Skip to Content

Ciemniejący, nierówny kolor włosów po farbowaniu

Chciałaś ożywić kolor włosów stosując produkt do koloryzacji nietrwałej albo zadecydowałaś się całkowicie zmienić wygląd i kolor włosów. Zamiast spełnienia marzeń, na głowie pojawiły się wielobarwne i nierównomiernie ufarbowane włosy. Byłaś kiedyś w takiej sytuacji? Poznaj wskazówki specjalistów przewidziane na takie niefortunne wpadki.

Dowiedz sie, jak farbować włosy z odrostami na inny kolor!

Istnieje kilka powodów, dla których kolor włosów może wyjść nierównomiernie: niewłaściwie zastosowałaś produkt do koloryzacji, obecne we włosach pigmenty wpłynęły na ostateczny efekt koloryzacji, na włosach były wciąż pozostałości produktów do stylizacji albo struktura włosów okazała się uszkodzona i nierówna. Bez względu na powód, w przypadku nierównego koloru włosów szybkie działanie jest konieczne. Zanim ponownie zmienisz kolor włosów, umyj włosy szamponem oczyszczającym. Następnie zregeneruj włosy odżywką, aby naprawiać uszkodzenia struktury włosów. Przy kolejnej koloryzacji wykorzystaj taki sam produkt jak poprzednio. Jeśli używasz ciemniejszego odcienia, należy skrócić czas działania, aby stopniowo wyrównać różnice kolorystyczne

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Co zrobić, gdy regularnie farbowane włosy ciemnieją z każdą koloryzacją? W przypadku trwałej koloryzacji, najpierw zastosuj produkt na odrosty, a następnie tylko na kilka ostatnich minut nałóż na całe włosy. Jeżeli używasz produktów do koloryzacji nietrwałej, zaczekaj z nałożeniem nowego koloru do czasu, gdy poprzedni się zmyje. W ten sposób unikniesz kumulowania pigmentów na włosach, a co za tym idzie - nierównego koloru włosów.

Jak farbować włosy z odrostami na inny kolor? Pamiętaj, że końce dłuższych włosów mogą stać się bardziej porowate i przez to przyjmą większe stężenie pigmentów, co przy nieodpowiedniej aplikacji farby może skutkować nierównym kolorem włosów. Z tego powodu, produkt do koloryzacji nałóż najpierw na odrosty, a jedynie na ostatnich kilka minut, na ich końce. W takim przypadku, pomocna będzie również regularna, intensywna regeneracja końców długich włosów. Intensywne odżywki są niezbędne dla zapewnienia równomiernego efektu koloryzacji.

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Jeśli podsunięte przez nas rozwiązania to dla ciebie zbyt duży kłopot, odwiedź swojego fryzjera. Profesjonalista rozwieje twoje wątpliwości związane z koloryzacją, być może doda trochę pasemek, aby odwrócić uwagę od nierównomiernego koloru Twoich włosów. Możesz też zdecydować się na krótką fryzurę pixie bądź boba. To jednak naprawdę radykalne rozwiązanie i dotyczy tylko najpoważniejszych niefortunnych wpadek z nierównym kolorem włosów po farbowaniu. Ścięcie włosów sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy końce włosów wchłonęły dużo więcej pigmentów niż reszta włosów. Często się tak zdarza w przypadku włosów rozdwojonych albo porowatych. Obcięcie końcówek przywraca zdrowie włosom i gwarantuje równomierny efekt koloryzacji.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...

  Zamierzasz rozjaśnić włosy i szukasz topowej inspiracji? Poznaj szwedzki blond i dowiedz się, do jakiego typu urody pasuje najlepiej!

  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...

  Jesteś szatynką? Albo nie przepadasz za jednolitą koloryzacją? Być może zainspiruje Cię ta kawowa propozycja! Poznaj fryzurę cold brew hair!

  ...
 • Rumianek na włosy. Czy znasz tę metodę domowego rozjaśniania?

  Rozjaśnianie włosów

  Rumianek na włosy. Czy znasz tę metodę domowego rozjaśniania?
  ...

  Tę pospolitą roślinę spotykamy zarówno w przydomowych ogródkach, jak i rosnącą dziko. Posiada właściwości rozjaśniające. Jak działa rumianek na włosy?

  ...
 • Rozjaśnianie włosów

  Rozjaśnianie włosów

  Rozjaśnianie włosów
  ...

  Rozjaśnianie włosów nigdy nie było delikatniejsze. Pokażemy Ci, jak osiągnąć idealny odcień blond dla twojego koloru i typu włosów! Poznaj szczegóły!

  ...
 • Farbowanie odrostów - jak często powinnaś to robić?

  Rozjaśnianie włosów

  Farbowanie odrostów - jak często powinnaś to robić?
  ...

  Farbowanie odrostów wymaga precyzji i wprawy. Nie jest to jednak zadanie, któremu nie podołasz! Dowiedz się, jak dobrze farbować włosy z odrostami!

  ...
 • Miodowy blond - ciepła słodycz włosów

  Konsultacja koloru

  Miodowy blond - ciepła słodycz włosów
  ...

  Miodowy blond wraca do łask, i to ze zdwojoną siłą. Ten uniwersalny odcień włosów pasuje do wielu karnacji. Sprawdź, czy i Tobie będzie w nim do twarzy.

  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...

  Lato w pełni zachęca do stylizacyjnych eksperymentów. Wypróbuj koloryzację półtrwałą w nietypowych kolorach - od pastelowych po intensywne.

  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...

  Nowoczesne farby do koloryzacji włosów w domu to świetny sposób na łatwą i jednocześnie spektakularną zmianę fryzury.

  ...
 • Powrót do siwych włosów – nie spiesz się!

  Farbowanie

  Powrót do siwych włosów – nie spiesz się!
  ...

  Siwe włosy to deklaracja stylu życia. Kobiety, które farbowały siwiejące włosy przez jakiś czas i teraz chciałyby przestać wiedzą, że to wymaga czasu.

  ...
 • Zawodnik wagi piórkowej: pianka koloryzująca

  Farbowanie

  Zawodnik wagi piórkowej: pianka koloryzująca
  ...

  Pianka koloryzująca do włosów zapewnia tak samo trwałe efekty jak farba, ale w aplikacji wygrywa już w przedbiegach. Zobacz, jak prosto ją nałożysz.

  ...
 • Farbowanie włosów w domu nie jest trudne!

  Farbowanie

  Farbowanie włosów w domu nie jest trudne!
  ...

  Boisz się, że farbowanie włosów w domu spowoduje niejednolity kolor? Z naszymi wskazówkami przygotowanie włosów do farbowania okaże się bardzo proste!

  ...
 • Najpopularniejsze techniki farbowania włosów

  Farbowanie

  Najpopularniejsze techniki farbowania włosów
  ...

  Współczesna koloryzacja podkreśla wielowymiarowość i głębię koloru. Poznaj techniki farbowania i rozjaśniania włosów, które urzekły kobiety na całym świecie.

  ...