Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

Uśmiechnięta Pani Wiosna z włosami w kolorze blond


Kolory mają wyjątkową moc i rozświetlają nasze życie. To stwierdzenie okazuje się szczególnie prawdziwe w odniesieniu do koloru włosów - gdy masz ochotę na zmianę wyglądu, natychmiast wpadasz na pomysł koloryzacji. Chociaż wybór jest spory, pamiętaj, że nie wszystkie kolory pasują do konkretnego typu urody. Łatwo się o tym przekonasz. Zdecyduj się na zmianę koloru włosów online. Zapraszamy do gry w kolory, dzięki której poznasz zależność pomiędzy kolorem włosów a typem urody i dowiesz się, jakie kolory do siebie pasują.

Jesteś Panią Wiosną, Latem, Jesienią, czy Zimą? Odpowiedź nie zależy wyłącznie od Twojego pochodzenia i karnacji skóry. Z pewnością niejeden raz zadawałaś sobie pytanie: "Jaki kolor włosów do mnie pasuje?". Znajomość własnego typu kolorystycznego jest z pewnością przydatna - nikt nie chce przecież wyglądać na osobę zmęczoną, bladą czy starszą niż jest, tylko ze względu na niewłaściwy dobór koloru włosów. Poniższe opisy typów kolorystycznych pomogą Ci odkryć odcienie, które pasować będą nie tylko do fryzury, ale także do Twojej cery. Na początek określ Twój typ urody.

Jaki kolor włosów dla Pani Wiosny

Pani Jesień czesze włosy o ciemnobrązowych tonach
Shutterstock

Karnacja: Skóra wiosennego typu urody jest jasna, gładka, o złocistożółtym lub brzoskwiniowym zabarwieniu. Pani Wiosna łatwo się rumieni i często posiada piegi.

Kolor oczu: oczy mają jasne kolory – od niebieskiego po zielony. Tęczówkę często otaczają złote kropki.

Kolor włosów: Pani Wiosna jest na ogół blondynką. Jednak ten typ urody jest czasem spotykany także u osób o włosach ciemnych lub rudych.

Jakie kolory włosów dla Pani Wiosny: Natura otacza ten typ urody złotą tarczą, o czym warto pamiętać podczas doboru koloru włosów. Z tego względu powinnaś unikać tonów popielatych i stawiać jedynie na ciepłe odcienie. Jaki kolor włosów wybrać? Idealne dla Ciebie będą złociste, miodowe i ciepłe odcienie blondu, złociste brązy, miedź oraz ciepłe jasne czerwone odcienie, takie jak złocista czerwień czy truskawkowy blond. Do twarzy będzie Ci także w odcieniach brązu – od ciepłego jasnego, po średni. Zadbaj o to, by kolor nie był zbyt ciemny, gdyż taki radykalny styl pasuje jedynie chłodnym typom urody."

Jaki kolor włosów dla Pani Lata

Kobieta w koku i w ciepłych odcieniach blondu
Shutterstock

Karnacja: Skóra wiosennego typu urody jest jasna, gładka, o złocistożółtym lub brzoskwiniowym zabarwieniu. Pani Wiosna łatwo się rumieni i często posiada piegi.

Kolor oczu: oczy mają jasne kolory – od niebieskiego po zielony. Tęczówkę często otaczają złote kropki.

Kolor włosów: Pani Wiosna jest na ogół blondynką. Jednak ten typ urody jest czasem spotykany także u osób o włosach ciemnych lub rudych.

Jakie kolory włosów dla Pani Wiosny: Natura otacza ten typ urody złotą tarczą, o czym warto pamiętać podczas doboru koloru włosów. Z tego względu powinnaś unikać tonów popielatych i stawiać jedynie na ciepłe odcienie. Jaki kolor włosów wybrać? Idealne dla Ciebie będą złociste, miodowe i ciepłe odcienie blondu, złociste brązy, miedź oraz ciepłe jasne czerwone odcienie, takie jak złocista czerwień czy truskawkowy blond. Do twarzy będzie Ci także w odcieniach brązu – od ciepłego jasnego, po średni. Zadbaj o to, by kolor nie był zbyt ciemny, gdyż taki radykalny styl pasuje jedynie chłodnym typom urody.

Jaki kolor włosów dla Pani Jesieni

Fryzura afro to jeden ze sposobów ożywienia włosów u Pani Lato
EyeEm

Karnacja: Kolor skóry Pani Jesieni może być jasny, choć miewa również ciemnobrązowe tony. Skóra u osób o tym typie urody ma żółtawą, złotą poświatę i często bywa problematyczna. To stosunkowo rzadki rodzaj skóry, spotykany u mieszkańców Afryki, Azji i południowej Europy.

Kolor oczu: Oczy mają wszystkie odcienie zieleni, błękitu i turkusu. W rzadkich przypadkach mogą być także jasnoniebieskie.

Kolor włosów: Włosy mogą być ciemnobrązowe z czerwonymi tonami lub czerwone w odcieniach od miedzi, po mahoń.

Jakie kolory włosów dla Pani Jesieni: Podkreśl swój naturalny kolor włosów ciepłymi czerwonymi i miedzianymi tonami. Wszystkie ciepłe odcienie brązu, jak złocisty brąz, miedziane złoto, czy orzech będą Ci także sprzyjać.

Jeżeli naprawdę chcesz stać się blondynką, sięgnij po złote odcienie blondu. Popielaty blond nie pasuje do jesiennego rodzaju skóry. Rozsądną alternatywą będą pasemka w odcieniach złotego blondu lub miedzianej czerwieni. Pasemka blond będą natomiast wyglądać sztucznie.

Jaki kolor włosów dla Pani Zimy

Kobieta w ciemnych włosach z odcieniami siwego koloru
EyeEm

Karnacja: Skóra zimowego typu urody może być bardzo jasna i czasami widoczne są pod nią zielone żyłki. Charakterystyczne dla tego rodzaju skóry są niebieskie tony. Jest to dość powszechnie wstępujący na świecie typ urody. Należą do niego zarówno mieszkańcy Afryki, Azji, jak i południowej Europy.

Kolor oczu: Ciemny brąz, szary, mroźny niebieski lub intensywnie zielony kolor oczu, silnie kontrastujący z białkiem oka.

Kolor włosów: Naturalny kolor włosów oscyluje wokół czerni i granatowej czerni oraz brązu, od średniego po ciemny. 

Jakie kolory włosów dla Pani Zimy: Głębokie odcienie włosów osób o tym typie urody naturalnie go ocieplają. Dlatego w tym przypadku, dla dodania połysku wystarczy systematyczne stosowanie odżywki. Jeżeli jednak chcesz podkreślić naturalny kolor włosów, zrobisz to, nadając im niebiesko-czarny połysk. Bakłażan i mahoń podkreślą czarne włosy. Dobierając farbę do włosów zgodnie z typem urody, podkreślisz naturalne piękno włosów i dodasz im połysku.

Prosty test na typ urody

Najlepszym sposobem określenia rodzaju cery jest zaczesanie włosów do tyłu i narzucenie białego ręcznika na szyję i ramiona. Chcesz wiedzieć, jaki masz typ urody? Teraz wystarczy spojrzeć w lustro - jeżeli skóra będzie wydawała się żółta, oznacza to że masz ciepłą karnację. Natomiast chłodne typy skóry wydadzą się niebieskawe. Dzięki temu testowi szybko dowiesz się, jaki kolor włosów - popielaty, ciemny a może mysi blond bądź zupełnie inny - do ciebie pasuje.

Powiązane artykuły
 • Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?

  Blond włosy

  Szwedzki blond - o jaki kolor chodzi?
  ...
 • Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno

  Brązowe włosy

  Cold brew hair, czyli włosy w kolorze kawy parzonej na zimno
  ...
 • Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!

  Pasemka

  Refleksy na włosach – jak je zrobić? Sprawdź!
  ...
 • Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi

  Pasemka

  Pasemka dodadzą Twojej fryzurze głębi
  ...
 • Czarujące jasnobrązowe włosy

  Modny kolor włosów brąz

  Czarujące jasnobrązowe włosy
  ...
 • Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

  Modny kolor włosów brąz

  Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?
  ...
 • Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair

  Rude włosy

  Włosy w kolorze Tycjan - wszystko o sztuce Titian Hair
  ...
 • Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie

  Rude włosy

  Kasztanowe włosy - ciepło jesieni na głowie
  ...
 • Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Zmiana koloru włosów - jaki odcień wybrać?
  ...
 • Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?

  Jaki kolor włosów

  Twoja osobista karta barw: jaki kolor włosów wybrać?
  ...
 • Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa

  Egzotyczne kolory włosów

  Koloryzacja półtrwała: letnie chwile szaleństwa
  ...
 • Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować

  Farbowanie

  Jak zmyć farbę z włosów bądź ze skóry i jak się do tego przygotować
  ...