Ciemniejący, nierówny kolor włosów po farbowaniu

Kobieta z włosami o nierównym platynowym kolorze

Chciałaś ożywić kolor włosów stosując produkt do koloryzacji nietrwałej albo zadecydowałaś się całkowicie zmienić wygląd i kolor włosów. Zamiast spełnienia marzeń, na głowie pojawiły się wielobarwne i nierównomiernie ufarbowane włosy. Byłaś kiedyś w takiej sytuacji? Poznaj wskazówki specjalistów przewidziane na takie niefortunne wpadki. 

Dowiedz sie, jak farbować włosy z odrostami na inny kolor!

Istnieje kilka powodów, dla których kolor włosów może wyjść nierównomiernie: niewłaściwie zastosowałaś produkt do koloryzacji, obecne we włosach pigmenty wpłynęły na ostateczny efekt koloryzacji, na włosach były wciąż pozostałości produktów do stylizacji albo struktura włosów okazała się uszkodzona i nierówna. Bez względu na powód, w przypadku nierównego koloru włosów szybkie działanie jest konieczne. Zanim ponownie zmienisz kolor włosów, umyj włosy szamponem oczyszczającym. Następnie zregeneruj włosy odżywką, aby naprawiać uszkodzenia struktury włosów. Przy kolejnej koloryzacji wykorzystaj taki sam produkt jak poprzednio. Jeśli używasz ciemniejszego odcienia, należy skrócić czas działania, aby stopniowo wyrównać różnice kolorystyczne

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Co zrobić, gdy regularnie farbowane włosy ciemnieją z każdą koloryzacją? W przypadku trwałej koloryzacji, najpierw zastosuj produkt na odrosty, a następnie tylko na kilka ostatnich minut nałóż na całe włosy. Jeżeli używasz produktów do koloryzacji nietrwałej, zaczekaj z nałożeniem nowego koloru do czasu, gdy poprzedni się zmyje. W ten sposób unikniesz kumulowania pigmentów na włosach, a co za tym idzie - nierównego koloru włosów.

Jak farbować włosy z odrostami na inny kolor? Pamiętaj, że końce dłuższych włosów mogą stać się bardziej porowate i przez to przyjmą większe stężenie pigmentów, co przy nieodpowiedniej aplikacji farby może skutkować nierównym kolorem włosów. Z tego powodu, produkt do koloryzacji nałóż najpierw na odrosty, a jedynie na ostatnich kilka minut, na ich końce. W takim przypadku, pomocna będzie również regularna, intensywna regeneracja końców długich włosów. Intensywne odżywki są niezbędne dla zapewnienia równomiernego efektu koloryzacji.

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Jeśli podsunięte przez nas rozwiązania to dla ciebie zbyt duży kłopot, odwiedź swojego fryzjera. Profesjonalista rozwieje twoje wątpliwości związane z koloryzacją, być może doda trochę pasemek, aby odwrócić uwagę od nierównomiernego koloru Twoich włosów. Możesz też zdecydować się na krótką fryzurę pixie bądź boba. To jednak naprawdę radykalne rozwiązanie i dotyczy tylko najpoważniejszych niefortunnych wpadek z nierównym kolorem włosów po farbowaniu. Ścięcie włosów sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy końce włosów wchłonęły dużo więcej pigmentów niż reszta włosów. Często się tak zdarza w przypadku włosów rozdwojonych albo porowatych. Obcięcie końcówek przywraca zdrowie włosom i gwarantuje równomierny efekt koloryzacji.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...