Modelka z rozpuszczonymi blond włosami
Stylizacja | Fryzury z rozpuszczonych włosów

Fryzury z rozpuszczonych włosów nie muszą być monotonne

Związanie włosów w kok lub koński ogon pozwala okiełznać długie pasma i nadać im zgrabnego stylu, który idealnie sprawdzi się w między innymi w pracy. Jednak raz na jakiś czas można pozwolić sobie także na inną fryzurę – rozpuszczone włosy, prezentując przy tym ich piękno. Lśniące włosy opadające za ramiona dodadzą Ci uroku, a co więcej  można stylizować je na wiele prostych sposobów. Na filmie poniżej pokazujemy sposoby na kreatywną stylizację długich włosów.

Długie, jedwabiste włosy przyciągają uwagę i są miłe w dotyku. Jeżeli to mężczyźni mieliby decydować o naszych fryzurach, to z pewnością wszystkie kobiety nosiłyby długie rozpuszczone włosy - fryzurę pobudzającą zmysły i męskie fantazje. Jednak kobiety, zamiast nosić włosy rozpuszczone, chętnie upinają je w koki, wiążą w koński ogon czy zaplatają, co zapewnia im po prostu wygodę.
My przedstawiamy kilka sposobów noszenia rozpuszczonych włosów, fryzury które łagodzą rysy twarzy i podkreślają kobiecość.

Pamiętaj, by pozwolić włosom na swobodne układanie się wokół linii twarzy oraz za ramionami. Możesz też skorzystać z naszych wskazówek stylizacyjnych. 

Wskazówki: jak stylizować fryzury z rozpuszczonymi włosami?

Długie włosy wymagają sporo zabiegów pielęgnacyjnych, jeżeli mają wyglądać naprawdę dobrze. Dlatego przed stylizacją fryzur z rozpuszczonych włosów konieczne jest użycie odpowiedniego szamponu i kosmetyków pielęgnacyjnych. Linie dedykowanych produktów pielęgnacyjnych są komponowane tak, by zaspokoić wszystkie potrzeby właśnie takiego rodzaju włosów. Pamiętaj również o zastosowaniu odżywki po każdym myciu.

Nawet jeżeli planujesz zapuścić włosy, pamiętaj o ich regularnym podcinaniu. Nawet, jeżeli robisz to z żalem, to niestety tylko w ten sposób możesz zapewnić włosom zdrowy wygląd i zapobiec rozdwajaniu się końcówek.

Końce włosów często bywają suche i co najmniej raz w tygodniu potrzebują intensywnie nawilżającej odżywki. Fluid na końcówki może wzmocnić delikatne włosy i nadać im sprężystość.

Pasma długich włosów lubią opadać na twarz właśnie wtedy, gdy masz do wykonania ważną, precyzyjną pracę. Mówiąc delikatnie: to może być irytujące! Najprościej jest wtedy upiąć niesforne kosmyki z tyłu.

Aplikując lakier do włosów, pamiętaj o trzymaniu pojemnika w odległości ok. 20 cm od głowy. To sprawi, ze włosy zachowają swój naturalny układ.

Nie zapomnij o sprayu nabłyszczającym - połysk to jeden z najbardziej atrakcyjnych atrybutów Twoich włosów.

Stylista gwiazd Armin Morbach pokazuje jak w kilku krokach wykonać fryzurę z długich włosów. Sprawdźcie, to nie jest trudne!

Zapraszamy do naszej galerii w której gwiazdy prezentują proste, falujące lub kręcone, długie fryzury z rozpuszczonymi włosami. Ilość stylizacji długich włosów jest nieograniczona!

Film: jak wykonać fryzurę z rozpuszczonych włosów „do pracy”

Galeria: Gwiazdy noszą fryzury z rozpuszczonymi włosami