Modelka z warkoczem wokół głowy
Stylizacja | Fryzury damskie

Różnorodność fryzur damskich

Moda przychodzi i odchodzi, ale niewiele trendów jest w stanie przetrwać próbę czasu. Są jednak takie fryzury damskie, które nigdy nie znikają. W różnych wersjach przetrwały przez wieki. Moda fryzjerska to interesujący i bardzo zaskakujący temat. Zapraszamy na krótką wycieczkę do świata mody.

Fryzury damskie: długie czy krótkie

Od wielu lat francuska aktorka Audrey Tautou preferuje krótkie cięcia włosów. Mélanie Laurent jest równie konsekwentna i nigdy nie obcina swoich długich włosów.

Niezależnie od tego, czy nosisz długie czy krótkie włosy, jasne czy ciemne, proste czy kręcone – liczy się tylko to, by Twój styl odzwierciedlał osobowość i pasował do wyglądu. Podążanie za własnym gustem wymaga często odwagi, ale warto zaryzykować.
Krótkie włosy: Krótkie cięcia włosów występują w wielu wersjach od chłopięcego cięcia po pixie i boba. Wbrew powszechnej opinii, są to fryzury kobiece w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami, ponieważ znalezienie właściwej fryzury może chwilę potrwać.
Długie włosy: Fryzury damskie półdługie i długie można stylizować na wiele sposobów, w zależności od tego, czy chcemy je przyciąć równo czy też wycieniować.

Więcej na temat krótkich fryzur damskich:

Fryzury damskie: kręcone czy proste

Hair Fashion

Łatwo jest zmienić fakturę włosów. Przy odrobinie wysiłku włosy można zarówno zakręcić, jak i wyprostować. Choć upodobania co do kręconych czy prostych fryzur dla kobiet mogą się zmieniać i odzwierciedlać nastrój chwili, żadna z powyższych tekstur nigdy całkowicie nie wychodzi z mody.

Po lewej: Włosy mogą być z natury kręcone i niepokorne lub proste i eleganckie. Nowoczesne narzędzia stylizacyjne pomagają w dowolnym momencie zmienić styl fryzury damskiej.

Więcej na temat włosów falowanych i kręconych:

Fryzury damskie: klasyczne cieniowane cięcia włosów

Cieniowanie może nadać kształt fryzurze damskiej. Często cieniowane uczesania wyglądają bardzo codziennie. Mogą jednak dodać fryzurze nonszalancji. Stopniowane włosy łatwo wysuszyć i ułożyć na wiele sposobów.

Po lewej: Odcienie cieniowanych włosów piosenkarki Ashlee Simpson dodają jej uroku. Krótkie cięcie włosów Michelle Williams idealnie pasują do wytwornej kreacji.

Więcej na temat cieniowanych fryzur damskich

Fryzury damskie: grzywki czy przedziałki

Grzywki pasują wielu kobietom. Z tego powodu są częstym elementem fryzur. Podobną funkcje pełnią przedziałki. Grzywki i przedziałki dodają fryzurom kobiecym charakteru, ale warto pamiętać, że muszę także pasować do rysów twarzy kobiety.

Po lewej: Prosta grzywka stała się częścią charakterystyczną stylu Rooney Mary. Emilia Clarke nosi proste włosy przedzielone po środku głowy.

Więcej na temat grzywek i przedziałków

Fryzury damskie: klasyka

Te trzy popularne fryzury damskie pasują równie dobrze na wielką galę jak i na wypoczynek w zaciszu domowym.

Koński ogon: Bez wątpienia niezliczone wariacje tej fryzury są najbardziej popularnym uczesaniem. Żadna inna fryzura damska z półdługich i długich włosów nie jest tak plastyczna, piękna i wszechstronna. Popularne skręcone pasma czy warkocze można bardzo łatwo łączyć w kucykami.

Kok: wystarczy niewielki krok, aby koński ogon stał się eleganckim lub całkiem swobodnym i pięknym kokiem.

Warkocze: Różnorodność jest cechą charakterystyczną klasycznych uczesań. Warkocze pojawiają się w niezliczonej liczbie wariacji. Klasyczne, francuskie, kłosy – można je układać w obwarzanki, układać z tyłu, z boku lub pleść po dwóch stronach głowy. Możesz zapleść jeden gruby warkocz lub kilka cieńszych. Twoja kreatywność nie ma granic!

one dam image
Klasyczne fryzury damskie

Więcej na temat klasycznych fryzur damskich:

 

Fryzury damskie: akcesoria do włosów, kapelusze, chustki, bandamki

Ozdoby i dodatki jak chustki, bandanki czy kapelusze są prostymi sposobami na nadanie stylu każdej fryzurze damskiej. Oczywiście są równie popularne, jak i wszechobecne. Czapki, kapelusze i wszelkie akcesoria przyciągają uwagę, bo idealnie wyrażają kreatywność, nie wspominając o maskowaniu nieudanych cięć włosów.

one dam image
Fryzury damskie z akcesoriami

Więcej na temat fryzur damskich z ozdobami do włosów:

Fryzury damskie: uczesania na każdą okazję

Codziennie każdy z nas gra wiele ról. Zależnie od tego, czy jesteś w pracy, w domu, na imprezie, wielkiej gali czy na ślubie, Twoje uczesanie będzie wyglądać inaczej. Możesz też po prostu dopasować fryzurę do swojego nastroju, tworząc intrygujące połączenia różnych elementów stylu.

one dam image
Modne fryzury damskie na specjalne okoliczności

Więcej na temat fryzur damskich na każdą okazję

Rekomendowane produkty