Modelka z warkoczem wokół głowy
Stylizacja | Fryzury damskie

Różnorodność fryzur damskich

Moda przychodzi i odchodzi, ale niewiele trendów jest w stanie przetrwać próbę czasu. Są jednak takie fryzury damskie, które nigdy nie znikają. W różnych wersjach przetrwały przez wieki. Moda fryzjerska to interesujący i bardzo zaskakujący temat. Zapraszamy na krótką wycieczkę do świata mody.

Fryzury damskie: długie czy krótkie

© Getty Images

Od wielu lat francuska aktorka Audrey Tautou preferuje krótkie cięcia włosów. Mélanie Laurent jest równie konsekwentna i nigdy nie obcina swoich długich włosów.

Niezależnie od tego, czy nosisz długie czy krótkie włosy, jasne czy ciemne, proste czy kręcone – liczy się tylko to, by Twój styl odzwierciedlał osobowość i pasował do wyglądu. Podążanie za własnym gustem wymaga często odwagi, ale warto zaryzykować.
Krótkie włosy: Krótkie cięcia włosów występują w wielu wersjach od chłopięcego cięcia po pixie i boba. Wbrew powszechnej opinii, są to fryzury kobiece w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami, ponieważ znalezienie właściwej fryzury może chwilę potrwać.
Długie włosy: Fryzury damskie półdługie i długie można stylizować na wiele sposobów, w zależności od tego, czy chcemy je przyciąć równo czy też wycieniować.

Więcej na temat krótkich fryzur damskich:

Fryzury damskie: kręcone czy proste

Hair Fashion
© Getty Images

Łatwo jest zmienić fakturę włosów. Przy odrobinie wysiłku włosy można zarówno zakręcić, jak i wyprostować. Choć upodobania co do kręconych czy prostych fryzur dla kobiet mogą się zmieniać i odzwierciedlać nastrój chwili, żadna z powyższych tekstur nigdy całkowicie nie wychodzi z mody.

Po lewej: Włosy mogą być z natury kręcone i niepokorne lub proste i eleganckie. Nowoczesne narzędzia stylizacyjne pomagają w dowolnym momencie zmienić styl fryzury damskiej.

Więcej na temat włosów falowanych i kręconych:

Fryzury damskie: klasyczne cieniowane cięcia włosów

© Getty Images

Cieniowanie może nadać kształt fryzurze damskiej. Często cieniowane uczesania wyglądają bardzo codziennie. Mogą jednak dodać fryzurze nonszalancji. Stopniowane włosy łatwo wysuszyć i ułożyć na wiele sposobów.

Po lewej: Odcienie cieniowanych włosów piosenkarki Ashlee Simpson dodają jej uroku. Krótkie cięcie włosów Michelle Williams idealnie pasują do wytwornej kreacji.

Więcej na temat cieniowanych fryzur damskich

Fryzury damskie: grzywki czy przedziałki

© Getty Images

Grzywki pasują wielu kobietom. Z tego powodu są częstym elementem fryzur. Podobną funkcje pełnią przedziałki. Grzywki i przedziałki dodają fryzurom kobiecym charakteru, ale warto pamiętać, że muszę także pasować do rysów twarzy kobiety.

Po lewej: Prosta grzywka stała się częścią charakterystyczną stylu Rooney Mary. Emilia Clarke nosi proste włosy przedzielone po środku głowy.

Więcej na temat grzywek i przedziałków

Fryzury damskie: klasyka

Te trzy popularne fryzury damskie pasują równie dobrze na wielką galę jak i na wypoczynek w zaciszu domowym.

Koński ogon: Bez wątpienia niezliczone wariacje tej fryzury są najbardziej popularnym uczesaniem. Żadna inna fryzura damska z półdługich i długich włosów nie jest tak plastyczna, piękna i wszechstronna. Popularne skręcone pasma czy warkocze można bardzo łatwo łączyć w kucykami.

Kok: wystarczy niewielki krok, aby koński ogon stał się eleganckim lub całkiem swobodnym i pięknym kokiem.

Warkocze: Różnorodność jest cechą charakterystyczną klasycznych uczesań. Warkocze pojawiają się w niezliczonej liczbie wariacji. Klasyczne, francuskie, kłosy – można je układać w obwarzanki, układać z tyłu, z boku lub pleść po dwóch stronach głowy. Możesz zapleść jeden gruby warkocz lub kilka cieńszych. Twoja kreatywność nie ma granic!

Haarmode: Die Klassiker
Klasyczne fryzury damskie© Getty Images

Więcej na temat klasycznych fryzur damskich:

 

Fryzury damskie: akcesoria do włosów, kapelusze, chustki, bandamki

Ozdoby i dodatki jak chustki, bandanki czy kapelusze są prostymi sposobami na nadanie stylu każdej fryzurze damskiej. Oczywiście są równie popularne, jak i wszechobecne. Czapki, kapelusze i wszelkie akcesoria przyciągają uwagę, bo idealnie wyrażają kreatywność, nie wspominając o maskowaniu nieudanych cięć włosów.

Haarmode: Haarschmuck und mehr
Fryzury damskie z akcesoriami© Getty Images

Więcej na temat fryzur damskich z ozdobami do włosów:

Fryzury damskie: uczesania na każdą okazję

Codziennie każdy z nas gra wiele ról. Zależnie od tego, czy jesteś w pracy, w domu, na imprezie, wielkiej gali czy na ślubie, Twoje uczesanie będzie wyglądać inaczej. Możesz też po prostu dopasować fryzurę do swojego nastroju, tworząc intrygujące połączenia różnych elementów stylu.

Haarmode: Frisuren für jeden Anlass
Modne fryzury damskie na specjalne okoliczności© Getty Images

Więcej na temat fryzur damskich na każdą okazję