Jude Law z brodą i krótkimi włosami
Stylizacja | Broda

Stylizacja brody i fryzury: dwa elementy, jeden styl

Zarost znowu jest modny. Brody, wąsy, pełen zarost, kozie bródki, styl muszkietera wracają do łask. Dlaczego? Jak stylizować zarost oraz jak dopasować fryzurę do brody? Odpowiedzi znajdziesz tutaj.

Nie każdy mężczyzna lubi codzienne golenie, jednocześnie niemal każdy co jakiś czas eksperymentuje ze stylizacją zarostu, pozwalając mu od czasu do czasu odrosnąć. Zarost odróżnia mężczyzn od chłopców i jest symbolem męskości. Poza klasycznymi męskimi fryzurami i strojem, odpowiednia stylizacja brody jest kolejnym elementem pozwalającym określić własny styl. Broda może być noszona na wiele sposóbów. W końcu wyczucie stylu i mody nie są zarezerwowane dla kobiet! Zarost ma jeszcze jedną bardzo istotną cechę: w każdej chwili można go po prostu przyciąć lub zgolić. Jedno jest pewne: całkowicie zmienia wygląd mężczyzny i przyciąga wzrok, a nietypowe modelowanie brody może z łatwością stać się wyróżnikiem stylu jej właściciela.

Bohemiczny styl z pełnym zarostem i gęstą brodą wyraża pewną postawę życiową i jest idealnym dopełnieniem hipsterskiej fryzury. Zarost może mieć charakter nonszalancki albo sugerować luźny styl noszącego go mężczyzny. Może wreszcie dodać panom o chłopięcym wyglądzie bardziej surowy, mocny styl. Z drugiej strony starsi mężczyźni nosząc zarost mogą sobie dodać lat.

Pielęgnacja i stylizacja zarostu

null

Bardzo okazała broda dodaje męskości.

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie modelowanie brody. Co do zasady: im broda jest krótsza i bardziej dopasowana kształtem, tym bardziej elegancko wygląda. Mówiąc inaczej, im dłuższa i mnej uporządkowana, tym lepiej pasować będzie chłopakom o “twardszej skórze”. Niezależnie od tego, na jaką stylizację zarostu się zdecydujesz, powinieneś go zawsze golić gładko poniżej uwypuklenia krtani. W ten sposób zarost będzie wyglądał na zadbany i jednocześnie modny.

Niektórzy mężczyźni nie mogą pozwolić sobie na noszenie długiej brody, skarżąc się na swędzenie skóry. Można temu łatwo zapobiec, aplikując olejek, który zmiękczy skórę.

Właściwy zarost na właściwej brodzie

Jest wiele powodów, dla których nie każdemu mężczyźnie będzie pasować dowolny styl brody. Niektórzy mają nierównomierny zarost, inni po prostu ze względu na kształt brody wyglądają z nim źle. Jeżeli nie jesteś pewien czy ten styl jest dla ciebie, po prostu sprawdź to, rezygnując z golenia w weekend na urlopie. Możesz też zapytać o zdanie znajomych, przyjaciół i rodzinę. Całkowity zarost może okazać się złym wyborem na lato, ale zimą z kolei będzie całkiem praktyczny. Inspiracji na sposoby dobierania fryzury do brody - i odwrotnie! - możesz poszukać w naszej fotogalerii.

Jak dopasować zarost i fryzurę