Kobieta o włosach koloru zimne kakao
Koloryzacja | Modny kolor włosów brąz

Fryzjer zamiast chirurga: jaki kolor włosów odmładza?

Trochę czasu upłynęło od Twoich trzydziestych urodzin, ale nadal możesz wyglądać młodo i być pełna energii. Delikatne rozjaśnienie włosów może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Istnieją przecież modne kolory włosów, które odejmują lat. Pozwól, że opowiemy Ci, jaki kolor włosów odmładza.

Czy istnieją fryzury, które odejmują lat? Kolor blond jest kojarzony z młodością dużo bardziej niż jakikolwiek inny. Dzieci bardzo często mają jasne włosy, które z wiekiem ciemnieją o kilka tonów. Jednakże jaśniejsze włosy nie są optycznym źródłem młodości i nie przywrócą automatycznie wyglądu z dawnych lat.  

Odmładzający kolor krótkich, półdługich bądź długich włosów spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie wyglądać naturalnie i pasować jego posiadaczce. Tak jak lśniące białe zęby wyglądają nienaturalne u siedemdziesięcioletniej osoby, tak samo platynowy blond traci swój czar, gdy stajemy się starsi. Unikanie ostrych kontrastów jest podstawową zasadą w walce z upłyającym czasem. Włosy farbowane na kolor głębokiej czerni czy modne cięcie w stylu bob z prostą grzywką mogły wyglądać super, gdy miałaś dwadzieścia lat. Trzeba umieć wyczuć, jaki kolor włosów odmładza w przypadku naszego wieku i wyglądu oraz na tej podstawie wybrać odpowiedni styl. Tylko kolor dostosowany do naszej cery, może nas odmłodzić.

Odmładzające kolory włosów - jak je wybrać

Modny ciemny kolor włosów

Jeśli nie możesz się zdecydować na wybór pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz jaśniejszy (przy założeniu, że Twoje włosy nie są w kolorze średni blond lub jaśniejszy). Jaśniejsze kolory włosów dodają cerze więcej uroku.

 

Wszystkie odcienie popielatego blondu mogą zdziałać cuda w tworzeniu młodzieńczego wyglądu. Ten odcień odwraca uwagę od zaczerwień skóry, zmiękcza rysy twarzy i dobrze współgra z pierwszymi siwymi włosami.

 

Strzyżenie musi być dopasowane. Najodpowiedniejsze fryzury pozwalają włosom miękko się układać, a pojedyncze kosmyki opadają na twarz. To dodaje energii i zmiękcza rysy twarzy lepiej niż krótka fryzura albo włosy mocno zebrane w kucyk.

 

Stosuj balsamy, pianki i lakiery do włosów zapewniające elastyczne utrwalenie, aby zachować miękki i naturalny charakter fryzury.

Odmładzające modne kolory włosów - uważaj na pułapki

Jeżeli chcesz walczyć z oznakami starzenia za pomocą odmładzającego modnego koloru włosów, pamiętaj że odcienie rudości mają trzy wady. Po pierwsze, cera odbija odcień czerwieni i podkreśla bladość i zaczerwienienia skóry. Po drugie, czerwone pigmenty nie kryją zbyt dobrze siwych włosów. Aby kolor włosów był równomierny, koloryzacja musi być bardzo intensywna. I wreszcie po trzecie: naturalne rude włosy są tak rzadkie, że wybór tego koloru będzie zwracał powszechną uwagę na fakt, że próbujesz się w ten sposób odmłodzić.

 

Głęboka czerń jest surową ramą dla bladej cery i dlatego podkreśla każdy szczegół na twarzy i każdą, najmniejszą zmarszczkę.

 

Jarmarczne szafirowe pasemka albo podobne detale są odpowiednie dla swawolnej i śmiałej osobowości. Jednakże nie sprawiają, że ktokolwiek wygląda w nich młodziej. Są jasną informacją, że taka osoba próbuje się na siłę odmłodzić. Taki śmiały indywidualizm nie jest dla każdego.

Odkryj: