Ciemniejący, nierówny kolor włosów po farbowaniu

Chciałaś ożywić kolor włosów stosując produkt do koloryzacji nietrwałej albo zadecydowałaś się całkowicie zmienić wygląd i kolor włosów. Zamiast spełnienia marzeń, na głowie pojawiły się wielobarwne i nierównomiernie ufarbowane włosy. Byłaś kiedyś w takiej sytuacji? Poznaj wskazówki specjalistów przewidziane na takie niefortunne wpadki.

Dowiedz sie, jak farbować włosy z odrostami na inny kolor!

Istnieje kilka powodów, dla których kolor włosów może wyjść nierównomiernie: niewłaściwie zastosowałaś produkt do koloryzacji, obecne we włosach pigmenty wpłynęły na ostateczny efekt koloryzacji, na włosach były wciąż pozostałości produktów do stylizacji albo struktura włosów okazała się uszkodzona i nierówna. Bez względu na powód, w przypadku nierównego koloru włosów szybkie działanie jest konieczne. Zanim ponownie zmienisz kolor włosów, umyj włosy szamponem oczyszczającym. Następnie zregeneruj włosy odżywką, aby naprawiać uszkodzenia struktury włosów. Przy kolejnej koloryzacji wykorzystaj taki sam produkt jak poprzednio. Jeśli używasz ciemniejszego odcienia, należy skrócić czas działania, aby stopniowo wyrównać różnice kolorystyczne

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Co zrobić, gdy regularnie farbowane włosy ciemnieją z każdą koloryzacją? W przypadku trwałej koloryzacji, najpierw zastosuj produkt na odrosty, a następnie tylko na kilka ostatnich minut nałóż na całe włosy. Jeżeli używasz produktów do koloryzacji nietrwałej, zaczekaj z nałożeniem nowego koloru do czasu, gdy poprzedni się zmyje. W ten sposób unikniesz kumulowania pigmentów na włosach, a co za tym idzie - nierównego koloru włosów.

Jak farbować włosy z odrostami na inny kolor? Pamiętaj, że końce dłuższych włosów mogą stać się bardziej porowate i przez to przyjmą większe stężenie pigmentów, co przy nieodpowiedniej aplikacji farby może skutkować nierównym kolorem włosów. Z tego powodu, produkt do koloryzacji nałóż najpierw na odrosty, a jedynie na ostatnich kilka minut, na ich końce. W takim przypadku, pomocna będzie również regularna, intensywna regeneracja końców długich włosów. Intensywne odżywki są niezbędne dla zapewnienia równomiernego efektu koloryzacji.

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Jeśli podsunięte przez nas rozwiązania to dla ciebie zbyt duży kłopot, odwiedź swojego fryzjera. Profesjonalista rozwieje twoje wątpliwości związane z koloryzacją, być może doda trochę pasemek, aby odwrócić uwagę od nierównomiernego koloru Twoich włosów. Możesz też zdecydować się na krótką fryzurę pixie bądź boba. To jednak naprawdę radykalne rozwiązanie i dotyczy tylko najpoważniejszych niefortunnych wpadek z nierównym kolorem włosów po farbowaniu. Ścięcie włosów sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy końce włosów wchłonęły dużo więcej pigmentów niż reszta włosów. Często się tak zdarza w przypadku włosów rozdwojonych albo porowatych. Obcięcie końcówek przywraca zdrowie włosom i gwarantuje równomierny efekt koloryzacji.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...

  Zamierzasz rozjaśnić włosy i szukasz topowej inspiracji? Poznaj szwedzki blond i dowiedz się, do jakiego typu urody pasuje najlepiej!

  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...

  Jesteś szatynką? Albo nie przepadasz za jednolitą koloryzacją? Być może zainspiruje Cię ta kawowa propozycja! Poznaj fryzurę cold brew hair!

  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...

  Jak uzyskać refleksy na włosach? Kiedy zdecydować się na refleksy na włosach? Czy jasne pasemka na ciemnych włosach to dobry pomysł? Sprawdź!

  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...

  Pasemka na włosach to nieprzemijający trend, który bez konieczności koloryzacji całych włosów pozwoli Ci odświeżyć wygląd i nadać głębię Twoim włosom.

  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...

  Jasnobrązowe włosy są eleganckie, ale nie przesadnie poważne. Jeśli jesteś posiadaczką ciemniejszej karnacji a do tego fal rozważ ciepłe odcienie brązu.

  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...

  Od lat trwają dyskusje na temat tego, jaki kolor włosów odmładza. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od typu urody. Jaki odcień wybrać?

  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...

  Jeśli lubisz zwracać na siebie uwagę, rudy kolor włosów z pewnością Ci w tym pomoże. My zaś podpowiemy, czym jest i jak uzyskać oryginalny kolor Tycjan.

  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...

  Kolory jesieni inspirują to zmiany nie tylko garderoby, ale i fryzury. Kasztanowe włosy to tylko jedna z wielu opcji. Które ciepłe kolory włosów pasują do Ciebie?

  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...

  Zmiana koloru włosów może poprawić samoocenę o 180 stopni. O modnych brązowych włosach oraz innych kolorach na czasie przeczytasz tutaj.

  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...

  Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Oto najbardziej odpowiednie odcienie dla Pani Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy. Sprawdź, jakie kolory do Ciebie pasują!

  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...

  Lato w pełni zachęca do stylizacyjnych eksperymentów. Wypróbuj koloryzację półtrwałą w nietypowych kolorach - od pastelowych po intensywne.

  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...

  Nowoczesne farby do koloryzacji włosów w domu to świetny sposób na łatwą i jednocześnie spektakularną zmianę fryzury.

  ...