Skip to Content

Siemię lniane na włosy - jakie efekty dają naturalne sposoby pielęgnacji?

Siemię lenistwo już od wieków drogowych, które przewidują przyszłość dolegliwości pokarmowego oraz oddechowego. Od niedawna ziarenka lnu zyskują coraz większą popularność wśród osób dbających o włosy. Na jakie efekty można liczyć, odsłonić siemię lniane do pielęgnacji? Jak przygotować z niego domowe kosmetyki iw jaki sposób je stosować? 

Co warto wiedzieć o siemieniu lnianym?

W kulturze naturalnej siemię lniane było m. In. in. w moc dolegliwości żołądkowych i jelitowych, ponieważ działa ochronnie na układ pokarmowy. Warto wiedzieć, że jego spożycie ma cukru też pozytywny wpływ na krw układionośny, bo reguluje poziom lipidów, odpowiedź poziom we krwi oraz złego cholesterolu. Zawartość fitoskładników w nasionach lnu sprawi, że oświetlenie ich do codziennej diety sprzyja regulowaniu gospodarki hormonalnej. Jako bogate błonnika są one również źródło pochodzenia pieczyńskiego z powodu leniwych jelit.

Siemię lniane zawiera również białko, przeciwutleniacze, a także witaminy oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Z całą pewnością warto więc wprowadzić je do swojego jadłospisu. W sklepach znajdziemy dwa rodzaje siemienia lnianego - brązowe i złociste, przy czym więcej wartości dla naszego zdrowia zawiera drugie. Pamiętajmy, by wybierać całe nasiona, a nie te zmielone, też podczas rozdrabniania siemię traci część wartości odżywczych.

Jak działa siemię lniane na włosy?

vegetal_com_application_wash_480x430

Maseczka z siemienia lnianego na włosy na idealną propozycję dla osób borykających się z przesuszeniem. Taki domowy kosmetyk nawilży pasma, a także odżywianie i nada zdrowego wyglądu, doskonale sprawdzi się więc w pielęgnacji włosów matowych, suchych i szorstkich. Regularne stosowanie siemienia lnianego nie tylko nawilża pasma, ale także może zmieniać się na ich szybszy wzrost i zmniejszać tendencję do rozdwajania się końcówek. Domowe maseczki z nasion lnu przyniosą oraz ukojenie wysuszonej skórze głowy ze względu na działanie nawilżające i łagodzące podrażnienia. Siemię lniane sprawia, że ​​włosy włosy się miękkie i jedwabiste w dotyku, a wzmocnione i skłonne do przetłuszczania się.

Domowa maska z siemienia lnianego na włosy

Przygotowanie domowej maseczki z siemienia lnianego jest bardzo proste. Do szklanki wystarczy wsypać ziarna na wysokość ok. ¼ naczynia, a następnie zalać je przegotowaną jeszcze raz ciepłą (60-70 stp.) Wodą i odstawić do ostygnięcia. W tym czasie materiały napęcznieć i nabrać żelowatej konsystencji. Powstały w ten sposób glutek z siemienia lnianego należy nałożyć na włosy i pozostawić na ok. 30 minut do jednej godziny. Aby wybrać sobie aplikację, można powstały żel przecisnąć przez ściereczkę lub sitko, dzięki czemu pozbędziemy się nasionek. Inny sposób przygotowania taka maseczki to gotowanie ziaren zalanych wodą przez ok. 10 minut aż do uzyskania konsystencji kisielu. Później - lit jak w przypadku pierwszej metody - siemię należy pozostawić do ostygnięcia i przecisnąć przez ściereczkę. Ten najprostszy podstawowy przepis to świetna baza dla traktów ogrodowych. Może to być np. olej kokosowy, jogurt naturalny, miód lub oliwa z oliwek.

Jakie jeszcze kosmetyki można przygotować z siemienia lnianego?

600x450_blond-woman-with-zigzag-part

Siemię lniane na włosy można stosować nie tylko w postaci maseczki. Warto również wypróbować inne domowe kosmetyki z jego dodatkiem. Jednym z nich jest płukanka. Sposób przygotowania jest niemal taki sam jak w przypadku maski, należy dodać znacznie więcej wody, aby uzyskać rzadką konsystencję. Płukankę stosujemy podczas połączenia ładowania, najlepiej po płukaniu wodą (płukanki nie zmywamy). Siemię lniane przyda się także do zrobienia mgiełki do włosów. Glutek poradnik poradzić sobie po poradach rozcieńczyć, przelać do atomizera i dodać kilka kropel oliwy z oliwek bądź olejku z pestek winogron. Można też tak uzyskać uzyskany kosmetyk uzupełnić o odrobinę ulubionego olejku eterycznego, dzięki czemu zyska na nieco przyjemnego zapachu. Taka mgiełka świetnie sprawdzi się jako preparat nawilżający i niwelujący puszenie się włosów.

Wiedząc, że siemię lasy można używać nie tylko w pielęgnacji włosów, ale również do ich stylizacji, zaznaczenie do podkreślenia skrętu naturalnych loków. Zdecydowanie lepiej więc się do tego celu glutek z siemienia lnianego przygotowywanego na ciepło, a także poprzez gotowanie nasion, konsystencja zależy od proporcji ziaren i wody, a także od czasu gotowania. Najlepszy efekt można uzyskać, wgniatając żel w wilgotne włosy w pozycji szefa na dół - zaczynając od końcówek i zbierając pasma w dłonie. Później wystarczy poczekać, aż włosy wyschną i na koniec roztrzepać je delikatnie palcami.

Siemię lniane na włosy w codziennej diecie – wzmocnij efekty działania kosmetyków

Regularne stosowanie żelu z siemienia lnianego zapewnia efekt nawilżenia włosów oraz ich odżywienia, a także reguluje sebum ograniczając nadmierne przetłuszczanie skóry głowy. Wszystko sprawia, że ​​pasma maciej się mocniejsze i wygładzone. Ze względu na zawartość wielu cennych dla naszego zdrowia, dobrym pomysłem jest też wykorzystanie ziaren lnu w kuchni. Jako do potraw i przekąsek doskonale sprawdzi się surowe siem lniane, ale dol jest dodatek ich namoczenie przed spożyciem - ułatwianie organizmowi przyswojenie jedzenie dla zdrowia i urody składników.

Przygotowanie zestawów z nasion lnu jest banalnie proste, a efekty z pewnością z pewnością każda dbająca o kondycję swoich włosów kobietę, dlatego warto je wypróbować. Wprowadzenie nasion lnu do jadłospisu na odżywienie odżywienia włosów, a kompleksowe działanie przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Powiązane artykuły
  • Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?

    Mycie włosów

    Jak prawidłowo myć włosy i co ile dni?
    ...

    Nawet tak oczywista i rutynowa czynność jak mycie włosów, wykonywana nieprawidłowo, może zaszkodzić. Dowiedz się, jak poprawnie i jak często myć włosy.

    ...
  • Głowa pełna blasku

    Piękne włosy

    Głowa pełna blasku
    ...

    Odpowiednie produkty, ich aplikacja, a nawet dieta pomogą Ci zadbać o wyjątkowy wygląd Twoich pukli. Sprawdź, jak cieszyć się idealną kondycją włosów.

    ...
  • Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?

    Piękne włosy

    Peeling skóry głowy - dlaczego go potrzebujesz?
    ...

    Dowiedz się, jakie zalety niesie za sobą regularny peeling skóry głowy. Podpowiadamy, czego będziesz potrzebować. Składniki znajdziesz w swoim domu!

    ...
  • Leksykon włosów

    Piękne włosy

    Leksykon włosów
    ...

    Od powstania po wzrost - w naszym leksykonie włosów znajdziesz najważniejsze fakty i pojęcia związane z włosami.

    ...
  • Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate

    Piękne włosy

    Porowatość włosów: włosy nisko- i wysokoporowate
    ...

    Stopień porowatości włosów dostarcza cennych informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź porowatości swoich włosów za pomocą jednego z testów!

    ...
  • Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko

    Przetłuszczające się włosy

    Sposoby na przetłuszczające się włosy - szampony, ale nie tylko
    ...

    Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmierną produkcją sebum. Czy to oznaka choroby czy tylko problem kosmetyczny? Poznaj opinie ekspertów.

    ...
  • Pomoc dla suchych i łamliwych włosów

    Suche włosy

    Pomoc dla suchych i łamliwych włosów
    ...

    Dowiedz się, w jaki sposób możesz przywrócić suchym, łamliwym włosom ich sprężystość i jedwabistą naturę. Twoje włosy będą lśnić i znów będą miękkie

    ...
  • Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?

    Ochrona włosów

    Trzy typy włosomaniaczek - którym jesteś Ty?
    ...

    Minimalistka, racjonalistka czy specjalistka? Twoje podejście do troszczenia się o kondycję włosów mówi wiele o Twoim charakterze.

    ...
  • Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby

    Ochrona włosów

    Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne sposoby
    ...

    Noszenie czapki, częste zmiany temperatur, a nawet powietrze suche od kaloryferów mają wpływ na kondycję włosów. Sprawdź, jak dbać o włosy zimą.

    ...
  • SOS dla włosów zniszczonych

    Zniszczone włosy

    SOS dla włosów zniszczonych
    ...

    Czy Twoje włosy są kruche, suche , pozbawione połysku i rozdwajają się na końcach? Mamy dla Ciebie dobre wieści: nożyczki nie są jedynym rozwiązaniem.

    ...
  • Nowe życie włosów zniszczonych

    Zniszczone włosy

    Nowe życie włosów zniszczonych
    ...

    Dzielimy się z Tobą skutecznymi strategiami, które błyskawicznie przywracają lśniący połysk Twoim włosom (w tym długotrwała kontrola uszkodzeń)

    ...
  • Plączące się włosy: to już nie Twój problem!

    Zniszczone włosy

    Plączące się włosy: to już nie Twój problem!
    ...

    Pożegnaj problem splątanych włosów raz na zawsze. Wyjaśniamy co zmienić w programie pielęgnacyjnym, aby supełki na włosach stały się przeszłością.

    ...