Nowość w pielęgnacji: peeling skóry głowy

Czasem zwykłe mycie włosów to za mało, by oczyścić skórę z resztek kosmetyków czy sebum. Z tym problemem łatwo uporasz się dzięki peelingowi głowy. Jednak oczyszczanie to nie jedyna zaleta tego pielęgnacyjnego zabiegu. Czas, byś poznała je wszystkie!

Nie ma chyba kobiety, która nie słyszałaby o peelingu do twarzy i nie stosowała go regularnie. Peeling skóry głowy natomiast wciąż dla wielu z nas jest zagadką. Po co mi to wszystko? Jak pozbyć się drobinek? Czy to nie nasili mojego łupieżu? Albo nie sprawi, że włosy szybciej będą się przetłuszczać? Na pewno w pierwszej chwili zadałaś sobie choć jedno z tych pytań. Gwarantujemy, że odpowiednio przeprowadzony peeling skóry głowy daje efekty, o jakich nawet Ci się nie śniło!

Oto zalety peelingu głowy w pigułce:

Uśmiechająca się kobieta z rozpuszczonymi, brązowymi włosami
Peeling skalpu nie tylko oczyści skórę głowy, ale poprawi jej ukrwienie, stymulując wzrost włosów.
  1. Oczyszcza skórę głowy i ujścia mieszków włosowych
  2. Reguluje wydzielanie sebum
  3. Unosi włosy u nasady
  4. Poprawia ukrwienie skóry i stymuluje włosy do wzrostu

Peeling skóry głowy – domowe sposoby

Tego typu zabieg możesz oczywiście wykonać u specjalisty, ale skuteczność peelingu skóry głowy przeprowadzonego w domowych warunkach jest równie wysoka, a przy tym o wiele bardziej przyjazna dla portfela. Możesz do tego celu użyć gotowego kosmetyku z drobinkami, przeznaczonego do oczyszczania skalpu. Inną opcją jest zrobienie peelingu samodzielnie. Nie martw się, to dziecinnie proste, a do tego ekonomiczne. Gwarantujemy, że w domu znajdziesz wszystkie potrzebne Ci składniki. Wystarczy, że wymieszasz w równych proporcjach oliwę z oliwek z brązowym cukrem. Taki peeling sprawdzi się w przypadku bardzo suchych włosów u nasady: nawilży skórę głowy, a kryształki cukru dokładnie „wymiotą” ze skóry martwy naskórek i brud. Ponadto oliwa sprawi, że cukier nie będzie się tak szybko rozpuszczać.

Kobieta z pochyloną głową, myjąca włosy
Peeling możesz przeprowadzić w trakcie mycia głowy, dodając porcję cukru do szamponu.

Możesz też wymieszać porcję szamponu nawilżającego bądź oczyszczającego z dwiema bądź trzema łyżkami cukru i taką miksturą masować skórę głowy. Domowy peeling skóry głowy z dodatkiem cukru jest wygodny, bo łatwo resztki spłukać z włosów. Cukier ma jednak także swoje wady – dość szybko rozpuszcza się w szamponie, dlatego musisz działać sprawnie bądź dodać do całości odrobinę ulubionego olejku. Zamiast cukru możesz także łączyć szampon z solą bądź kawą. Kofeina dodatkowo będzie stymulować włosy do wzrostu, co zrekompensuje Ci fakt, że nie tak łatwo pozbędziesz się resztek fusów.

Jak zrobić peeling skóry głowy – krok po kroku

  1. Zacznij od umycia włosów szamponem oczyszczającym. Dokładnie spłucz pianę
  2. Nałóż na nasadę mieszankę peelingującą bądź kosmetyk i okrężnymi ruchami masuj głowę przez około 3 minuty
  3. Spłucz włosy, pozbywając się resztek peelingu
  4. Jeśli nie udało Ci się pozbyć wszystkich drobinek, ponownie umyj włosy szamponem, najlepiej nawilżającym
  5. Nałóż odżywkę na włosy na całej ich długości, a następnie spłucz ją i stylizuj włosy jak zwykle

Ogólne zasady stosowania peelingu

Peeling głowy to zabieg o wielu zaletach, nie da się jednak ukryć, że jego działanie jest dość silne, w związku z czym nie należy go powtarzać zbyt często. Odstęp rzędu 10-14 dni będzie w sam raz. Jeśli na co dzień używasz wielu produktów stylizacyjnych, a Twoim najlepszym przyjacielem jest suchy szampon, możesz stosować peeling skóry głowy w domowych warunkach raz na tydzień. Aby uniknąć podrażnień skóry, tarcie powinno być naprawdę delikatne. Lekkie mrowienie tuż po jest natomiast zjawiskiem dość naturalnym i o ile nie utrzymuje się dłużej niż przez kilka minut, nie należy się nim niepokoić.

Powiązane artykuły
  • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

    Mycie włosów

    Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
    ...

    Nawet tak oczywista i rutynowa czynność jak mycie włosów, wykonywana nieprawidłowo, może zaszkodzić. Dowiedz się, jak poprawnie i jak często myć włosy.

    ...
  • Głowa pełna blasku

    Piękne włosy

    Głowa pełna blasku
    ...

    Odpowiednie produkty, ich aplikacja, a nawet dieta pomogą Ci zadbać o wyjątkowy wygląd Twoich pukli. Sprawdź, jak cieszyć się idealną kondycją włosów.

    ...
  • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

    Piękne włosy

    Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
    ...

    Dowiedz się, jakie zalety niesie za sobą regularny peeling skóry głowy. Podpowiadamy, czego będziesz potrzebować. Składniki znajdziesz w swoim domu!

    ...
  • Leksykon włosów

    Piękne włosy

    Leksykon włosów
    ...

    Od powstania po wzrost - w naszym leksykonie włosów znajdziesz najważniejsze fakty i pojęcia związane z włosami.

    ...
  • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

    Piękne włosy

    Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
    ...

    Stopień porowatości włosów dostarcza cennych informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź porowatości swoich włosów za pomocą jednego z testów!

    ...
  • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

    Przetłuszczające się włosy

    Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
    ...

    Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmierną produkcją sebum. Czy to oznaka choroby czy tylko problem kosmetyczny? Poznaj opinie ekspertów.

    ...
  • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

    Suche włosy

    Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
    ...

    Dowiedz się, w jaki sposób możesz przywrócić suchym, łamliwym włosom ich sprężystość i jedwabistą naturę. Twoje włosy będą lśnić i znów będą miękkie

    ...
  • Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?

    Ochrona włosów

    Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?
    ...

    Minimalistka, racjonalistka czy specjalistka? Twoje podejście do troszczenia się o kondycję włosów mówi wiele o Twoim charakterze.

    ...
  • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

    Ochrona włosów

    Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
    ...

    Noszenie czapki, częste zmiany temperatur, a nawet powietrze suche od kaloryferów mają wpływ na kondycję włosów. Sprawdź, jak dbać o włosy zimą.

    ...
  • SOS dla włosów zniszczonych

    Zniszczone włosy

    SOS dla włosów zniszczonych
    ...

    Czy Twoje włosy są kruche, suche , pozbawione połysku i rozdwajają się na końcach? Mamy dla Ciebie dobre wieści: nożyczki nie są jedynym rozwiązaniem.

    ...
  • Nowe życie włosów zniszczonych

    Zniszczone włosy

    Nowe życie włosów zniszczonych
    ...

    Dzielimy się z Tobą skutecznymi strategiami, które błyskawicznie przywracają lśniący połysk Twoim włosom (w tym długotrwała kontrola uszkodzeń)

    ...
  • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

    Zniszczone włosy

    Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
    ...

    Pożegnaj problem splątanych włosów raz na zawsze. Wyjaśniamy co zmienić w programie pielęgnacyjnym, aby supełki na włosach stały się przeszłością.

    ...