Stylista wpinający ozdoby w ślubną fryzurę z długich włosów
Stylizacja | Fryzury ślubne

Fryzury ślubne: długie włosy w roli głównej

Długie, lśniące, lekko skręcone i tworzące majestatyczną konstrukcję splotów i lekkich fal. Poszukując ślubnych inspiracji, masz już z grubsza przemyślane wyobrażenie o idealnej fryzurze, jednak co rusz urzeka Cię kolejna – równie piękna i niepowtarzalna.

Jako posiadaczka długich pukli stoisz przed trudnym wyborem, bowiem Twoje włosy dają stylistom fryzur szerokie pole do popisu. Od finezyjnych koków, przez utrzymane w minimalistycznej stylistyce upięcia, po romantyczne fryzury z rustykalnymi zdobieniami. Sprawdź nasze sugestie i daj się urzec jednej z nich!

Wybór odpowiedniej fryzury ślubnej z długich włosów

Możesz czuć się przytłoczona propozycjami napływającymi od przyjaciółek, profesjonalnych stylistów, a przede wszystkim kolekcją wspaniałych pomysłów znalezioną w internecie. Warto poświęcić nieco więcej czasu na dobór fryzury ślubnej z długich włosów, która nie tylko urzeknie gości weselnych, ale stworzy niezapomnianą kompozycję z pozostałymi elementami, dopełniając je lub stanowiąc przekorny kontrast. Wybór konwencji powinien spełniać Twoje oczekiwania i współgrać z estetyczną oprawą ceremonii. Folkowe motywy to doskonałe tło dla plecionego upięcia ślubnego ozdobionego wiankiem. Dla wyznawczyń klasyki wszelkiej maści koki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, zaś brnące pod prąd minimalistki odnajdą się w prostych fryzurach z rozpuszczonych włosów lub końskich ogonach, stylizowanych odpowiednio na tę okazję. Sprawdź wybrane przez nas stylizacje w galerii poniżej.

Wskazówka:
Jeśli zdecydujesz się na rozpuszczone włosy, miej pewność, że zastosowane kosmetyki mają najwyższy stopień utrwalenia – po kilkugodzinnym tańcu bujne loki czy wyprostowane pasma powinny pozostać na swoim miejscu, nie zdradzając nadwyrężenia fryzury ślubnej. Długie włosy mogą być w tym względzie problematyczne, niemniej równie efektowne jak upięcia.
 

Fryzury ślubne: długie włosy przed ołtarzem