Kobieta z włosami pofarbowanymi na odcień lekkiego fioletu
Koloryzacja | Egzotyczne kolory włosów

Na celowniku: letnia koloryzacja półtrwała

Wakacyjna aura sprzyja stylizacyjnym eksperymentom. Lato budzi w nas odkrywców, eksplorujących nie tylko niebiańskie plaże i soczyście zielone lasy, ale również ekscytujące możliwości eksperymentowania z fryzurami, na przykład dzięki modnym od kilku sezonów półtrwałym farbom do włosów. Pastelowe ombre i tęczowe pasemka już dawno nie są domeną wyłącznie gwiazd czy it girls z Instagrama. Bajkowe kolory rozlały się na ulice, urzekając nawet najbardziej zachowawcze z nas!

Chcesz przenieść swoje ombre na wyższy poziom ekstrawagancji? A może nadać fryzurze na imprezę nonszalanckiego charakteru? Mamy odpowiedź, która na pewno Ci się spodoba! Daj się ponieść szaleństwu intensywnych kolorów i pastelowych odcieni. Jeśli nie chcesz, nie musi to być związek na całe życie. Półtrwałe farbowanie włosów jest ostatnio niesamowicie popularne. Przekonaj się dlaczego!

Koloryzacja półtrwała – jak to działa?

Jeśli zależy Ci na krótkotrwałym efekcie, utrzymującym się od półtora do dwóch miesięcy, koloryzacja semi-permanentna jest strzałem w dziesiątkę. Ale to nie koniec zalet! Dzięki krótkotrwałemu efektowi możesz przetestować, jak wybrany odcień komponuje się z Twoją urodą i temperamentem, bez obciążania włosów. A to za sprawą ich delikatnej formuły - półtrwałe farby nie zawierają w swoim składzie amoniaku, przez co słabiej oddziałują na włosy. Nie znajdziesz w nich również utleniaczy o wysokim stężeniu (najczęściej poniżej 3%), przez co kolor włosów ulega jedynie niewielkiej zmianie. Ze względu na brak amoniaku nie dochodzi do rozjaśnienia włosów, co docenią amatorki nieinwazyjnej koloryzacji ton w ton. Pigmenty farb półtrwałych penetrują korę włosa, nie niszcząc jej osłonki. To, jak długo pozostaną wewnątrz, jest kwestią indywidualną, zależną od częstotliwości mycia włosów czy porowatości ich włókien. Kobiety, którym nie jest obojętne zdrowie ich bujnych pukli ucieszy zawartość kompleksów odżywczych, w jakie wzbogacone są półtrwałe farby do włosów.

 

Półtrwała koloryzacja włosów pozwala na zabawę kolorami, jednak osiągnięcie efektu identycznego z tym widniejącym na pudełku jest możliwe niemal wyłącznie na bardzo jasnych włosach. Im ciemniejszy naturalny odcień, tym kolor jest mniej wyrazisty. Dlatego też tę formę koloryzacji poleca się kobietom o naturalnie jasnych włosach lub po rozjaśnianiu. A to, jeśli nie masz doświadczenia, dla najlepszych efektów polecamy wykonać u profesjonalisty.
 

Eksplozja kolorów: inspiracje dla letniej koloryzacji półtrwałej