Kobieta z wygolonym bokiem
Stylizacja | Wygolony bok

Wygolony bok – idealna stylizacja dla swawolnych rebeliantek

Trend rozpoczęty przez Davida Bowie w latach osiemdziesiątych ma się wciąż doskonale. Krawędzie włosów są tu cięte bardzo krótko, a włosy na czubku głowy pozostają długie. Dzięki tej prostej stylizacji bardzo uwydatnisz rysy twarzy. To świetny pomysł na fryzurę dla kobiet nowoczesnych, silnych i pewnych siebie. W ostatnich latach wygolone boki prezentowały m.in. Rihanna i Miley Cyrus. Możesz łatwo opisać tę stylizację swojemu fryzjerowi: „proszę wygolić wszystko po bokach i nie ruszać nic na czubku”. Jeżeli lubisz odważne fryzury, to wygolone włosy z boku jest właśnie dla Ciebie!

Kelly Osbourne z wygolonym bokiem

Fryzura z wygolonym bokiem: Kelly Osbourne lubi eksperymentować

Zaledwie kilka lat temu podcięcia i wygolone boki związane były jedynie z subkulturami punków, metali i gotów. Na szczęście fryzura ta wyszła z podziemia i w 2017 roku trafiła na salony. Dzisiaj podcięcia włosów są elementem fryzjerskiego mainstreamu. W Polsce noszą je m.in. Patrycja Kazadi i Edyta Górniak. Dawna stylizacja buntowników to teraz modna fryzura w warszawskich klubach.

 

Aby stworzyć fryzurę z wygolonym bokiem, szerokie pasmo włosów o szerokości kilkunastu centymetrów golone jest ponad uszami i wokół głowy. Od militarnej stylizacji dzielą nas tylko włosy na czubku głowy, których nie ruszamy. Przy goleniu boków pozostanie jedynie kosmyk powyżej ucha. Modelka Alcie Dellal oraz niemiecka aktorka i zwyciężczyni konkursu „Let’s Dance” Sophia Thomalla były jednymi z pionierek tego stylu. Taki element dodaje drapieżności fryzurze z długimi włosami i z pewnością wzbudzi ciekawość nie tylko w kręgu znajomych.

 

Wygolony boki głowy dodadzą wyraźnego akcentu stylizacji, zwłaszcza, gdy włosy są długie. Ponadto urozmaicą bardziej konwencjonalne stylizacje. Dlatego wygolone boki tak samo dobrze sprawdzą się w klubie, jak i w biurze. To dość niespodziewane, ale takie nietypowe elementy stylu podkreślają kobiecy seksapil.

KeKe Palmer z wygolonym bokiem

Fryzura z wygolonym bokiem na głowie KeKe Palmer

Uwaga: mimo że podcięcia i wygolone włosy z boku wyglądają na bardzo proste w przygotowaniu, powinnaś pozwolić na ich wykonanie tylko i wyłącznie zaufanemu fryzjerowi. Najlepiej jeśli Twój stylista będzie dobrze zorientowany w najnowszych technikach fryzjerskich. Możesz później podcinać fryzurę samodzielnie w domu przy użyciu maszynki lub trimmera. Poproś o pomoc przyjaciółkę. Zaufana i sprawna para rąk to doskonała i przyjemna alternatywa dla wizyty u fryzjera.

 

Nawiasem mówiąc, podcięcia i fryzury z wygolonym bokiem wyglądają szczególnie uroczo u kobiet z miękkimi, podłużnymi rysami twarzy. Mogą nie sprawdzić się w przypadku osób z twardo zarysowanymo konturami twarzy. Jeśli Twoje włosy są cienkie lub bardzo rzadkie, wygolenie boków lub podcięcie sporej części może nie być najlepszym pomysłem. Bywają dni, że nie będziesz chciała oglądać wygolonych części głowy. Wówczas wystarczy przeczesać włosy i zakryć nimi nagą sekcję. Wtedy przydaje się także tradycyjny kapelusz. Na pewno zauważyliście, że Sophia Thomalla nosiła go ostatnio jako dodatek do swoich stylizacji. Niemiecka aktorka zwyczajnie chwilowo znudziła się swoją fryzurą z wygolonym bokiem. Na szczęście kobieta nie musi zdejmować nakrycia głowy przy powitaniach.

Film: Jak wystylizować "fałszywego boba"?

Gwiazdy lubiące odwagę i wygolone boki