Victoria Beckham fryzura bob
Stylizacja | Fryzury damskie

Fryzury dla trójkątnej twarzy

Gwiazdom takim jak Victoria Beckham czy Reese Witherspoon udało się opanować do perfekcji sztukę doboru odpowiedniej fryzury do trójkątnej twarzy. To żmudny proces, który nie obył się bez fryzjerskich wpadek. W artykule doradzamy jak unikać najczęstszych błędów i zdradzamy tajniki właściwego manipulowania proporcjami trójkątnej twarzy za pomocą odpowiedniego cięcia.

Zanim rozpoczniesz swoje poszukiwania idealnej fryzury dla trójkątnej twarzy, określ kierunek tych poszukiwań. Co to w praktyce oznacza? Musisz mieć świadomość jakiego typu cięcie dopełni Twój wizerunek, a przy tym będzie doskonale współgrało z rysami twarzy, eksponując atuty i skrywając mankamenty. Nie wiesz czy te rady są dla Ciebie? Czytaj dalej i przekonaj się czy i Ty jesteś posiadaczką trójkątnej twarzy.

Zanim rozpoczniesz poszukiwania fryzury dla trójkątnej twarzy

Fryzura bob

Fryzura bob z lekką grzywką ponad linia brwi jest idealnym rozwiązaniem dla pań o trójkątnym kształcie twarzy.

Chcąc określić jakie cechy u Ciebie dominują warto odrysować na lustrze, pomadką lub kredką, kontur swojej twarzy. Możesz również po porostu przestudiować opis na jednej z wielu stron poświęconych doborowi fryzur do trójkątnej twarzy. Jedna z tych metod lub kombinacja obu z pewnością dostarczy Ci odpowiedzi na to nurtujące pytanie: czy moja twarz ma kształt serca, odwróconego trójkąta a może diamentu? Wszystkie wymienione są dość nietypowe i mają pewne cechy wspólne, jednak tym co wyróżnia trójkątne rysy jest:

 

  • czoło jako najszersza część twarzy
  • linia żuchwy zwężająca się ku dołowi
  • wąska a nawet szpiczasta broda
  • linia włosów przebiegająco w sposób tworzący zakola lub sercowato
  • efekt pociągłej twarzy

Mam trójkątną twarz – co dalej?

Carey Mulligan

Wprawne ukrycie szerszego względem reszty twarzy czoła wymaga odpowiedniej grzywki. Pixie cut Carey Mulligan dowodzi, że nie ma lepszej krótkiej fryzury dla trójkątnej twarzy.

Aby nadać trójkątnej twarzy właściwych proporcji należy zastosować pewne stylizacyjne triki. Większość z nich sprowadza się do optycznego wydłużenie czoła oraz poszerzenie wąskiej brody. Zabiegi te sprawią, że rysy twarzy pozostaną w harmonii z uczesaniem, a to przełoży się na dopracowany i przyjemny wizerunek. Sprzymierzeńcami trójkątnej twarzy są grzywki, ale tylko te krótsze lub zaczesane na bok oraz średniej długości fryzury, kończące się na linii brody lub nieco poniżej. Tym, czego powinnaś się wystrzegać są fryzury z przedziałkiem po środku oraz te nadmiernie odsłaniające czoło, a więc gładko zaczesanego końskiego ogona czy koka. Poniżej propozycje fryzur dla trójkątnej twarzy.

Najlepsze fryzury dla trójkątnej twarzy

  1. Najpopularniejszym cięciem, które sprawia, że trójkątny kształt twarzy nabiera pożądanych proporcji jest klasyczna fryzura bob. To uczesanie niezwykle plastyczne, niczym kameleon dopasowuje się do osobistego charakteru i upodobań, a z pomocą doświadczonego profesjonalisty również do wymagających rysów twarzy. W tym celu najlepiej jeśli włosy zostaną obcięte do linii brody.
  2. Pełna uroku i ultra dziewczęca fryzura pixie cut z odpowiednio wymodelowaną warstwą włosów nad czołem będzie doskonałym wyborem dla posiadaczek trójkątnej twarzy. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą grzywki, która odsłania brwi, ale nie eksponuje nadmiaru czoła, a więc najszerszej partii naszej twarzy. Ta krótka fryzura dla trójkątnej twarzy będzie jeszcze bardziej efektowna w odcieniu jasnego blondu.
  3. Cieniowane fryzury mają to do siebie, że dodają ruchu, a więc i nieco więcej objętości. Objętość jest tym, czego potrzebujesz mając delikatnie zarysowane policzki i wąską brodę. Cieniowana fryzura dla trójkątnej twarzy okaże się więc strzałem w dziesiątkę, o ile stopniowanie włosów rozpoczynać się będzie na wysokości żuchwy. Podobny efekt daje lekki kontrolowany nieład na głowie w postaci loków, fal, postrzępionych kosmyków.