Mężczyzna w okularach i ciemnych włosach
Koloryzacja | Przewodnik po kolorach włosów dla mężczyzn

Jak dobrać kolor farby do włosów dla mężczyzn

Farbowanie włosów to dla mężczyzn niezupełnie temat numer jeden. Większość z nich raczej zachowuje takie kwestie dla siebie. Niektórzy wolą zestarzeć się godnie, inni przynajmniej chcą stworzyć takie wrażenie. Na szczęście są świetne sposoby by wyglądać lepiej bez pokazywania się z widocznie farbowanymi włosami.

null

Mężczyźni nie mają nic przeciwko temu, aby żony kupowały im kosmetyki do pielęgnacji skóry i do golenia. Kupno produktu do koloryzacji męskiej to już całkiem inna, prywatna sprawa. Co trzeci produkt do farbowania włosów jest sprzedawany bezpośrednio mężczyźnie. Panowie mają kilka opcji do wyboru: pierwsze siwe włosy u mężczyzn można ukryć, podkreślając naturalny kolor włosów albo wypróbowując całkowicie nowy odcień.

Mężczyźni wolą naturalny kolor farb do włosów

Dla mężczyzn temat farbowania włosów staje się aktualny w innych okolicznościach niż dla kobiet. Farbowanie włosów mężczyźni biorą pod uwagę, gdy zmniejsza się ich naturalna produkcja pigmentów i pojawiają się pierwsze, niechętnie widziane siwe włosy. Inny typowy męski problem to utrata włosów. Męskie fryzury blond mogą na jakiś czas ukryć początkowe łysienie typu męskiego.

Koloryzacja w męskim wydaniu

 • Wskazówka nr 1

  W sklepach dostępne są produkty przeznaczone specjalnie dla mężczyzn, którzy chcą bezpiecznie i skutecznie zmienić kolor włosów.

 • Wskazówka nr 2

  Farbowanie włosów przez mężczyzn jest szczególnie łatwe przy pomocy kremów repigmentacyjnych z pigmentami podobnymi do naturalnych. Taki krem jest stosowany jak szampon. Przy każdym użyciu, włosy wchłaniają trochę więcej pigmentów do czasu, gdy siwe włosy zostaną całkowicie ukryte. Podczas tego procesu, włosy nie wchłaniają sztucznych pigmentów, ale raczej ich prekursory, które wypełniają luki po naturalnym pigmencie w strukturze siwiejących włosów. Takie produkty dają najlepsze efekty na włosach o naturalnym kolorze średni blond po czarny.

 • Wskazówka nr 3

  Mężczyźni, u których można dostrzec pierwsze oznaki łysienia typu męskiego, mogą nieznacznie rozjaśnić włosy. Jaśniejszy kolor włosów nie odróżnia się od koloru skóry głowy, dzięki czemu odwraca uwagę od przerzedzających się włosów. W podobnych wypadkach rozsądnie jest zastosować produkty aktywizujące cebulki włosów. Takie odżywki nie mogą przywrócić utraconych włosów, ale spowalniają proces łysienia.

 • Wskazówka nr 4

  Farbowanie włosów u mężczyzn o ciemnobrązowych włosach na blond lub z blondu na czarny, jest odważnym krokiem. Zmiana koloru włosów do ośmiu tonów jest prosta, ale niewiele metod jest w stanie odwrócić ten proces. Możesz więc być zmuszony zaakceptować nowy kolor włosów bez względu na to, czy ci się podoba.

 • Wskazówka nr 5

  Jeśli chcesz zmienić swój kolor włosów, najpierw powinieneś wypróbować produkt do koloryzacji zmywalnej. Gdy efekt nie będzie całkiem spełniał oczekiwań, zmyje się po około ośmiu myciach . Jeżeli wybrany kolor będzie tym, którego oczekiwałeś, możesz zdecydować się na trwałą koloryzację, używając farb do włosów dla mężczyzn. Wydłużysz trwałość koloru, stosując produkt do koloryzacji półtrwałej, który przetrwa do około dwudziestu myć.

 • Wskazówka nr 6

  Blondyni o jasnej lub różowej karnacji wyglądają raczej blado w ciemnych i czarnych kolorach włosów. Natomiast miękki kolor średniego brązu podkreśla promienny błękit oczu.