Kobieta z kręconymi blond włosami
Stylizacja | Fryzury dla cienkich włosów

Obłędne fryzury i cienkie włosy mogą iść w parze

Zjawiskowe fryzury i cienkie włosy? To możliwe! Gdy włosy tracą swoją gęstość, w pierwszej chwili szukamy przyczyn przerzedzania. W drugiej kolejności zastanawiamy się nad sposobami ułożenia cienkich włosów. W naszym zestawieniu przedstawiamy kilka propozycji doskonałych stylizacji.

 

Fryzury dla cienkich włosów

Prosto ścięty bob z uniesionymi włosami (quiff) lub długa grzywka opadająca na oczy to perfekcyjne propozycje fryzur dla cienkich włosów.

Jeżeli jesteś posiadaczką cienkich włosów powinnaś pamiętać o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować. Przede wszystkim ogranicz do minimum używanie suszarki, czy prostownicy. W niektórych przypadkach nawet zbyt mocne wycieranie głowy ręcznikiem może jedynie zaszkodzić. Pamiętaj także o używaniu odżywek i odpowiednich szamponów (najlepsze w tym przypadku będą te z dodatkiem kofeiny). Pobudzą one włosy do wzrostu, a także pomogą je wzmocnić.

 

Krótkie fryzury z cienkich włosów, takie jak pixie, czy fryzura typu bob z uniesionymi włosami, doskonale zakamuflują kłopotliwą przypadłość. Tego typu stylizacje wyglądają atrakcyjnie niezależnie od tego, czy twoje włosy są cienkie z natury, czy tracisz je wraz z biegiem czasu. Fryzury z cienkich włosów nie są tak sprężyste jak te z gęstych, i czasem mają tendencję do przylegania do skóry głowy, lecz mogą stać się atutem w przypadku fryzur gładkich.

 

Układanie cienkich włosów. Warto eksperymentować!

Koki to jedna z popularnych propozycji fryzur dla cienkich włosów.

Warto nieustannie poszukiwać najkorzystniejszych fryzur i własnego stylu, a układanie cienkich włosów wcale nie musi być trudne. Poświęć trochę czasu i eksperymentuj do chwili, gdy znajdziesz stylizację, w której będziesz czuła się najlepiej. Możesz ułożyć cienkie włosy w niskie upięcie przy szyi, modelując je w symetryczny lub asymetryczny kok, czy koński ogon. Długa grzywka ukryje linię czoła. Jeżeli za nimi nie przepadasz, spróbuj układać pasma w poprzek i zaciągać je za ucho.

 

Możesz także luźno zaplatać włosy, co da efekt gęstszej czupryny. Fryzurę z cienkich włosówmożesz urozmaicić, a przy tym optycznie zwiększyć jej objętość stosując elementy ozdobne jak np. spinki, które są niezwykle modnym dodatkiem w tym sezonie. Do dyspozycji masz także opaski na włosy, gumki, wsuwki, spinki gładkie i błyszczące – wszystko zależnie od Twojej fantazji.

 

 

Czego używać do układania krótkich fryzur z cienkich włosów?  

 

W przypadku cienkich włosów bardzo przydatny okaże się lakier nabłyszczający. Wzrok przykuwają zazwyczaj wyróżniające się elementy stylizacji, takie jak przyjemna głębia lśniących włosów. Dobrym pomysłem może także okazać się zastosowanie pudru do włosów dodającego objętości. Sprawi on, że Twoja fryzura będzie bardziej sprężysta. Stosując szampon z dodatkiem naturalnych ekstraktów kofeiny nie tylko wzmocnisz dodatkowo włosy, ale także pobudzisz je do wzrostu. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na odnalezienie najlepszego dla siebie stylu jest eksperymentowanie.