepsze, jeśli jednak nie ma czasu na taki luksus, powinnaś ustawiać suszarkę na pełny strumień powietrza, ale maksymalnie na średni poziom temperatury. Susząc w ten sposób skrócisz zarówno czas działania suszarki jak i efekt przesuszania. Przez jakiś czas, powinnaś unikać podgrzewanych narzędzi do stylizacji, jak prostownice, lokówki czy ogrzewane wałki.

Koniec zniszczonych końcówek

Fluidy na rozdwajające się końcówki pomagają, jeśli włosy zniszczone są tylko na końcach. W takich sytuacjach skuteczne są zawarte w fluidach silikony, które czasowo sklejają końce eliminując w ten sposób efekt puszenia się włosów. Po prostu wmasuj kilka kropel takiego fluidu w rozdwajające się końce, osuszonych ręcznikiem włosów, a następnie pozwól im samodzielnie wyschnąć. Jeżeli Twoje włosy puszą się, dobrze jest nakręcać ich końce na okrągłą szczotkę podczas suszenia. Jeśli to wszystko zawiedzie, a włosy nadal będą rozdwajać się , poproś fryzjera o skrócenie ich o centymetr. Efekt gwarantowany! Bez rozdwojonych końców, włosy będą wyglądać na grubsze i zdrowsze.

Powiązane artykuły
 • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

  Mycie włosów

  Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
  ...
 • Głowa pełna blasku

  Piękne włosy

  Głowa pełna blasku
  ...
 • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

  Piękne włosy

  Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
  ...
 • Leksykon włosów

  Piękne włosy

  Leksykon włosów
  ...
 • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

  Piękne włosy

  Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
  ...
 • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

  Przetłuszczające się włosy

  Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
  ...
 • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

  Suche włosy

  Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
  ...
 • Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?

  Ochrona włosów

  Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?
  ...
 • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

  Ochrona włosów

  Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
  ...
 • Nowe życie włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  Nowe życie włosów zniszczonych
  ...
 • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

  Zniszczone włosy

  Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
  ...
 • Maska do włosów – tego potrzebuje każda fryzura

  Maski do włosów

  Maska do włosów – tego potrzebuje każda fryzura
  ...