Tonowanie włosów – nowy kolor bez szkód!

Blondynka w okularach przeciwsłonecznych

Czy zdarzyło Ci się, że chciałaś zmienić lub delikatnie skorygować kolor włosów, ale w ostatniej chwili rezygnowałaś z pomysłu ze względu na ich kondycję? W takim razie najwyższy czas, byś poznała wszystkie zalety tonowania włosów!

Tonowanie włosów to jeden z bardziej nieinwazyjnych sposobów na zmianę koloru włosów, który fryzjerzy z chęcią stosują zwłaszcza u swoich klientek po rozjaśnianiu włosów, aby nie pogarszać ich stanu. Depigmentacja powoduje, że włosy zyskują płaski kolor o żółtej bądź pomarańczowej barwie. Dopiero na tak przygotowane wstępnie włosy nakłada się kolejny barwnik – najczęściej w postaci tonera, który w przeciwieństwie do trwałej farby nie wpływa negatywnie na kondycję włosów, ponieważ nie zawiera w składzie ani amoniaku, ani nadtlenku wodoru, a jedynie delikatny oksydant. Co więcej, niezaprzeczalną zaletą tonerów jest to, że zazwyczaj wzbogacone są o składniki odżywcze, przez co nie tylko nie niszczą włosów, ale i je upiększają, dodając im blasku. Czym więc różni się toner od zwykłej farby do włosów? W przeciwieństwie do tej drugiej, toner nie przedostaje się do wnętrza włosa – zostaje wyłącznie na powierzchni. Co za tym idzie, tonowanie nie daje trwałych efektów i należy je powtarzać, najczęściej co 4-6 tygodni. Na szczęście barwnik wypłukuje się z powierzchni włosów stopniowo, nie tworząc plam ani tym bardziej odrostów, dlatego efekt jest bardzo naturalny.

Dla kogo jest tonowanie włosów?

Blondynka w pięknych, miękkich falach na włosach
EyeEm
Po rozjaśnieniu kolor włosów wygląda na płaski i często zwyczajnie nijaki. Tonowanie nada pożądanej głębi.

Tonowanie można wykonać zarówno na włosach farbowanych czy rozjaśnianych bądź tych o naturalnym kolorze. Najbardziej widoczne efekty można uzyskać w przypadku włosów uprzednio utlenionych. To również one wymagają największej troski, gdyż rozjaśnianie może skutkować odbarwieniami. Wiedzą o tym dobrze kobiety, które choć raz zdecydowały się na ten krok. Właśnie dlatego tonowanie blondu i innych jasnych kolorów włosów jest ciekawą i o wiele bardziej trwałą alternatywą dla mycia włosów fioletowym szamponem , które poleca się wszystkim blondynkom o ciepłych odcieniach włosów. Tonowaniem włosów mogą się także zainteresować panie, u których widać pierwsze oznaki siwienia, lecz które z różnych względów nie chcą traktować swoich pukli silnymi środkami farbującymi. Jest to również świetny sposób, by przywrócić włosom odpowiedni kolor i blask po pełnym słońca lecie. Jeśli zauważyłaś, że Twoje włosy płowieją, wybierz odpowiadający Ci kolor tonera i pozbądź się tego niezdrowo wyglądającego efektu w pół godziny, i to bez dalszego niszczenia włosów, których kondycja po wakacjach zawsze jest nieco gorsza.

Wskazówka: Jeżeli pragniesz aby kolor utrzymał się dłużej a zabiegi koloryzacyjne nie przynosiły zniszczeń w strukturze włosów, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu stosuj odżywkę nawilżającą z linii Beology.

Co jeszcze musisz wiedzieć o tonowaniu

Blond włosy z niebieskimi pasmami, upięte w kucyk
EyeEm
Tonowanie włosów na niebiesko? To też możliwe, o ile Twoje włosy były wcześniej rozjaśnione.

Trzeba jednak pamiętać, że za pomocą tonera nie zmienimy diametralnie wizerunku. Włosy tonuje się, wybierając do tego produkt o kolorze najbardziej zbliżonym do naszego obecnego. W ten sposób wpływamy wyłącznie na odcień, ochładzając lub ocieplając go. Co innego, jeśli decydujemy się na toner w kolorach niedziedziczonych, czyli – wszystkich odcieniach tęczy. Najlepszy efekt takiego tonowania otrzymasz na włosach wcześniej mocno rozjaśnionych. Na włosach, których nigdy wcześniej nie farbowano, otrzymany kolor może się znacznie różnić od Twoich oczekiwań.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...