Kobieta z brązowymi włosami z grzywką
Koloryzacja | Brązowe włosy

Brązowe włosy - w którym odcieniu Ci do twarzy?

Zdecydowałaś się zostać brunetką? Witamy w pierwszej lidze. Twój brązowy kolor włosów powinien mieć odpowiednią głębię, właściwą domieszkę rudości i harmonijnie współgrać z barwą cery i oczu. Te trzy punkty to także powód, dla którego powinnaś uważnie zmieniać kolor włosów.

null

Piękne brązowe włosy są wspaniałe!

Jesteś przekonana, że Charlotte jest jedyną rozsądną bohaterką „Sexu w wielkim mieście”. Uważasz swój średni blond za nieco nudny. Chcesz beztrosko spędzić swoje wakacje pod palmami, a nie walcząc z żywiołem na desce surfingowej. Jeśli ten opis pasuje do ciebie, jesteś gotowa, aby stać się brunetką. Gratulacje, dokonałaś wspaniałego wyboru! Brązowe, doskonale wypielęgnowane i lśniące włosy świadczą o elegancji, świadomości stylu i dojrzałości.

Farbowanie włosów na brąz przy użyciu produktu do koloryzacji trwałej albo półtrwałej, jest dziecinnie proste. Jednakże wybór doskonałego odcienia brązowej farby do włosów może okazać się znacznie trudniejszy. Ciemny brąz u naturalnej średniej blondynki może wypaść nieco sztucznie - zielonkawy odcień po koloryzacji włosów brązowym odcieniem jest w stanie skutecznie zepsuć humor. Nowy wielotonowy kolor włosów i powściągliwość w wyborze koloru są rozwiązaniami dla tych problemów. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące farbowania włosów na kolor brązowy i ciesz się pięknym, jednolitym kolorem.

Zmiana kolor włosów na brąz: wskazówki dla nowych brunetek

 • Wskazówka nr 1:

  Produkty do koloryzacji zmywalnej będą idealne, jeżeli chcesz wypróbować idealny brązowy kolor włosów. Jednak twoje włosy nie mogą być farbowane, ani rozjaśniane. Najlepiej jest stopniowo zbliżyć się do ciemniejszego koloru włosów.

 • Wskazówka nr 2:

  Im bardziej zniszczone są twoje włosy, tym ostrożniej powinnaś wybierać kolor do testowania. Do powierzchni zniszczonych włosów może przyczepić się więcej pigmentów produktu do koloryzacji zmywalnej. Początkowo, najbezpieczniej przyciemnić włosy tylko o jeden odcień.

 • Wskazówka nr 3:

  Należy zachować szczególną ostrożność farbując włosy rozjaśnione. Rozjaśnianie zmienia strukturę włosów i w efekcie, zastosowany kolor włosów może różnić się od pokazanego na opakowaniu, a nawet dać całkiem inny efekt. Czerwone tony mogą być intensywniejsze niż zamierzałaś albo włosy zaabsorbują zbyt wiele pigmentów i kolor stanie się dużo ciemniejszy.

 • Wskazówka nr 4:

  Masz jasne włosy i chcesz zmienić kolor włosów na brąz, ale obawiasz się widocznych odrostów? Ciemne pasemka będą idealnym rozwiązaniem.

 • Wskazówka nr 5:

  Przy zmianie koloru włosów rozjaśnionych na kolor brązowy, po zastosowaniu produktu do koloryzacji trwałej, możesz być zaskoczona zielonkawym tonem włosów. Oznacza to, że wybrany produkt nie został przeznaczony do użytku na włosach rozjaśnianych, np. włosów bez czerwonych pigmentów. Zastosuj odcień rudości, zmywalny lub półtrwały, aby pozbyć się zielonego tonu.

 • Wskazówka nr 6:

  Produkty repigmentacyjne mogą być dobrym rozwiązaniem dla ukrycia siwych pasm, które wkradły się w niegdyś całkowicie brązowe włosy. Dzięki produktom repigmentacyjnym, w strukturę włosa wbudowują się prekursory pigmentu, a nie sztuczne barwniki. Prekursory pigmentu wypełniają luki po naturalnym pigmencie w siwiejących włosach, przywracając im naturalny kolor.

 • Wskazówka nr 7:

  Zazwyczaj, produkty do koloryzacji półtrwałej pokrywają do pięćdziesięciu procent siwych włosów. Musisz wziąć pod uwagę, że w strukturę włosa siwego może zostać wbudowane więcej pigmentów koloru niż w strukturę, wypełnioną naturalnymi pigmentami. Jeśli wybrałaś odcień średniego brązu, najpierw powinnaś wypróbować kolor ciemny blond, ponieważ pigmenty zawarte w produkcie do koloryzacji półtrwałej wypłukują się stopniowo, będziesz mieć mnóstwo czasu, aby dojść do swoich upragnionych ciemniejszych barw.

 • Wskazówka nr 8:

  Zanim rozpoczniesz w domu proces koloryzacji, nałóż krem na skórze wzdłuż linii włosów, czole i skroniach. Krem zapobiega powstawaniu ciemnych plam na skórze.

 • Wskazówka nr 9:

  Nie ma obawy, że kolor włosów wyjdzie nierównomierny. Im gładsza powierzchnia włosów, tym równiejszy wynik koloryzacji. Nałóż intensywną odżywkę do włosów dzień przed koloryzacją, zwłaszcza jeżeli twoje włosy są długie o rozdwojonych lub zniszczonych końcach. Na drugi dzień po zastosowaniu odżywki do włosów, twoje włosy będą gładkie, a kolor równomierny.