Skip to Content

Powrót do siwych włosów

Włosy siwe można ufarbować na wiele różnych odcieni takich jak platynowy blond, średni brąz, kolory jesieni albo jakikolwiek inny kolor, na który masz ochotę. Jednakże jak potem wrócić do siwego koloru włosów? Im lepiej zaplanujesz powrót, tym łatwiej będzie Ci się rozstać z kolorem.

Siwe włosy muszą być doskonale przycięte.

Większość kobiet pozostaje spokojna na widok pierwszych siwych włosów. Po prostu zmieniają kolor włosów na ten, o którym zawsze marzyły. Tym sposobem średni brąz z niechcianymi białymi pasemkami staje się promiennym orzechowym brązem. Panie są więc zasadniczo zadowolone z takiego obrotu spraw. Przychodzi jednak i ta chwila, gdy takie działanie już nie wystarczy, ponieważ siwe odrosty niosą zbyt wyraźny przekaz. Pojawia się zbyt wiele białych pasm, średni brąz włosów staje się wspomnieniem, a siwe włosy rzeczywistością.

Siwe odrosty przy orzechowym brązie są bardzo zauważalne i nie wyglądają dobrze. Twój kolor włosów potrzebuje teraz częstych uzupełnień. Kolor włosów nie jest jedyną cechą zdradzającą upływ czasu, zmieniają się również cera i zęby. Nagle okazuje się, że orzechowy brąz nie jest już najlepszym kolorem włosów. Jeśli podzielasz te obserwacje może ładna fryzura i lśniący srebrny kolor włosów będzie wyglądać bardziej harmonijne i młodziej niż intensywny kolor. To jest wystarczający powód, aby docenić piękno siwych włosów. Przy powrocie do siwych włosów ważna jest fryzura i wcześniejsze metody koloryzacji włosów.

Właściwy sposób powrotu do siwych włosów sześć kroków

 1. Im bardziej zmieniałaś swój naturalny kolor włosów wcześniej, tym dokładniej powinnaś przemyśleć strategię powrotu. Jasne blond pasemka mogą po prostu odrosnąć. W przypadku ciemniejszych włosów Ty albo Twój fryzjer musicie znaleźć inne tymczasowe rozwiązania. Takie doraźne rozwiązania mogłyby obejmować koloryzację na odcień przejściowy, wykonanie pasemek albo nowej krótszej fryzury.
 2. Im dłuższe są twoje włosy, tym ostrożniej powinnaś planować powrót do siwych włosów. Zależnie od długości Twoich włosów możesz być zmuszona do znalezienia przejściowego rozwiązania na wiele lat. Stosując stopniowo coraz jaśniejszy kolor włosów, z czasem przejdziesz od ciemniejszego do siwego. W tym przypadku ostatnie przejście będzie od jasnego blondu do siwego.
 3. Im mniej sztucznych czerwonych pigmentów zawierały produkty, które stosowałaś do koloryzacji włosów przed powrotem do siwych włosów, tym łatwiej będzie to zrobić. Przejście od jasnego blondu do siwych włosów jest najmniej zauważalne, zwłaszcza jeżeli zrobisz jakieś jasne pasemka na czas przejścia.
 4. Produkty do koloryzacji półtrwałej mogą również ułatwiać powrót do siwych włosów. Produkty do koloryzacji półtrwałej pokrywają siwe włosy i dlatego pomagają wyrównać kolor. Z czasem kolor twoich włosów wypłukuje się.
 5. Jeśli jesteś gotowa na radykalną zmianę, najlepszym wyborem jest krótka fryzura pixie. Powstrzymaj się od farbowania włosów tak długo jak to możliwe, a potem stosuj produkty do koloryzacji półtrwałej, które ułatwią zmianę. Twoje włosy będą pozbawione sztucznych barwników i gotowe na nowy styl po około trzech miesiącach.
 6. Modne, nowoczesne strzyżenie i pełen wyrazu makijaż ułatwiają powrót do siwych włosów. Czerwona szminka, podkreślone brwi oraz świeża i naturalna fryzura dają seksowny i energiczny wygląd.
Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...

  Zamierzasz rozjaśnić włosy i szukasz topowej inspiracji? Poznaj szwedzki blond i dowiedz się, do jakiego typu urody pasuje najlepiej!

  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...

  Jesteś szatynką? Albo nie przepadasz za jednolitą koloryzacją? Być może zainspiruje Cię ta kawowa propozycja! Poznaj fryzurę cold brew hair!

  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...

  Jak uzyskać refleksy na włosach? Kiedy zdecydować się na refleksy na włosach? Czy jasne pasemka na ciemnych włosach to dobry pomysł? Sprawdź!

  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...

  Pasemka na włosach to nieprzemijający trend, który bez konieczności koloryzacji całych włosów pozwoli Ci odświeżyć wygląd i nadać głębię Twoim włosom.

  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...

  Jasnobrązowe włosy są eleganckie, ale nie przesadnie poważne. Jeśli jesteś posiadaczką ciemniejszej karnacji a do tego fal rozważ ciepłe odcienie brązu.

  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...

  Od lat trwają dyskusje na temat tego, jaki kolor włosów odmładza. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od typu urody. Jaki odcień wybrać?

  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...

  Jeśli lubisz zwracać na siebie uwagę, rudy kolor włosów z pewnością Ci w tym pomoże. My zaś podpowiemy, czym jest i jak uzyskać oryginalny kolor Tycjan.

  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...

  Kolory jesieni inspirują to zmiany nie tylko garderoby, ale i fryzury. Kasztanowe włosy to tylko jedna z wielu opcji. Które ciepłe kolory włosów pasują do Ciebie?

  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...

  Zmiana koloru włosów może poprawić samoocenę o 180 stopni. O modnych brązowych włosach oraz innych kolorach na czasie przeczytasz tutaj.

  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...

  Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Oto najbardziej odpowiednie odcienie dla Pani Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy. Sprawdź, jakie kolory do Ciebie pasują!

  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...

  Lato w pełni zachęca do stylizacyjnych eksperymentów. Wypróbuj koloryzację półtrwałą w nietypowych kolorach - od pastelowych po intensywne.

  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...

  Nowoczesne farby do koloryzacji włosów w domu to świetny sposób na łatwą i jednocześnie spektakularną zmianę fryzury.

  ...