Kobieta o nauralnie rozjaśnionych blond włosach
Koloryzacja | Rozjaśnianie włosów

Delikatne sposoby na rozjaśnianie włosów w domu i nie tylko

Olśniewający blond to nadal najbardziej pożądany kolor włosów na świecie. Jeżeli natura nie obdarzyła Cię wymarzoną blond grzywą, nie przejmuj się. Pomaganie Matce Naturze jest teraz prostsze i łatwiejsze do zaakceptowania niż było kiedykolwiek wcześniej. Choć dostępne obecnie preparaty rozjaśniające są łagodniejsze niż były kiedyś, wciąż doskonale rozjaśniają nawet bardzo ciemne włosy. Poniżej podzielimy się z Wami podstawowymi sposobami na rozjaśnianie włosów w nowoczesny sposób i bez wychodzenia z domu. 

Preparaty do rozjaśniania włosów opromienią Twoją grzywę nawet ośmioma odcieniami blond, niezależnie od tego, czy Twój naturalny kolor to średni blond, czy też jasnobrązowy. Specjalne preparaty do farbowania bardzo ciemnych włosów (czyli kolorów od średnio brązowego do czarnego) wciąż rozjaśniają czuprynę o dwa lub trzy odcienie bez niepożądanych czerwonych przebarwień. Dlatego dobrze jest wcześniej dowiedzieć się jak działają preparaty rozjaśniające.

Jak działają produkty rozjaśniające?

  1. Po pierwsze, gładka warstwa włosa jest naruszona przez preparat, aby przepuszczała roztwór wybielający.
  2. Dzięki temu zawarta w preparacie woda utleniona może wniknąć głęboko w włókno włosa, gdzie utlenia istniejące pigmenty.
  3. Proces ten sprawia, że pigmenty stają się bezbarwne.

Dostępne preparaty do rozjaśniania włosów zawierają różne stężenia nadtlenku wodoru (wody utlenionej) i dlatego wybielacze w różnym stopniu odbarwiają włosy. Rozjaśnianie odbywa się w kilku etapach, a kolor włosów również zmienia się stopniowo. W trakcie tego procesu włosy zmieniają swój naturalny kolor, przechodząc przez różne odcienie czerwieni i żółci, zanim osiągną ostateczny blond kolor.

 

Włosy po rozjaśnianiu wymagają dodatkowej pielęgnacji

Kobieta rozjaśnia włosy w zaciszu swojego domu

Preparaty do rozjaśniania włosów zawierają zwykle w zestawie odżywki dla przywrócenia witalności rozjaśnionym włosom. Pamiętaj, aby stosować te odżywki do świeżo rozjaśnionych włosów przez 3 minuty zaraz po koloryzacji. Odżywcze składniki wzmocnią włosy i zapewnią im jedwabisty połysk. Czy ostatnio robiłaś trwałą lub prostowałaś chemicznie włosy? Jeśli tak, odczekaj przynajmniej dwa tygodnie przed nałożeniem preparatu rozjaśniającego. W przeciwnym razie Twoje włosy mogą dotkliwie odczuć skutki nadmiaru zabiegów stylizacyjnych i koloryzacyjncyh. Jeśli regularnie rozjaśniasz włosy, nie musisz nakładać preparatu na całą głowę. Stosowanie produktu rozjaśniającego tylko na odrosty będzie dużo łagodniejsze, a efekt będzie taki sam, jeśli rozprowadzisz preparat przez ostatnie 2 do 5 minut czasu trzymania farby na całej długości włosów.

Oszałamiający efekt rozjaśniania włosów w domu

null

Zamiast rozjaśniać wszystkie włosy, możesz pogłębić swój naturalny kolor za pomocą kilku dobrze umiejscowionych pasemek blond. Pasemka mogą być rozjaśnione w odcieniach jaśniejszych od naturalnych włosów – od dwóch do sześciu. Możesz także dodać blasku tylko części Twoich włosów. Pasemka działają najlepiej w przypadku odcienieod jasnego blond po średnio brązowe. Rozjaśnianie tylko pasemek włosów jest o wiele mniej dotkliwe dla Twoich włosów niż farbowanie całej czupryny. Jeśli po raz pierwszy rozjaśniasz włosy w domu, robiąc pasemka, możesz poprosić o pomoc przyjaciółkę. Druga para rąk na pewno się przyda, szczególnie przy robieniu pasemek z tyłu głowy.

Najprostszy sposób na rozjaśnianie włosów w domu: lakier w sprayu

Subtelne niuanse mogą dać niesamowite efekty. I choć entuzjastki naturalnego rozjaśniania włosów mogą preferować inne metody, to lakiery w spray do farbowania włosów na blond idealnie nadają się do uzyskania jasnych włosów w małych krokach lub po prostu poprzez dodanie dodatkowego, olśniewającego blasku. Lakiery w sprayu rozjaśniają włosy o jedną czwartą odcienia przy każdym zastosowaniu. Ciepło lub promienie słoneczne nasilają efekt rozjaśniania. Suszenie suszarką zwiększa efekt lakierów rozjaśniających w sprayu. Ponieważ stężenie nadtlenku wodoru jest w lakierach w sprayu dość niskie, tego typu preparaty są stosunkowo bezpieczne dla włosów. 

 

Mimo to lakiery w sprayu do rozjaśniania włosów nie są przeznaczone do ciągłego, codziennego użytku, a raczej do używania sporadycznie. Jeśli chcesz uratować włosy przed nudnym, matowym wyglądem między użyciem kolejnych preparatów do rozjaśniania, wygodnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po lakier koloryzujący w sprayu. Ważne, aby podczas rozjaśniania włosów sprayem potraktować fryzurę dodatkową odżywką. Dzięki odżywce po każdym myciu szamponem i maseczce raz w tygodniu, zachowasz włosy rozjaśnione sprayem lub przy użyciu profesjonalnego preparatu w dobrej kondycji. Będą długo cieszyć olśniewającym blaskiem!

Odkryj: Włosy blond