Kobieta z wałkami na włosach
Stylizacja | Pianka do włosów

Produkty do stylizacji: pianka, żel i inne

W czasach, które dawno już minęły, dostępne były tylko płyny do układania włosów i brylantyna. Nic więcej. Dzisiaj mamy do wyboru niezliczoną ilość produktów do stylizacji. Jest pianka, spray termoochronny, lotion dodający objętości, a także żel czy wosk. Tutaj dowiesz się, co poszczególne produkty mogą zdziałać i czy są odpowiednie dla Twoich włosów.

Waga piórkowa

Produkty do stylizacji

Produkty do stylizacji mogą dokonać cudów, pod warunkiem, że zostaną prawidłowo użyte.

Pianki do włosów to wszechstronne produkty do stylizacji włosów. Ułatwiają nieco codzienną stylizację, przyspieszają proces suszenia i bez większego wysiłku nadają włosom objętość, jak po wyjściu z salonu. Są odpowiednie do włosów w każdej kondycji i o dowolnej długości. W zależności od składników, wspierają włosy delikatne bez ich sklejania, pielęgnują włosy suche i zmęczone, nadają lokom sprężystość. Nakładanie pianki jest łatwe. Osusz ręcznikiem włosy i po prostu rozprowadź ją po nich palcami lub grzebieniem. Teraz jesteś gotowa, aby wysuszyć i wyszczotkować włosy.

Ochrona podczas suszenia

Produkty o różnorodnych formach aplikacji mogą być stosowane w przypadku włosów o różnej kondycji oraz długości. Lotiony i spraye powściągają niesforne włosy z pomocą kompleksu witamin. Mogą też być wzbogacone w kolagen, co pomaga cienkim włosom, zmieniając je w istną grzywę. Specjalne produkty termoochronne są idealne, jeśli często używasz prostownic, lokówek lub karbownic. Najlepszym sposobem aplikacji jest pochylenie głowy w dół, aby włosy swobodnie opadły, zanim zaczniesz spryskiwać je produktem. Następnie podnieś głowę i nanieś kosmetyk na górną cześć włosów. Na koniec przeczesz włosy grzebieniem o szerokich zębach. W ten sposób zapewnisz ochronę każdemu pojedynczemu włosowi.

Utrwal fryzurę!

Pomimo różnorodności i wielu nazw, w tej klasie wystarczy w zasadzie rozróżniać dwa rodzaje produktów do stylizacji: Żele do włosów, które zapewnią strukturę i sprężystość oraz woski do włosów, które dodadzą blasku i miękkości. W zależności od poziomu utrwalenia jaki oferują, te pierwsze mogą powodować delikatne utrwalenie struktury włosów lub użyczyć jej siły. Jeśli Twoje włosy są krótkie, możesz używać obydwu produktów. Dłuższe, kręcone włosy i fryzury z nich zrobione wyglądają szczególnie efektowne z małym (!) dodatkiem wosku lub pomady nałożonej na końcach. W utrwalaniu pomocny będzie też lakier do włosów, który pozostawia fryzurę elastyczną, a do tego łatwo można się go pozbyć, przeczesując włosy szczotką.

Porady i wskazówki

 • Wskazówka 1

  Nie bój się wosku! Dla uzyskania najlepszych rezultatów nabieraj tylko niewielką jego ilość - wielkości ziarnka grochu. Przed aplikacją rozetrzyj go na dłoniach. Możesz robić to zarówno zgodnie z kierunkiem opadania włosów, jak i w przeciwnym.

 • Wskazówka 2

  Gdyby okazało się, że wciąż nakładasz go za dużo, należy użyć suszarki do włosów, aby go podgrzać. Ciepły ma bardziej płynną konsystencję i może być odmierzony z większą dokładnością i w mniejszej ilości.

 • Wskazówka 3

  Ilość pianki, jaką powinniśmy stosować na raz nie przekracza wielkości piłki golfowej. Należy rozprowadzić ją na włosach blisko ich nasady, bo właśnie tam chcesz dodać im objętości.

 • Wskazówka 4

  Włosy spryskaj lakierem, trzymając go w odległości co najmniej 30 cm od głowy. Dzięki temu rozpyla się jak delikatna mgiełka i nie skleja włosów.

 • Wskazówka 5

  Poczekaj, aż wyschnie i nie czesz już później włosów. W przeciwnym razie włosy mogą stracić swoją objętość.

 • Wskazówka 6

  Bardzo cienkie włosy i mocno obciążające żele nie idą w parze, możesz wyglądać jak kolczasty jeż!

 • Wskazówka 7

  Tylko jeśli masz stopniowaną fryzurę i w wyjątkowych przypadkach, możesz zmienić kolejność stylizacji. Zastosuj najpierw lakier, a potem nałóż niewielką ilość wosku. Twoje włosy mocniej się uniosą.