Sprawdź, jak dbać o długie włosy

Długie włosy zasługują na uwagę oraz szczególną pielęgnację dostosowaną do ich potrzeb. Włosy sięgające ramion rosły co najmniej trzy lata. Przez ten czas były już wielokrotnie myte, suszone i czesane. Doceń to i rozpieszczaj je, nie szczędząc im należytej uwagi.

Pielęgnacja długich włosów

Długie włosy
Długie włosy: podziwiaj urok zadbanych, długich włosów.

Długie włosy mają jedną wspólną cechę: im dalej od skóry głowy, tym bardziej są podatne na złamania. Zmorą długich włosów są rozdwojone końcówki. Niestety, gdy włos ulegnie rozdwojeniu, możesz zrobić tylko jedno – obciąć go. Jednak możesz tego uniknąć, stosując regenerujący fluid na końcówki włosów oraz regularnie kontrolując ich kondycję. Dzięki temu, będziesz mogła we właściwym momencie zareagować i zastosować odpowiednie produkty do pielęgnacji długich włosów.

Włosy długie i krótkie wymagają innych produktów do pielęgnacji. Nic nie może obciążać długich włosów u nasady, natomiast końce tych włosów wymagają intensywnej pielęgnacji. To prawdziwe wyzwanie. Stosowanie właściwych produktów może zdziałać cuda.

Dziewięć wskazówek jak pielęgnować długie włosy

 • Mycie włosów nie wystarczy. Po każdym myciu należy zastosować balsam, a raz w tygodniu odżywkę.
 • Rozczesz włosy przed myciem. Dzięki temu, w trakcie mycia, włosy będą się mniej plątać.
 • Nigdy nie związuj mokrych włosów w koński ogon. Rozpuszczone włosy szybciej wyschną. Ponadto, mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. W takiej sytuacji nawet miękka gumka do włosów może działać niekorzystnie.
 • Nigdy nie trzyj włosów mocno ręcznikiem. Zamiast tego, dociskaj ręcznik do mokrych włosów i przesuwaj powoli w kierunku końców. Ręcznik wchłonie wodę, a warstwa osłonki zostanie gładka.
 • Metalowe spinki lub wsuwki oraz zwykłe gumki z metalowym łączeniem nie nadają się do włosów. Z czasem uszkodzą osłonkę włosa i sprawią, że włosy staną się łamliwe.
 • W domu pozwól włosom swobodnie opadać. Bądź dla nich delikatna i nie czesz zbyt często końskich ogonów, koków czy warkoczy. Noś opaskę do włosów, jeśli chcesz odgarnąć włosy z twarzy, ale unikaj opasek plastikowych.
 • Tak często jak to możliwe, pozwól włosom naturalnie wyschnąć.
 • Jedną z najważniejszych zasad pielęgnacji długich włosów jest ich ochrona przed gorącym powietrzem z suszarki. Jeśli to możliwe, susz włosy chłodnym powietrzem. Gdy musisz użyć ciepłego powietrza, zachowaj dystans ok. 30 cm między suszarką a włosami.
 • Szczotkowanie włosów szczotką z naturalnego włosia doda im blasku. Im gęstsze włosie, tym mocniejszy efekt.
Powiązane artykuły
 • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

  Mycie włosów

  Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
  ...

  Nawet tak oczywista i rutynowa czynność jak mycie włosów, wykonywana nieprawidłowo, może zaszkodzić. Dowiedz się, jak poprawnie i jak często myć włosy.

  ...
 • Głowa pełna blasku

  Piękne włosy

  Głowa pełna blasku
  ...

  Odpowiednie produkty, ich aplikacja, a nawet dieta pomogą Ci zadbać o wyjątkowy wygląd Twoich pukli. Sprawdź, jak cieszyć się idealną kondycją włosów.

  ...
 • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

  Piękne włosy

  Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
  ...

  Dowiedz się, jakie zalety niesie za sobą regularny peeling skóry głowy. Podpowiadamy, czego będziesz potrzebować. Składniki znajdziesz w swoim domu!

  ...
 • Leksykon włosów

  Piękne włosy

  Leksykon włosów
  ...

  Od powstania po wzrost - w naszym leksykonie włosów znajdziesz najważniejsze fakty i pojęcia związane z włosami.

  ...
 • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

  Piękne włosy

  Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
  ...

  Stopień porowatości włosów dostarcza cennych informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź porowatości swoich włosów za pomocą jednego z testów!

  ...
 • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

  Przetłuszczające się włosy

  Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
  ...

  Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmierną produkcją sebum. Czy to oznaka choroby czy tylko problem kosmetyczny? Poznaj opinie ekspertów.

  ...
 • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

  Suche włosy

  Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
  ...

  Dowiedz się, w jaki sposób możesz przywrócić suchym, łamliwym włosom ich sprężystość i jedwabistą naturę. Twoje włosy będą lśnić i znów będą miękkie

  ...
 • Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?

  Ochrona włosów

  Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?
  ...

  Minimalistka, racjonalistka czy specjalistka? Twoje podejście do troszczenia się o kondycję włosów mówi wiele o Twoim charakterze.

  ...
 • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

  Ochrona włosów

  Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
  ...

  Noszenie czapki, częste zmiany temperatur, a nawet powietrze suche od kaloryferów mają wpływ na kondycję włosów. Sprawdź, jak dbać o włosy zimą.

  ...
 • SOS dla włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  SOS dla włosów zniszczonych
  ...

  Czy Twoje włosy są kruche, suche , pozbawione połysku i rozdwajają się na końcach? Mamy dla Ciebie dobre wieści: nożyczki nie są jedynym rozwiązaniem.

  ...
 • Nowe życie włosów zniszczonych

  Zniszczone włosy

  Nowe życie włosów zniszczonych
  ...

  Dzielimy się z Tobą skutecznymi strategiami, które błyskawicznie przywracają lśniący połysk Twoim włosom (w tym długotrwała kontrola uszkodzeń)

  ...
 • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

  Zniszczone włosy

  Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
  ...

  Pożegnaj problem splątanych włosów raz na zawsze. Wyjaśniamy co zmienić w programie pielęgnacyjnym, aby supełki na włosach stały się przeszłością.

  ...