Kate Mary z eleganckim kokiem ozdobionym dodatkami
Stylizacja | Zaplecione włosy

Fryzura miesiąca: asymetria Kate Mary

Aktorka Kate Mara intryguje zarówno swoimi rolami, jak i wyglądem. Jej ostatnia fryzura wydaje Ci się skomplikowana?  Przekonaj się, jakie to proste!

Na rozdaniu Oskarów 2012, Kate Mara przyciągała spojrzenia swoim asymetrycznym częściowym upięciem.

Kate Mara kojarzy się ze stylem i uwielbieniem dla detali. Jest o dwa lata starsza od swojej siostry, również aktorki, Ronney Mary („Dziewczyna z tatuażem”). Kate grała u boku takich gwiazd jak Heath Ledger ("Tajemnica Brokeback Mountain"), Mark Wahlberg ("Strzelec"), Ben Kingsley ("Transsiberian") and Eric Bana ("Deadfall"). Poza talentem aktorskim Kate Mara urzeka także wyjątkowym kolorem włosów oraz intrygującymi fryzurami.

W jednym z wywiadów Kate Mara zapytana o swój największy atrybut odpowiedziała, że są nim jej włosy. I trudno się z tym nie zgodzić! 29-latka zachwycała nas już wiązanymi z boku końskimi ogonami i półupięciami. Naszą uwagę zwróciły jej fryzury, w których wystąpiła na uroczystościach rozdania Oskarów 2012 oraz nagród Emmy.

Narzędzia potrzebne do stylizacji

Lokówka z termoochroną, grzebień, spinki, gumka, wosk, lakier.

Stylizacja krok po kroku

  1. Od wysokości ucha ułóż na włosach loki, używając do tego lokówki o dużej średnicy. Nie zapomnij o uprzednim nałożeniu produktu termoochronnego.
  2. Po lewej stronie zrób prosty przedziałek.
  3. Na szczycie głowy wydziel pasmo o szerokości ok. 5 cm i tymczasowo upnij je na szczycie głowy (pasmo A). Na koniec pasmo to puść luźno pod warkoczem.
  4. Z włosów z przodu głowy poniżej przedziałka zapleć francuski warkocz.
  5. Po zakończeniu plecenia, zbierz włosy w kucyk po prawej stronie szyi.
  6. Skręć go tak, by stworzyć kok i upnij go wsuwkami, by były niewidoczne.
  7. Teraz odwiń pasmo A i ułóż je luźno na warkoczu.
  8. Na koniec z pomocą wosku podkreśl loki i spryskaj fryzurę lakierem.