Kobieta z włosami o nierównym platynowym kolorze
Koloryzacja | Farbowanie

Ciemniejący, nierówny kolor włosów po farbowaniu

Chciałaś ożywić kolor włosów stosując produkt do koloryzacji nietrwałej albo zadecydowałaś się całkowicie zmienić wygląd i kolor włosów. Zamiast spełnienia marzeń, na głowie pojawiły się wielobarwne i nierównomiernie ufarbowane włosy. Byłaś kiedyś w takiej sytuacji? Poznaj wskazówki specjalistów przewidziane na takie niefortunne wpadki. 

Dowiedz sie, jak farbować włosy z odrostami na inny kolor!

Istnieje kilka powodów, dla których kolor włosów może wyjść nierównomiernie: niewłaściwie zastosowałaś produkt do koloryzacji, obecne we włosach pigmenty wpłynęły na ostateczny efekt koloryzacji, na włosach były wciąż pozostałości produktów do stylizacji albo struktura włosów okazała się uszkodzona i nierówna. Bez względu na powód, w przypadku nierównego koloru włosów szybkie działanie jest konieczne. Zanim ponownie zmienisz kolor włosów, umyj włosy szamponem oczyszczającym. Następnie zregeneruj włosy odżywką, aby naprawiać uszkodzenia struktury włosów. Przy kolejnej koloryzacji wykorzystaj taki sam produkt jak poprzednio. Jeśli używasz ciemniejszego odcienia, należy skrócić czas działania, aby stopniowo wyrównać różnice kolorystyczne

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Co zrobić, gdy regularnie farbowane włosy ciemnieją z każdą koloryzacją? W przypadku trwałej koloryzacji, najpierw zastosuj produkt na odrosty, a następnie tylko na kilka ostatnich minut nałóż na całe włosy. Jeżeli używasz produktów do koloryzacji nietrwałej, zaczekaj z nałożeniem nowego koloru do czasu, gdy poprzedni się zmyje. W ten sposób unikniesz kumulowania pigmentów na włosach, a co za tym idzie - nierównego koloru włosów.

 

Jak farbować włosy z odrostami na inny kolor? Pamiętaj, że końce dłuższych włosów mogą stać się bardziej porowate i przez to przyjmą większe stężenie pigmentów, co przy nieodpowiedniej aplikacji farby może skutkować nierównym kolorem włosów. Z tego powodu, produkt do koloryzacji nałóż najpierw na odrosty, a jedynie na ostatnich kilka minut, na ich końce. W takim przypadku, pomocna będzie również regularna, intensywna regeneracja końców długich włosów. Intensywne odżywki są niezbędne dla zapewnienia równomiernego efektu koloryzacji.

Nierówny kolor włosów: radykalne rozwiązania

Jeśli podsunięte przez nas rozwiązania to dla ciebie zbyt duży kłopot, odwiedź swojego fryzjera. Profesjonalista rozwieje twoje wątpliwości związane z koloryzacją, być może doda trochę pasemek, aby odwrócić uwagę od nierównomiernego koloru Twoich włosów. Możesz też zdecydować się na krótką fryzurę pixie bądź boba. To jednak naprawdę radykalne rozwiązanie i dotyczy tylko najpoważniejszych niefortunnych wpadek z nierównym kolorem włosów po farbowaniu. Ścięcie włosów sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy końce włosów wchłonęły dużo więcej pigmentów niż reszta włosów. Często się tak zdarza w przypadku włosów rozdwojonych albo porowatych. Obcięcie końcówek przywraca zdrowie włosom i gwarantuje równomierny efekt koloryzacji.