Kobieta z kwadratową twarzą
Stylizacja | Fryzury damskie

Fryzury dla kwadratowej twarzy

Odpowiednio dobrana fryzura może zdziałać cuda. Nie tylko odświeży Twój wizerunek, dodając Ci pewności siebie i poprawiając samopoczucie, lecz także podkreśli naturalne piękno rysów twarzy i ukryje to, czym niekoniecznie lubimy się chwalić. Jej moc modelowania konkuruje z najlepszym makijażem, dlatego nie zwlekaj i dobierz najlepszą fryzurę dla kwadratowej twarzy.

Jaka fryzura dla kwadratowej twarzy będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę? Oprócz własnych upodobań warto kierować się zasadami stylizacji włosów w zależności od rysów twarzy. Stań przed lustrem i znajdź charakterystyczne cechy Twojej buzi. Wyraźnie zaznaczone kości policzkowe, wąski podbródek, pełne policzki, a może wysokie czoło? Świadomość zalet i mankamentów jest nieoceniona w wyborze cięcia. Oprócz tego warto poradzić się profesjonalisty – fryzjer z pewnością będzie gotów, by pomóc Ci w wyborze.

Zdefiniuj swoje rysy

Wybór właściwiej fryzury dla kwadratowej twarzy nie powinien przysporzyć Ci wielu trudności, pod warunkiem, że wiesz które elementy powinnaś eksponować, a które należałoby poddać optycznemu retuszowi. I choć każdy kształt ma swój szczególny urok, źle dobrane cięcie może pogłębić mankamenty urody. To co wyróżnia kwadratową twarz to szeroka linia żuchwy, wydatne kości policzkowe i kwadratowa linia włosów. Czoło jest często niskie, a policzki łączą się prostopadle z brodą, co w konsekwencji daje obrys znanej nam figury. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci dobrać idealną fryzurę dla kwadratowej twarzy.

 

Twój cel:

  1.  zakrycie kości żuchwy
  2. optyczne wysmuklenie twarzy

Z tych fryzur warto zrezygnować

Fryzury, które kończą się na linii brody nie będą najlepszym pomysłem, bowiem dodatkowo uwydatnią dolną część twarzy. Także gładkie fryzury nie sprawdzą się w przypadku posiadaczek kwadratowych rysów. Panie te powinny zapomnieć o przedziałku na środku i ciężkiej, prostej grzywce – wszelkie geometryczne linie uwydatniają kanciastość buzi. Pamiętaj, aby twarz nie pozostawała zanadto odsłonięta.

Idealna fryzura dla kwadratowej twarzy

Ważne, aby coś się wokół twarzy działo! Asymetrie, stopniowanie, fale – wszystko to działa na korzyść, łagodząc ostre rysy. Długie i półdługie włosy to najczęściej wybierane przez kobiety fryzury dla kwadratowej twarzy. Tylko taka długość pozwala na osiągnięcie zadowalający efektów stylizacyjnych, które skutecznie odwrócą uwagę od zbyt szerokiej linii żuchwy. Jednym z takich zabiegów jest pofalowanie lub pokręcenie włosów, a jeszcze lepiej jak same układają się one w loki. Jeśli decydujesz się na upięcie pukli w koński ogon lub kok, pozostaw dwa kosmyki po bokach twarzy lub zaczesaną na bok grzywkę. Twój wizerunek odmieni się na korzyść także dzięki cieniowanym włosom. Poniżej przedstawiamy propozycje fryzur dla kwadratowej twarzy.

Galeria: Fryzury dla kwadratowej twarzy