Kobieta ze średniej długości blond włosami stylizowanymi woskiem
Stylizacja | Wosk do włosów

Jego wysokość wosk do włosów

Wosk do włosów jest jedynym z  produktów stylizacyjnych o szerokim zastosowaniu: zwiększa objętość fryzury, nadaje połysk, strukturę i formę. Ale wosk może znacznie więcej! Dowiedz się, jak używać wosku do włosów oraz jak wykorzystać wszystkie jego właściwości stylizacyjne.

Wosk jest gęstą substancją o właściwościach zbliżonych do żelu do stylizacji. Dzięki swym właściowościom nie usztywnia włosów, dlatego włosy mogą zachować sprężystość i miękkość. Wosk zapewnia także włosom połysk, pomaga chronić je przed przesuszeniem i uszkodzeniami.

W sprzedaży oferowane są woski o różnej mocy utrwalającej, a także woski do włosów dla mężczyzn.

Jak używać wosku do włosów

Z aplikacją wosku do włosów poradzi sobie nawet osoba całkowicie niewprawiona w stylizacji. Ten produkt stylizacyjny nakłada się zarówno na suche jak i mokre włosy.

Wosk należy rozetrzeć na dłoniach. Pod wpływem temperatury ciała wosk nabierze płynnej konsystencji. Dzięki temu może być równomiernie rozprowadzony na włosach. Teraz można je dowolnie układać.

Odpowiednia ilość wosku: Unikaj nakładania zbyt dużej ilości wosku do włosów. Nadmiar może spowodować, że włosy wyglądać będą na przetłuszczone. Dla włosów średniej długości wystarczy ilość wosku odpowiadająca wielkości orzeszka.

Włosy cieniowane: Wosk nakładaj tylko na końce włosów, przeciągając po nich palcami. Nadasz w ten sposób fryzurze energiczny charakter.

Kreowanie loków: Zarówno naturalne jak i stylizowane loki będą bardziej sprężyste i  trwalsze, jeżeli nałożysz na nie wosk do włosów. Wystarczy pociągnąć nim końce włosów.

Dodawanie objętości: Niewielką ilość wosku do włosów nałóż blisko u nasady. Następnie stylizuj fryzurę susząc włosy suszarką z dyfuzorem.

Zmierzwione fryzury: Na włosy nałóż wosk, a następnie roztrzep je, kreując swobodny wygląd. Pozorny nieład możesz podkreslić akcentując końce wybranych pasm.

Usuwanie wosku do włosów: Wosku nie można wyczesać z włosów. Jego usunięcie wymaga umycia kosmyków szamponem.

W naszej fotogalerii pokazujemy, jak gwiazdy wykorzystują wosk do włosów do tworzenia pięknych uczesań.

Fotogaleria: Fryzury gwiazd stylizowane woskiem do włosów