1500x564__Stocksy fioletowy_szampon
Stylizacja | Lakier do włosów

Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?

Jeśli chcesz nadać swojej fryzurze nieco blasku, możesz zdecydować się na sięgnięcie po nabłyszczacz do włosów. Kosmetyk ten sprawi, że uczesanie będzie prezentować się bardziej efektownie. Dowiedz jak działają tego typu preparaty i jak ich używać dla uzyskania najlepszych rezultatów. 

Jak działa nabłyszczacz do włosów?

Nabłyszczacz do włosów to kosmetyk wygładzający włosy i domykający ich łuski. Dzięki takiemu działaniu fryzura nabiera blasku. Zawarte w nim składniki dodatkowo odbijają światło, dzięki czemu włosy pięknie lśnią i wyglądają zdrowiej. Tego typu preparaty stosowane są najczęściej jako wykończenie uczesania, ale mogą też być wykorzystane do stylizacji. Łączą w sobie formułę nadającą połysk ze składnikami, jakie znaleźć możemy w lakierach do włosów. Oprócz nabłyszczania mogą więc działać także utrwalająco. 

Niektóre  nabłyszczacze do włosów nie tylko nadają blasku pasmom i przedłużają trwałość uczesania, ale mają też działanie pielęgnacyjne. Można w nich ponadto znaleźć składniki chroniące kolor, a także zabezpieczające kosmyki przed działaniem wysokiej temperatury oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto więc zainwestować w preparat pozwalający nie tylko poprawić wygląd fryzury, ale też mający dobry wpływ na włosy.

Kto powinien sięgać po nabłyszczacz?

Masz przed sobą ważną uroczystość lub wielkie wyjście i chcesz, aby twoja fryzura prezentowała się jeszcze lepiej? Nabłyszczacz do włosów doskonale sprawdzi się do podkreślenia wygładzonych prostych włosów lub gładkiego koka. Najbardziej widoczny rezultat uzyskają brunetki, jednak nabłyszczacz świetnie sprawdzi się również u szatynek, blondynek i rudowłosych pań, chcących dodać blasku fryzurze. U właścicielek kręconych włosów zdecydowanie lepszym wyborem okażą się specjalne odżywki, kremy do włosów lub fluidy zapewniające efekt glow.
 

Nabłyszczacz do włosów z całą pewnością nie powinien być stosowany w nadmiarze. Zbyt obficie zaaplikowany sprawi, że kosmyki wydadzą się nieświeże. Taki preparat sprawdzi się doskonale na wielkie wyjścia, zwłaszcza u osób z wysoko i średnioporowatymi włosami, które z natury pozbawione są blasku. Nabłyszczacz jest też świetną opcją, jeśli wykorzystany do stylizacji fryzury produkt daje matowy efekt, a nam zależy na blasku.

Jak uzyskać efekt tafli?

Marzysz o pięknych i błyszczących włosach? Przede wszystkim zadbaj o ich kondycję. Stosuj kosmetyki dobrane do ich rodzaju i pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji. Podczas mycia do szamponu dodaj najpierw nieco wody i dopiero tak rozcieńczony kosmetyk aplikuj na skórę głowy. Dzięki temu łatwiej będzie go rozprowadzić, a później spłukać. Nie trzyj pasm – delikatnie masuj skórę głowy, a uzyskaną pianę przeciągnij po kosmykach na długości. Włosy po myciu spłukuj letnią wodą – źle na ich kondycję oraz stan skóry głowy wpływa zarówno lodowato zimna, jak i zbyt gorąca woda.
 

W pielęgnacji czupryny nie może też zabraknąć odżywek, masek czy specjalnych olejków, które nawilżą pasma na długości, a tym samym je wygładzą. Tego typu preparaty również powinny być dobierane do rodzaju włosów. Poza produktami dostępnymi w drogeriach możesz też sięgać po samodzielnie przygotowywane specyfiki, jak np. płukankę z siemienia lnianego lub domowe maseczki na włosy.
 

Musisz też pamiętać, że na włosy niekorzystnie wpływa częsta stylizacja za pomocą wysokiej temperatury. Jeśli używasz suszarki, włączaj chłodny nawiew. Chociaż suszenie będzie trwać nieco dłużej, jest bezpieczniejsze dla pasm. Często robisz loki lub fale na swoich włosach? Najrozsądniej jest używać w tym celu wałków, papilotów lub innych akcesoriów pozwalających uzyskać skręt bez wykorzystywania wysokiej temperatury. Jeśli układając fryzurę, sięgasz po prostownicę, lokówkę czy falownicę, pamiętaj aby zabezpieczyć pasma specjalnymi kosmetykami termoochronnymi.
 

Odpowiednia pielęgnacja z pewnością sprawi, że fryzura stanie się bardziej błyszcząca, zwłaszcza jeśli zadbamy o domknięcie łusek włosów. Aby wzmocnić ten efekt można po myciu spłukiwać pasma chłodną wodą lub rozcieńczonym w niej octem jabłkowym. Efekt jednak nie będzie tak spektakularny jak po użyciu nabłyszczacza.
 

Jak stosować nabłyszczacz?

Nabłyszczacz do włosów najczęściej stosuje się po ułożeniu fryzury jako kosmetyk wykańczający i utrwalający całość. Sposób aplikacji zależy od tego, jakiego rodzaju preparat wybraliśmy, ważne jest jednak, aby nie przesadzić z jego ilością. W przeciwnym razie zamiast efektu zdrowych i błyszczących włosów fryzura będzie wyglądała na nieświeżą. Nabłyszczacze do włosów mogą mieć postać spreju, olejku, a nawet kremu. Najlepiej jest więc kierować się podczas ich stosowania wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu przez producenta.
 

Do najbardziej popularnych należą nabłyszczacze do włosów w spreju. Niektóre z nich aplikuje się na jeszcze wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy. Zazwyczaj zawierają one składniki termoochronne, a także zabezpieczające przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Po spryskaniu czupryny z odległości 30-35 cm należy ułożyć fryzurę w dowolny sposób. Aplikacja ze zbyt małej odległości może sprawić, że nałożymy kosmetyk nierówno i w zbyt dużej ilości, przez co pasma staną się nadmiernie obciążone. W przypadku produktów stosowanych jako wykończenie należy spryskać włosy z podobnej odległości już po ułożeniu fryzury.
 

Nabłyszczacze w postaci kremów czy olejków mogą okazać się nieco trudniejsze w aplikacji, gdyż łatwo z nimi przesadzić. Aby uzyskać efekt błyszczących, a nie przetłuszczonych włosów, trzeba rozetrzeć na dłoniach i palcach niewielką ilość kosmetyku, a następnie rozprowadzić równomiernie na kosmykach i ułożyć fryzurę. Tego typu preparaty sprawdzą się szczególnie w przypadku krótkich włosów oraz jako wykończenie uczesania.

Odkryj: