2560x963_women-balayage-ombre
Koloryzacja | Ombre

Włosy do ramion w wersji ombre

Ombre to sposób koloryzacji, który już od kilku lat nie wychodzi z mody. Powstało też wiele modyfikacji tego rodzaju farbowania. Masz ochotę na odświeżenie fryzury średniej długości i nie wiesz na co się zdecydować? Dobrą propozycją może być właśnie ombre. Włosy do ramion doskonale będą prezentować się w takiej wersji. 

Ombre na włosach do ramion – dla kogo?

Ombre należy do najczęściej wybieranych sposobów koloryzacji włosów i nie ma w tym nic dziwnego. Przejście od ciemniejszego odrostu do blond końcówek wygląda bardzo efektownie, a jasne kosmyki dodatkowo rozświetlają twarz. Jest to też świetny pomysł na pierwsze w życiu farbowanie włosów. Ombre przyciąga uwagę, ale jest subtelniejsze od koloryzacji pasm na całej długości. 
 

Przejście kolorystyczne od ciemniejszych odrostów do jasnych końcówek dobre wygląda na każdej długości włosów, dlatego będzie świetnym wyborem również w przypadku fryzury sięgającej ramion. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze delikatniejszy efekt, możesz zdecydować się na sombre, czyli „soft ombre”. W tym przypadku przy nasadzie włosów pozostawiamy naturalny kolor, a końce oraz pasemka rozjaśnimy jedynie o jeden lub dwa tony. Ta metoda koloryzacji wygląda, jakby włosy zostały rozjaśnione przez promienie słoneczne.
 

Opisując zalety ombre na włosach do ramion nie można też zapominać, że takie rozwiązanie jest wygodne, bo nie wymaga zbyt częstych wizyt u fryzjera. Ciemne u nasady pasma to idealny sposób na ukrycie odrostu. Do specjalisty możemy więc udać się dopiero wtedy, gdy zechcemy skrócić włosy i przy okazji odświeżyć kolor. Cieniowanie dodatkowo podkreśli efekt farbowania i nada fryzurze lekkości.

Idealna długość

Włosy do ramion to dobra propozycja zarówno dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na układanie fryzury, jak i kobiet lubiących eksperymentować z upięciami czy stylizacją. Najprostsze rozwiązanie to pozostawienie prostych pasm – sama koloryzacja sprawi, że i tak będą prezentować się ciekawie. Świetnie na włosach do ramion w wersji ombre wyglądają także loki lub fale podkreślające efekty koloryzacji.
 

Oczywiście rozpuszczone pasma to nie jedyna propozycja dla posiadaczek włosów do ramion w wersji ombre. Kosmyki tej długości można też związać lub upiąć. Niedbałe kucyki lub koczki sprawdzą się zwłaszcza na co dzień. Ciekawym pomysłem są też cienkie warkocze z części włosów, zwłaszcza jeśli połączymy je z delikatnymi falami. Mogą one również stać się elementem bardziej skomplikowanych upięć. Długość włosów do ramion daje możliwość stworzenia różnorodnych fryzur, a koloryzacja ombre sprawia, że prezentują się one jeszcze bardziej interesująco.
 

Jak zrobić ombre na włosach do ramion?

Ombre to koloryzacja polegająca na stopniowym przejściu koloru od ciemniejszej barwy u nasady włosów aż do jasnych końcówek.

Najważniejsze jest więc zadbanie, aby uzyskać efekt łagodnej zmiany. Często popełnianym błędem jest koloryzacja końcówek w taki sposób, że farba wygląda jakby była nałożona „od linijki”. Aby go uniknąć, trzeba zadbać o prawidłową technikę aplikowania preparatu rozjaśniającego. Ważnym elementem dobrze przeprowadzonej koloryzacji jest wybór dopasowanego do konkretnego typu urody odcienia. Jeśli masz ciepłą karnację, możesz zdecydować się na ombre z końcówkami w kolorze słonecznego blondu. Przy chłodnych typach urody lepszym rozwiązaniem mogą okazać się końcówki wpadające w popielaty blond.Koloryzację ombre na włosach do ramion rozpocznij od:

  1. Dokładnego rozczesania pasm oraz zabezpieczenia ubrania – możesz nałożyć na ramiona ręcznik lub po prostu przebrać się w koszulkę, której nie będzie żal wyrzucić. 
  2. Kolejny krok to przygotowanie mieszanki zgodnie z zaleceniami producenta – pamiętaj, aby przestrzegać dokładnie proporcji opisanych w instrukcji użytkowania preparatu. W przeciwnym razie efekty koloryzacji mogą różnić się znacząco od tych oczekiwanych. 
  3. Rozczesane włosy podziel na dwie partie. Każdą z nich możesz podzielić na mniejsze sekcje. Włosy, które poddasz koloryzacji w dalszej kolejności, podepnij spinkami. 

 

Nakładanie farby rozjaśniającej zacznij od końcówek. Możesz też delikatnie natapirować miejsce przenikania się kolorów, aby uzyskać bardziej naturalny efekt. Po kilku minutach od nałożenia farby na pierwsze sekcje, rozpocznij nakładanie mieszanki na pozostałe partie włosów. Pamiętaj o tapirowaniu miejsca przejścia kolorów i wmasowywaniu preparatu w pasma. Mieszankę pozostaw na włosach na zalecany przez producenta preparatu rozjaśniającego czas. Na koniec spłucz farbę i nałóż odżywkę.

 

Jeśli po zastosowaniu farby rozjaśniającej uzyskany kolor nie jest zadowalający, możesz na rozjaśnione końcówki nałożyć preparat koloryzujący o docelowym odcieniu, np. chłodnego blondu lub zastosować toner w pożądanym odcieniu, np. z neutralizującymi, fioletowymi pigmentami.

Jak dbać o włosy z ombre?

Ombre na włosach do ramion wymaga odpowiedniej pielęgnacji, podobnie jak w przypadku innych metod farbowania. Przede wszystkim bezpośrednio po zabiegu rozjaśniania końcówek należy sięgnąć po odżywkę, która je nawilży. Ważne jest też, aby stosować kosmetyki przeznaczone do włosów po koloryzacji. Preparaty te nie tylko zapewniają właściwe odżywienie i nawilżenie pasm, ale też zapobiegają blaknięciu i matowieniu koloru. Jest to szczególnie istotne, jeśli po rozjaśnianiu nałożona została dodatkowo farba pozwalająca uzyskać zamierzony odcień.

Dobrym rozwiązaniem są też szampony, dzięki którym chłodny blond na końcówkach utrzymuje się przez dłuższy czas. Producenci kosmetyków do włosów mają w swojej ofercie nie tylko szampony nadające chłodny odcień, ale też maski, spreje czy pianki koloryzujące. Działają one pielęgnacyjnie, a dodatkowo umożliwiają uzyskanie delikatnego efektu koloryzacji. Ich stosowanie będzie więc świetnym sposobem na utrzymanie upragnionego odcienia blond na końcówkach.

Odkryj: