Kobieta z ciemnymi lokami
Stylizacja | Jak kręcić włosy

Jak zrobić loki, czyli sztuka kręcenia włosów

Niezależnie od tego jak je nosisz, loki dodadzą Twojemu wyglądowi kobiecego stylu. Przedstawiamy sposoby na kręcenie włosów i noszenie loków w każdej niemal postaci. Sprawdź, jak w łatwy sposób zrobić loki na długich bądź krótkich włosach.

Kobieca fryzura z dużymi lokami

Zależnie od długości włosów i stylizacji loki mogą wyglądać romantycznie, wyrafinowanie lub dziko. Czy Matka natura poskąpiła Ci skrętu włosa? Nie ma problemu, naprawimy to. Wystarczy przeczytać o tym, jak zakręcić włosy na wałki, papiloty albo użyć lokówki. Dzięki naszym wskazówkom dowiecie się, jak pięknie stylizować fryzury z kręconych włosów.

Jak zakręcić włosy (i jak zrobić loki lokówką)

  1. Po umyciu włosów szamponem, nałóż na włosy piankę dodającą objętości.
  2. Przed użyciem lokówki, wysusz włosy suszarką.
  3. Zaczynając od szczytu głowy, wydziel pasmo włosów, nałóż na nie produkt termoochronny i nawiń na lokówkę. Odczekaj kilka sekund zanim odwiniesz włosy z urządzenia.
  4. Powtórz tę czynność na pozostałych kosmykach.
  5. Możesz lekko upiąć loki spinkami by utrzymać ich kształt.
  6. Przed usunięciem spinek upewnij się, że włosy są suche. Potrząśnij włosami zwieszając głowę w dół. Możesz też stylizować loki palcami.
  7. Jeżeli chcesz dodać fryzurze z lokami objętości i nieco ją zmierzwić, użyj szczotki.
  8. Na koniec utrwal stylizacje lakierem nabłyszczającym lub tylko utrwalającym.
Jak zrobić loki prostownicą - krok po kroku

Wskazówka: Jeżeli chcesz zakręcić włosy jedynie na końcach, nawiń je na lokówkę tylko do wysokości ucha.

Jeżeli chcesz stworzyć bardzo energetyczny styl, możesz nakręcić różnej grubości pasma lub użyć wałków o odmiennej średnicy. Jeżeli będziesz kręcić je w różnych kierunkach, uzyskasz efekt artystycznego nieładu.

Jeżeli stawiasz na bardziej schludny wygląd, podczas kręcenia włosów nawijaj pasma w jednym kierunku (do wewnątrz lub na zewnątrz).

Kręcenie włosów prostownicą - jak zrobić fale na włosach

Metoda kręcenia włosów prostownicą może budzić wątpliwości i zdziwienie u wielu kobiet, jednak równie duża jest grupa entuzjastek nowatorskich rozwiązań stosujących ją w celu uzyskania pięknych i szybkich loków.

Procedura zabezpieczenia włosów przed wysoką temperaturą wygląda tak samo jak w przypadku stosowania lokówki - termoochrona włosów jest konieczna. Jak kręcić włosy prostownicą? Dla ułatwienia nakręcania włosów na prostownicę należy rozpocząć od dolnych partii włosów, a następnie przejść do górnych, tak by nie uszkodzić zakręconych już loków.

 

Wydzielając pasma podczas kręcenia włosów prostownicą, należy kierować się zasadą, że im grubsze, tym loki luźniejsze. Aby uzyskać małe loki, nakręcaj cienkie pasma włosów. Prostownice okręcaj wokół własnej osi, przesuwając powoli ku dołowi. Kręcenie włosów prostownicą jest równie szybkim sposobem kręcenia włosów jak ten, z użyciem lokówki. Wymaga jedynie więcej wprawy, która przychodzi z czasem.

W naszej fotogalerii przedstawiamy gwiazdy wraz z ich inspirującymi fryzurami z lokami.

Fotogaleria: loki o zróżnicowanej długości