Kobieta z włosami zasłaniającymi twarz
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Jak troszczysz się o swoje włosy?

Własne potrzeby i preferencje sprawiają, że z biegiem czasu kreujemy pewne indywidualne rytuały odnośnie zajmowania się swoimi włosami. Niektórzy wolą proste i efektywne zabiegi, które nie zaburzają codziennego harmonogramu, inni stawiają na kreatywną pielęgnację, w której sporo przestrzeni zostaje dla zabawy i eksperymentów.

Odpowiednia pielęgnacja włosów zaczyna się od właściwego nastawienia, dostosowania do realiów życia codziennego i tego, w jaki sposób każdego dnia znajdujesz w życiu małe przyjemności. Dlatego też posiadanie dużej ilości kosmetyków schodzi na drugi plan, ustępując miejsca indywidualnym preferencjom i oczekiwaniom wobec efektów. Nie ma nic złego ani w tym, że od lat stosujesz te same zabiegi ani w tym, że ciągle eksperymentujesz. Niezależnie od osobistego stylu, zawsze są jakieś sposoby na to, by zatroszczyć się o włosy. My proponujemy kilka wybranych strategii.

Minimalistka

haar-typ-1-210x270
© Getty Images

Minimalistki używają zaledwie kilku produktów do włosów, a czas poświęcany wszelkim zabiegom ograniczają do minimum. „Mniej znaczy więcej!” brzmi motto minimalistek, które liczą oszczędności czasu i pieniędzy. Po co przepłacać, skoro dobry szampon może zdziałać cuda. Czy to faktycznie prawda? Czynniki zewnętrzne takie jak światło, ogrzewane powietrze w pomieszczeniach mogą dodatkowo nadwyrężać kondycję włosów. W takich sytuacjach konieczna staje się dodatkowa pielęgnacja.

Zalecenia: Minimalistki powinny stosować odżywkę i raz w tygodniu intensywną odżywkę lub maskę. Składniki zawarte w tych produktach zapewniają włosom konieczną dawkę składników odżywczych i chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych. Nowoczesne produkty działają skutecznie i są łatwe i szybkie w użyciu. Minimalistki z pewnością docenią te ich właściwości.

Racjonalistyki

haar-typ-2-210x270
© Getty Images

Racjonalistki są świadome potrzeb swoich włosów, ale rzadko je zaspokajają. Koncentrują się na rozwiązaniach praktycznych i mają zdrowy stosunek do poświęcania czasu włosom. Dla racjonalistek liczą się kolor włosów i ich objętość. Są zorientowane na poszukiwanie rozwiązań i rzadko myślą długoterminowo. Czy koncentracja na efekcie natychmiastowym faktycznie się opłaca? Choć włosy przez jakiś czas mogą wyglądać atrakcyjnie i zdrowo, wkrótce mogą pojawić się problemy w postaci rozdwojonych końcówek czy suchych włosów.

Zalecenia: Jeżeli jesteś racjonalistką w zakresie zajmowania się włosami, postaraj się korzystać z produktów, które pomagają rozwiązać konkretne problem związane z włosami, w momentach gdy się pojawią. Dla racjonalistek optymalizacja rytuałów będzie raczej spójna z ich sposobem myślenia. Nawet najlepsze specyfiki powinny być stosowane regularnie, jeżeli mają przynieść pożądany efekt.

Specjalistki

haar-typ-3-210x270
© Getty Images

Specjalistki uwielbiają dopieszczać włosy przeróżnymi, nawet egzotycznymi odżywkami i innymi produktami. Składniki kosmetyków do włosów mają dla specjalistek bardzo duże znaczenie. Prześcigają się w polowaniu na innowacyjne produkty. Nieustająco, o każdej porze gotowe na nowy eksperyment, szukają ciągle optymalnego rozwiązania dla danego problemu.

Czy warto testować każdy pojawiający się na rynku produkt? Może ważniejsze jest znalezienie odpowiednich składników i koncentracja na tym, by w sposób właściwy stosować wypróbowane już kosmetyki? Niezależnie od tego, jak cenne są zawarte w formule składniki, odpowiednia aplikacja jest kluczem do piękna i sukcesu.

Zalecenia: Zdobycie tytułu specjalisty w pielęgnacji wymaga czasu i poświęcenia. Szybko działające produkty są dobrym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych specjalistek.

Odkryj: