Skip to Content

Jak z kondycją Twoich włosów?

Włosy mogą być lśniące i zdrowe niezależnie od tego, co z nimi robimy. Częste mycie, koloryzacja, suszenie suszarką, nakręcanie, prostowanie, a także poddawanie działaniu wysokich i niskich temperatur są dla włosów poważna próbą. Włosy nie narzekają, ale im większej ilości zabiegów je poddajemy, tym większą uwagę powinniśmy przykładać do ich odpowiednich zabiegów regenerujących i prewencyjnych. Poznajcie nasze triki, by móc chronić włosy i utrzymać je w pięknej kondycji.

Dobieranie odpowiednich produktów

Pielęgnacja dla wszystkich rodzajów włosów
Gęste zdrowe włosy są po części zasługą natury, a w części pielęgnacji.

Każda z nas ma inny rodzaj włosów. Przy odrobinie wysiłku możesz łatwo nauczyć się, jak wydobyć ich piękno. Nawet jeżeli pojawią się przejściowe problemy, istnieją wypróbowane i sprawdzone metody ich rozwiązania. Najczęściej są nimi brak objętości, rozdwojone końce, szorstkość. Odpowiednio dobrane produkty do pielęgnacji włosów szybko przywrócą im naturalny blask.

Pamiętaj, by dokonując wyboru produktów koncentrować się na specyficznych problemach Twoich włosów. Dbanie o długie włosy wymagają nieco więcej zachodu niż o te krótkie. Suchość i rozdwojone końcówki to zazwyczaj problemy tylko tych pierwszych. Magiczny sposób: nie obciążaj włosów u ich nasady, a końcówkom zapewniaj dużą ilość opieki. Dzięki temu Twoje włosy będą mieć objętość i zdrowo wyglądające końce.

Przywracając włosom blask

Przywracając włosom blask
Wypielęgnowane włosy z królewskim połyskiem są cennym atrybutem piękna.

Wiele kobiet zmaga się z problemem matowych włosów. Ukrywanie ich pod czapką nie jest jedynym z dostępnym rozwiązań. Odpowiednia pielęgnacja może przywrócić włosom i piękny połysk.

Najczęstszą przyczyną matowych włosów jest poddawanie ich nadmiernej ilości zabiegów. Używanie prostownicy, suszarki czy innych narzędzi, podobnie jak codzienne ich stylizowanie i przesuszone powietrze mogą niszczyć włosy.

Poza użyciem odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, warto unikać stosowania nadmiernie niszczących włosy narzędzi i zabiegów.

Zdrowa kondycja włosów - podstawy

Zdrowa kondycja włosów dzięki pielęgnacji
Odpowiednia pielęgnacja włosów może zniwelować skutki szkodliwych zabiegów.

Pozwalając włosom swobodnie wyschnąć, możesz łatwo przywrócić im ich naturalny zdrowy połysk. Nie zawsze jednak masz wystarczająco dużo czasu i sięgniesz po suszarkę lub prostownicę. Optymalnym rozwiązaniem w takim wypadku będzie zastosowanie produktów termoochronnych i stosowanie odpowiednich odżywek do włosów.

Produkty termoochronne mają za zadanie zapobiegać uszkodzeniu włosów. Warto jednak dodatkowo wprowadzić przy stylizacji kilka reguł: prostownicy używaj tylko na suchych włosach, produkt termoochronny nakładaj na wilgotne włosy i rozczesz je następnie szczotką lub grzebieniem. Susząc włosy nie używaj metalowych grzebieni, spinek ani wsuwek. Tym sposobem nie narazisz włosów na przegrzanie.

Odpowiednie mycie włosów

Odpowiednie mycie włosów

Włosy wymagają wyczucia nawet wtedy, gdy nie narażasz ich na działanie szkodliwych zabiegów. Droga do utrzymania włosów w zdrowej kondycji zaczyna się już w trakcie ich mycia. Po delikatnym myciu letnią wodą przy zastosowaniu odpowiedniego szamponu, włosy będą miękkie i lśniące.

Pora roku też ma znaczenie!

Pielęgnacja włosów zależnie od pory roku
Włosy wymagają dopasowania pielęgnacji do pory roku.

Każda pora roku ma swoje negatywne skutki dla kondycji włosów. Mogą być poddawane działaniu nadmiernego ciepła lub zimna. Na szczęście nowoczesne produkty do włosów i odżywki niwelują wpływ warunków atmosferycznych na zdrowie włosów.

W ciepłych letnich miesiącach roku, słońce rozjaśnia pigment we włosach. Często dzieje się to kosztem kondycji kosmyków, które stają się matowe i pozbawione życia.

Ogrzewanie pomieszczeń zimą może stać się kolejną trudnością dla utrzymania dobrej kondycji włosów, prowadząc do ich przesuszenia i łamliwości. Wtedy konieczne jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie włosów i skóry głowy.

Powiązane artykuły
 • Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów

  Fryzury z krótkich włosów

  Jak obciąć włosy i dlaczego warto? 9 mocnych argumentów
  ...

  Marzysz o totalnej metamorfozie, ale boisz się drastycznego cięcia? Te argumenty na pewno przekonają Cię do zmiany nastawienia. Jak obciąć włosy?

  ...
 • Grzywka według Heidi Klum

  Grzywka

  Grzywka według Heidi Klum
  ...

  Heidi Klum ponownie wraca do grzywki. Piękna modelka wraca do stylu sprzed lat. Już w 2003 i 2008 roku podziwialiśmy Heidi w stylizacjach z grzywką.

  ...
 • Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
  ...

  To nie gust, a kształt twarzy powinna być najważniejszym kryterium w wyborze nowej fryzury. Dowiedz się, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.

  ...
 • Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?

  Fryzury dla okrągłej twarzy

  Fryzury dla okrągłej twarzy – jak się czesać?
  ...

  Wystarczy trochę sprytu, a z powodzeniem wyszczuplisz twarz odpowiednim cięciem i stylizacją. Prezentujemy najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy. Sprawdź!

  ...
 • Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów

  Jak kręcić włosy

  Jak zrobić loki – proste metody kręcenia włosów
  ...

  Dowiedz się jak zrobić loki, które idealnie dopełnią Twoją codzienną lub wieczorową stylizację, dodając Ci kobiecego uroku, a fryzurze witalności i lekkości.

  ...
 • Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?

  Lakier do włosów

  Jakie efekty przyniesie dobry nabłyszczacz do włosów?
  ...

  Jeśli chcesz nadać swojej fryzurze nieco blasku, możesz zdecydować się na sięgnięcie po nabłyszczacz do włosów.

  ...
 • Jak stosować lakier do włosów?

  Lakier do włosów

  Jak stosować lakier do włosów?
  ...

  Lakier do włosów zapewnia utrwalenie i większą objętość fryzury. Wciąż jest najważniejszym produktem do stylizacji włosów. Czy wiesz jak należy go używać?

  ...
 • Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!

  Koki

  Space buns – czym są i jak je wykonać? Sprawdź!
  ...

  Szukasz pomysłu na oryginalną fryzurę? Sprawdź czym są i jak wykonać space buns! Kliknij tutaj i zachwycaj oryginalną, letnią fryzurą!

  ...
 • Stylizujemy kok

  Koki

  Stylizujemy kok
  ...

  Wyjaśniamy, w jaki sposób upięcie się udaje i pokazujemy modną fryzurę 2015 w subtelnym wariancie: jako mini ul!

  ...
 • Długoterminowy sukces – kok i długie włosy

  Koki

  Długoterminowy sukces – kok i długie włosy
  ...

  Dowiedz się jak zrobić loki, które idealnie dopełnią Twoją codzienną lub wieczorową stylizację, dodając Ci kobiecego uroku, a fryzurze witalności i lekkości.

  ...
 • Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz

  Koki

  Dziewczęca fryzura Chloe Grace Moretz
  ...

  Chloe Grace Moretz podbiła Hollywood i... nasze serca! Wszystko za sprawą jej fantazyjnej fryzury, którą łatwo odtworzysz w domu dzięki naszym wskazówkom.

  ...
 • Fryzura miesiąca: Kirstin Bell

  Warkocz

  Fryzura miesiąca: Kirstin Bell
  ...

  Poszukujesz inspiracji do stworzenia eleganckiej, ale jednocześnie lekkiej fryzury na ważne wydarzenie? Kristen Bell wie jak połączyć te dwie cechy!

  ...