Pierwsze siwe włosy - ukryj ten kolor lub pokochaj!

Mówi się, że w miejscu jednego wyrwanego siwego włosa wyrasta siedem nowych. Wyrywanie siwych włosów nie jest dobrym rozwiązaniem. Zastanawiasz się, jak ukryć siwe włosy? Nowoczesne metody koloryzacji ułatwią pozbycie się szarych włosów. Możesz też zaakceptować tę kolej rzeczy i z dumą eksponować przysłowiowe oznaki mądrości. Podpowiemy Ci, jak poradzić sobie z pierwszymi siwymi włosami!

Czynniki genetyczne decydują o tym, kiedy zaczyna wygasać proces wytwarzania pigmentu we włosach. Niektórzy znajdują pierwszy siwy włos, gdy mają lat dwadzieścia, inni zachowują swój naturalny kolor włosów do późnych lat starości.

Naukowcy od dawna starają dowiedzieć się, dlaczego włosy siwieją, i czy stres odgrywa jakąś rolę w tym procesie. W rzadkich przypadkach choroba albo leki mogą przyspieszać siwienie włosów.

Dzięki odpowiedniej koloryzacji pierwszy siwy włos może być ostatnim

Co na siwe włosy? Kilka pojedynczych siwych włosów na głowie popielatej blondynki może wyglądać ładnie. Natomiast w kontraście z ciemnymi włosami, białe pasma tworzą niezbyt atrakcyjny melanż tzw. "sól i pieprz”. Siwy kolor włosów rzuca się w oczy bardziej, jeśli pojawia się w szerokich pasmach. Dlatego zamierzamy nauczyć Cię sztuki łagodnej obrony przed siwymi włosami.

Siedem wskazówek, jak ukryć pierwsze siwe włosy

Kobieta z włosami o siwym kolorze
© Stocksy
Kobieta z włosami o siwym kolorze.

Blondynki nie muszą się zbytnio martwić o pierwsze siwe włosy, ponieważ są one ledwo zauważalne. Dopóki będą nieliczne, pasemka na siwe włosy i koloryzacja zmywalna ukryją pierwsze siwe włosy.

Pasemka w kilku odcieniach popielatego blondu będą najlepszym rozwiązaniem, gdy pojawiają się szersze kosmyki siwych włosów. To zapobiega powstaniu żółtego zabarwienia i nie prowadzi do powstania widocznych odrostów. Dzięki temu nie trzeba tak często stosować farby na siwe włosy.

Kremy repigmentacyjne pomagają odtworzyć naturalny kolor włosów o odcieniu średni blond lub brąz. W takich produktach prekursory pigmentów wypełniają miejsca, w których wcześniej wbudowane były naturalne pigmenty i pomagają odbudować naturalny kolor włosów. Niestety nie okażą się skuteczne w przypadku naturalnych włosów jasny blond, rudych ani czarnych.

Zazwyczaj produkt do koloryzacji półtrwałej pokryje siwe włosy, jeżeli stanowią one mniej niż połowę wszystkich włosów na głowie. Pamiętaj, że siwy włos adsorbuje więcej sztucznych pigmentów niż włos zawierający jeszcze naturalne pigmenty. Jeśli wybrałaś odcień średniego brązu, powinnaś najpierw wypróbować ciemny blond. Pigmenty zawarte w produkcie do koloryzacji półtrwałej wypłukują się stopniowo, dlatego będziesz mieć mnóstwo czasu, aby dojść do swoich upragnionych ciemniejszych odcieni.

W przypadku całkowicie siwych włosów polecamy produkt do koloryzacji trwałej w odcieniu o ton jaśniejszym niż Twój naturalny kolor włosów będzie harmonizować z Twoim wyglądem, a ostre różnice u nasady włosów pozostaną niewidoczne.

Produkty do stosowania w domu są bardzo praktyczne. Możesz zastosować jedną z nowych pianek do koloryzacji trwałej bez amoniaku. Pianki koloryzujące są łatwe w użyciu. Nawet osoby początkujące i kobiety o dużej ilości siwych włosów mogą z ich pomocą osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Musisz zapewnić włosom specjalną pielęgnację, jeśli wykorzystane w koloryzacji barwniki nie przykryły siwych partii włosów. Szampony i odżywki dla włosów farbowanych, siwych lub platynowego blondu nadadzą włosom zimny połysk i zapobiegną powstaniu żółtego zabarwienia.

Powrót do siwych włosów

Włosy siwe można ufarbować na wiele różnych odcieni, takich jak platynowy blond, średni brąz, kolory jesieni albo jakikolwiek inny kolor, na który masz ochotę. Może jednak nadejść moment, w którym uznasz, że naturalna siwizna wcale nie odejmuje Ci uroku. Wręcz przeciwnie! Jak wówczas wrócić do siwego koloru włosów? Im lepiej zaplanujesz powrót, tym łatwiej będzie Ci się rozstać z kolorem.

Siedem wskazówek, jak wrócić do siwych włosów

Im bardziej zmieniałaś swój naturalny kolor włosów wcześniej, tym dokładniej powinnaś przemyśleć strategię powrotu. Jasne blond pasemka mogą po prostu odrosnąć. W przypadku ciemniejszych włosów Ty albo Twój fryzjer musicie znaleźć inne tymczasowe rozwiązania, np. koloryzacja na odcień przejściowy, wykonanie pasemek albo nowej krótszej fryzury.

Im dłuższe są twoje włosy, tym ostrożniej powinnaś planować powrót do siwego koloru włosów. Zależnie od ich długości, możesz być zmuszona do znalezienia przejściowego rozwiązania na wiele lat. Stosując stopniowo coraz jaśniejszy kolor włosów, z czasem przejdziesz od ciemniejszego do siwego. W tym przypadku ostatnie przejście będzie od jasnego blondu do siwego.

Im mniej sztucznych czerwonych pigmentów zawierały produkty, które stosowałaś do koloryzacji włosów przed powrotem do siwych włosów, tym łatwiej będzie to zrobić. Przejście od jasnego blondu do siwych włosów jest najmniej zauważalne, zwłaszcza jeżeli zrobisz jakieś jasne pasemka na czas przejścia.

Produkty do koloryzacji półtrwałej mogą również ułatwiać powrót do siwych włosów.

Jeśli jesteś gotowa na radykalną zmianę, najlepszym wyborem jest krótka fryzura pixie. Powstrzymaj się od farbowania włosów tak długo jak to możliwe, a potem stosuj produkty do koloryzacji półtrwałej, które ułatwią zmianę. Twoje włosy będą pozbawione sztucznych barwników i gotowe na nowy styl po około trzech miesiącach.

Modne, nowoczesne strzyżenie i pełen wyrazu makijaż ułatwiają powrót do siwych włosów. Czerwona szminka, podkreślone brwi oraz świeża i naturalna fryzura dają seksowny i energiczny wygląd.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...

  Zamierzasz rozjaśnić włosy i szukasz topowej inspiracji? Poznaj szwedzki blond i dowiedz się, do jakiego typu urody pasuje najlepiej!

  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...

  Jesteś szatynką? Albo nie przepadasz za jednolitą koloryzacją? Być może zainspiruje Cię ta kawowa propozycja! Poznaj fryzurę cold brew hair!

  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...

  Jak uzyskać refleksy na włosach? Kiedy zdecydować się na refleksy na włosach? Czy jasne pasemka na ciemnych włosach to dobry pomysł? Sprawdź!

  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...

  Pasemka na włosach to nieprzemijający trend, który bez konieczności koloryzacji całych włosów pozwoli Ci odświeżyć wygląd i nadać głębię Twoim włosom.

  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...

  Jasnobrązowe włosy są eleganckie, ale nie przesadnie poważne. Jeśli jesteś posiadaczką ciemniejszej karnacji a do tego fal rozważ ciepłe odcienie brązu.

  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...

  Od lat trwają dyskusje na temat tego, jaki kolor włosów odmładza. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od typu urody. Jaki odcień wybrać?

  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...

  Jeśli lubisz zwracać na siebie uwagę, rudy kolor włosów z pewnością Ci w tym pomoże. My zaś podpowiemy, czym jest i jak uzyskać oryginalny kolor Tycjan.

  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...

  Kolory jesieni inspirują to zmiany nie tylko garderoby, ale i fryzury. Kasztanowe włosy to tylko jedna z wielu opcji. Które ciepłe kolory włosów pasują do Ciebie?

  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...

  Zmiana koloru włosów może poprawić samoocenę o 180 stopni. O modnych brązowych włosach oraz innych kolorach na czasie przeczytasz tutaj.

  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...

  Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Oto najbardziej odpowiednie odcienie dla Pani Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy. Sprawdź, jakie kolory do Ciebie pasują!

  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...

  Lato w pełni zachęca do stylizacyjnych eksperymentów. Wypróbuj koloryzację półtrwałą w nietypowych kolorach - od pastelowych po intensywne.

  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...

  Nowoczesne farby do koloryzacji włosów w domu to świetny sposób na łatwą i jednocześnie spektakularną zmianę fryzury.

  ...