Kobieta z włosami w kasztanowym kolorze
Koloryzacja | Rude włosy

Kasztanowe włosy: inspirowane jesienią

Żółty, czerwony i brązowy – te typowo jesienne kolory inspirują do wplatania we włosy ciepłych odcieni. Złocisty blond, kasztanowy brąz, miedziana czerwień to chętnie wybierane zimową porą odcienie. Pokazujemy fryzury, które w pełni wydobywają piękno i głębię ciepłych kolorów włosów. Inspirujemy także do eksperymentowania z dwoma odcieniami włosów.

Kasztanową barwę czy niektóre inne kolory kojarzymy z jesienią ponieważ są częścią tej wyjątkowej pory roku, podczas której zieleń liści ustępuje miejsca żółci, czerwieni, a wreszcie brązom. Moda, makijaż i kolory włosów biorą swe nazwy z jesiennej kolorystyki głębokich brązów i lśniącej czerwieni jarzębiny. Paleta naturalnych odcieni jesieni obejmuje żółty, bordo, kasztan, czerwony, miedziany czy orzechowy, ciepły brąz. Włosy w tych kolorach wyglądają wyjątkowo pięknie i choć natura jest najlepszym kolorystą, to nadal możemy jej w niektórych kwestiach pomóc.

Ciepłe kolory włosów w dwóch odcieniach

Włosy z odcieniami kasztanowego brązu

Dwutonowe kasztanowe włosy pasują Vanessie Hudgens, mimo że nie jest posiadaczką jasnej karnacji.

Moda i fryzury w różnych odcieniach mogą współistnieć i doskonale się uzupełniać. Chłodne odcienie brązów są popularne jesienią i zimą. Jednak ciepłe brązy jesiennej aury inspirują do zmiany koloru włosów. Ludzie odczuwają zmianę pór roku i odpowiadają na nią, decydując się na nowe barwy stroju czy fryzur. Ze względu na to tą porą roku na chodnikach możemy podziwiać kobiety z mahoniowymi, burgundowymi czy kasztanowymi włosami. Kasztanowe ombre czy kasztanowy brąz wydają się szczególnie odpowiednie dla czasu jesieni. Zgodnie z naturą liście tracą stopniowo swoją zieleń, która ustępuje miejsca żółci, czerwieniom i brązom. Takie przejścia kolorów stały się inspiracją koloryzacji w dwóch odcieniach. Pamiętaj: dwukolorowe włosy są dziś niesłychanie modne!

Jasna karnacja a ciepłe odcienie włosów

Kolorystyka jesieni emanuje ciepłem. Kobiety o jasnej karnacji mogą zapożyczyć nieco tej głębi. W okresie jesieni i zimy, kiedy słońce staje się mniej intensywne, a dni krótsze jesienne, ciepłe kolory włosów dodają wyglądowi wyrazistości.

Kasztanowy brąz oraz inne połączenia ciepłych brązów we włosach

Pełnię piękna ciepłych odcieni włosów można podziwiać przy prostych, minimalistycznych stylizacjach, w których to właśnie kolor jest elementem dominującym i wyróżniającym w stylizacji. Do układania kasztanowych włosów możesz zastosować niewielką ilość wosku. Oprócz kasztanowego koloru dobrze sprawdzą się także luźne warkocze czy improwizowane fragmenty splotów. Ciepły kolor włosów i fryzura będą zarówno naturalne, jak pełne werwy.

Fotogaleria: Ciepłe kolory włosów