Kobieta z długim bobem
Stylizacja | Fryzura długi bob

Lob – fryzura modna i uwielbiana

Fryzura lob (z angielskiego long bob, czyli długi / przedłużony bob), to włosy sięgające obojczyka i bardzo modna stylizacja. Nie jesteśmy wcale zaskoczeni, bo taka długość włosów bardzo schlebia ich właścicielkom i sprawia, że ich fryzury są bardziej plastyczne. Zapraszamy do poszukiwania inspiracji wśród gwiazdorskich stylizacji. 

Przedłużony bob zagościł w wielu stylizacjach na dłużej. Z tego względu do jego długości zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Łatwość tworzenia fryzur i pielęgnacji oraz różnorodność możliwości stylizacyjnych ułatwiają ten wybór. Zapraszamy do inspiracji fryzurami lob z naszej fotogalerii.

Lob - fryzura o różnych obliczach

Fryzura bob choć jest już klasyką wśród damskich cięć, ma niezwykle wiele twarzy. Jego przedłużona wersja to lob. Fryzura opierająca się na odpowiedniej długości włosów (sięgają obojczyka). Różne warianty fryzury bob tworzone są przy wykorzystaniu dopasowanych technik cięcia. Końce włosów tnie się na przykład tak, by wszystkie tworzyły jedną linię, albo ścina maszynką, dzięki czemu tworzą modne kontury.

Przedłużony bob - jak go stylizować

Były czasy, gdy tzw. fryzury przejściowe między krótką wersją boba i długimi pasmami nie wzbudzały zbyt wielkiego zainteresowania w świecie mody. Uważano, że to wybór dla kobiet, które nie mogą zdecydować się pomiędzy długimi i krótkimi włosami. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Lob, to fryzura niezwykle dzisiaj modna, a do tego praktyczna i po prostu kreatywna - taka długość daje ogromne możliwości ułożenia włosów (gładkie, zmierzwione, eleganckie, glamour, szykowne, demoniczne czy sportowe). Potwierdzeniem tych słów mogą być zdjęcia z czerwonych dywanów, gdzie największe, Hoolywoodzkie gwiazdy prezentują się w najprzeróżniejszych wersjach fryzury lob. Przedłużony bob wygląda dobrze zarówno w wersji z grzywką jak i z przedziałkiem, a także w połączeniu z różnorodnymi upięciami i półupięciami.

 

Wskazówka: Jeżeli jesteś posiadaczką delikatnych lub cienkich włosów, surferskie fale przy tej długości włosów sprawdzą się doskonale. Wystarczy odrobina odpowiedniej pianki lub soli morskiej by stworzyć najmodniejszą fryzurę (ostrzegamy jednak, że nie unikniesz spojrzeń zarówno mężczyzn, jak i kobiet).

Fotogaleria: Lob - fryzura, którą pokochały gwiazdy