Kobieta z wałkami na włosach
Stylizacja | Pianka do włosów

Produkty do stylizacji: pianka, żel i inne

W czasach, które dawno już minęły, dostępne były tylko płyny do układania włosów i brylantyna. Nic więcej. Dzisiaj mamy do wyboru niezliczoną ilość produktów do stylizacji. Jest pianka, spray termoochronny, lotion dodający objętości, a także żel czy wosk. Tutaj dowiesz się, co poszczególne produkty mogą zdziałać i czy są odpowiednie dla Twoich włosów.

Waga piórkowa

Produkty do stylizacji
© Scott Kleinman

Produkty do stylizacji mogą dokonać cudów, pod warunkiem, że zostaną prawidłowo użyte.

Pianki do włosów to wszechstronne produkty do stylizacji włosów. Ułatwiają nieco codzienną stylizację, przyspieszają proces suszenia i bez większego wysiłku nadają włosom objętość, jak po wyjściu z salonu. Są odpowiednie do włosów w każdej kondycji i o dowolnej długości. W zależności od składników, wspierają włosy delikatne bez ich sklejania, pielęgnują włosy suche i zmęczone, nadają lokom sprężystość. Nakładanie pianki jest łatwe. Osusz ręcznikiem włosy i po prostu rozprowadź ją po nich palcami lub grzebieniem. Teraz jesteś gotowa, aby wysuszyć i wyszczotkować włosy.

Ochrona podczas suszenia

Produkty o różnorodnych formach aplikacji mogą być stosowane w przypadku włosów o różnej kondycji oraz długości. Lotiony i spraye powściągają niesforne włosy z pomocą kompleksu witamin. Mogą też być wzbogacone w kolagen, co pomaga cienkim włosom, zmieniając je w istną grzywę. Specjalne produkty termoochronne są idealne, jeśli często używasz prostownic, lokówek lub karbownic. Najlepszym sposobem aplikacji jest pochylenie głowy w dół, aby włosy swobodnie opadły, zanim zaczniesz spryskiwać je produktem. Następnie podnieś głowę i nanieś kosmetyk na górną cześć włosów. Na koniec przeczesz włosy grzebieniem o szerokich zębach. W ten sposób zapewnisz ochronę każdemu pojedynczemu włosowi.

Utrwal fryzurę!

Pomimo różnorodności i wielu nazw, w tej klasie wystarczy w zasadzie rozróżniać dwa rodzaje produktów do stylizacji: Żele do włosów, które zapewnią strukturę i sprężystość oraz woski do włosów, które dodadzą blasku i miękkości. W zależności od poziomu utrwalenia jaki oferują, te pierwsze mogą powodować delikatne utrwalenie struktury włosów lub użyczyć jej siły. Jeśli Twoje włosy są krótkie, możesz używać obydwu produktów. Dłuższe, kręcone włosy i fryzury z nich zrobione wyglądają szczególnie efektowne z małym (!) dodatkiem wosku lub pomady nałożonej na końcach. W utrwalaniu pomocny będzie też lakier do włosów, który pozostawia fryzurę elastyczną, a do tego łatwo można się go pozbyć, przeczesując włosy szczotką.

Porady i wskazówki

 • Wskazówka 1

  Nie bój się wosku! Dla uzyskania najlepszych rezultatów nabieraj tylko niewielką jego ilość - wielkości ziarnka grochu. Przed aplikacją rozetrzyj go na dłoniach. Możesz robić to zarówno zgodnie z kierunkiem opadania włosów, jak i w przeciwnym.

 • Wskazówka 2

  Gdyby okazało się, że wciąż nakładasz go za dużo, należy użyć suszarki do włosów, aby go podgrzać. Ciepły ma bardziej płynną konsystencję i może być odmierzony z większą dokładnością i w mniejszej ilości.

 • Wskazówka 3

  Ilość pianki, jaką powinniśmy stosować na raz nie przekracza wielkości piłki golfowej. Należy rozprowadzić ją na włosach blisko ich nasady, bo właśnie tam chcesz dodać im objętości.

 • Wskazówka 4

  Włosy spryskaj lakierem, trzymając go w odległości co najmniej 30 cm od głowy. Dzięki temu rozpyla się jak delikatna mgiełka i nie skleja włosów.

 • Wskazówka 5

  Poczekaj, aż wyschnie i nie czesz już później włosów. W przeciwnym razie włosy mogą stracić swoją objętość.

 • Wskazówka 6

  Bardzo cienkie włosy i mocno obciążające żele nie idą w parze, możesz wyglądać jak kolczasty jeż!

 • Wskazówka 7

  Tylko jeśli masz stopniowaną fryzurę i w wyjątkowych przypadkach, możesz zmienić kolejność stylizacji. Zastosuj najpierw lakier, a potem nałóż niewielką ilość wosku. Twoje włosy mocniej się uniosą.