Uśmiechnięta kobieta w długich włosach
Pielęgnacja | Piękne włosy

Jak zapuścić włosy i zapewnić im optymalny wzrost dzięki codziennej pielęgnacji

W domu, czy w biurze, a nawet na wybiegach i w Hollywood: zapuszczanie włosów jest modne zawsze i wszędzie! Wiele klasycznych fryzur i upięć wymaga odpowiedniej długości. Dodatkowy atut to brak potrzeby nieustannego podążania za trendami, bo długie włosy są zawsze na topie! Niestety, często potrzeba lat, aby włosy osiągnęły upragnioną długość. Jak zawsze, istnieją jednak pewne sposoby na skrócenie czasu oczekiwania, a my uwielbiamy zdradzać Wam sekrety dotyczące pięknych fryzur!

 

 

Współczesna nauka nie wpadła jeszcze na pomysł, jak zapuścić długie włosy przy użyciu cudownych środków przyspieszających ich porost. Rosną o około 1,2 lub 1,5 cm miesięcznie i na tym koniec! Nasze geny stwarzają warunki do wzrostu włosów, niestety stosunkowo powolnego. Choćbyś bardzo chciała, nie jesteś w stanie zapanować nad swoim DNA, jednak możesz podjąć kroki, aby mieć pewność, że Twoje włosy pozostaną zdrowe, mocne i błyszczące, nawet jeśli rosną w tempie ślimaka. Cierpliwość nie jest Twoją mocną stroną? Magia pasm doczepianych na klipsy działa cuda i zdecydowanie skraca czas oczekiwania.

Jak zapuścić włosy? Odpowiedni masaż zdziała cuda

Kobieta o ciemnych długich włosach
© Stocksy

Odpowiednio wykonany masaż głowy pozwoli pobudzić włosy do wzrostu

Masaże skóry głowy pobudzają krążenie krwi, a to z kolei prowadzi do zwiększenia składników odżywczych u nasady włosów. Zwiększona cyrkulacja zapewnia najlepsze warunki wzrostu dla Twojej czupryny. Ponadto, stymulujący masaż skóry głowy ma wiele ogólnych korzyści dla naszego dobrego samopoczucia. Dwie techniki szczególnie dobrze wspomagają zapuszczanie włosów. Jedną z nich jest sięganie wszystkimi palcami do włosów i delikatne ich ciągnięcie. Tylko bez przesady! Powinnaś odczuwać napięcie, nie ból. Tę technikę można stosować przy dosłownie każdym rodzaju włosów. Pamiętaj jednak, że masaż ma być przede wszystkim przyjemnym doświadczeniem.


Innym, nie mniej skutecznym sposobem stymulowania jest tzw. masaż dotykowy, który jest jeszcze skuteczniejszy, jeśli najpierw zanużysz palce w toniku do włosów zawierającym alkohol lub w kropli eterycznego olejku cytrusowego (np. z bergamotki, grejpfruta lub trawy cytrynowej). Następnie dotknij opuszkami palców skóry głowy i zacznij stukać delikatnie, ale w stosunkowo szybkim tempie.

Zapuszczanie włosów: Pamiętaj o odpowiednim szamponie

Możesz pomóc swoim włosom szybciej rosnąć, zaczynając od użycia odpowiedniego szamponu. Najlepiej takiego, który zawiera koenzym Q10. Stymuluje on wytwarzanie keratyny w cebulkach włosów. Jej białka są głównymi ich budulcami. Jednak wraz z wiekiem mamy tendencję do wytwarzania mniejszej ilości owych białek. Niektóre szampony pokrywają poszczególne włosy warstwą wspomagającą, która zawiera kompleks kolagenowy i inne składniki odżywcze. Pozwala ona chronić i podtrzymywać każdy włos, a dodatkowo sprawia, że fryzura wygląda na mocniejszą i grubszą.
Kiedy doszłaś już do tego, jak zapuścić długie włosy, powinnaś zastanowić się nad zadbaniem o ich końcówki. W końcu są one najstarszą częścią twoich włosów i mają już swoje miesiące lub nawet lata. Nawilżacze takie jak aloe vera, proteiny pszenicy, czy panthenol są szczególnie korzystne dla końcówek włosów i nie obciążają ich. W przypadku, gdy Twoje włosy są naturalnie mocne i mają tendecję do suchego i słomianego wyglądu, powinnaś sięgnąć po bogatsze produkty pielęgnacyjne. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku masło Shea lub proteiny sojowe, a także aktywne składaniki ekstraktów z żurawiny i dzikiej róży.  

Siła i ochrona przed złamaniami. Ze wzmacniającym pantenolem.

Jak zapuścić długie włosy w ciągu minuty: Klipsy

Nikt z nas nie lubi czekać – a zapuszczanie włosów na pewno trochę potrwa. Na szczęście istnieje o wiele szybszy sposób. Przedłużanie włosów za pomocą klipsa jest błyskawicznym i jednocześnie najłatwiejszym rozwiązaniem, jeżeli pragniesz, aby Twoje włosy były długie za 10 minut, a nie za dwa lata. Dzięki temu rozwiązaniu możesz również sprawdzić, czy długie włosy pasują do Twojej twarzy, zanim zdecydujesz się na długi okres oczekiwania. Przedłużanie za pomocą klipsów to magia wyboru. Możesz zaskoczyć i olśnić swoich przyjaciół podczas wieczornego „drinka”. To bardzo proste! Chowasz spinkę z kosmykiem i przykrywasz je swoimi naturalnymi włosami. Sztuczka prosta, ale jakże skuteczna! Możesz zdecydować się na nieco krótsze lub dłuższe włosy, w zależności od pożądanego efektu. Używanie klipsów zamiast łączenia „prawdziwych” przedłużeń włosów ma swoje zalety. Klipsy kosztują o wiele mniej, nie niszczą włosów i można je zdjąć dosłownie w każdym momencie. Są doskonałą odpowiedzią na pytanie jak mieć długie włosy w krótkim czasie. Nawet upięcia i końskie ogony dobrze sprawdzają się w przypadku klipsów. Jest tylko jeden warunek: Twoje naturalne włosy powinny sięgać przynajmniej podbrudka. W przeciwnym razie ciężko będzie uzyskać naturalny efekt.

Odkryj: