Chłopiec z krótkimi blond włosami
Stylizacja | Dzieci

Fajne fryzury dla dzieci: modnie i z fantazją

Jeżeli Twoje dziecko skończyło trzy lata, najwyższy czas na fryzurę praktyczną, a zarazem wpisującą się we współczesne trendy. Fryzury dla dzieci muszą być łatwe do wykonania, trwałe na tyle, że przetrwają najaktywniejszą zabawę i odpowiednie do szkoły. Krótkie cięcie to praktyczne rozwiązanie, często wybierane przez rodziców dla chłopców. Jednak i one podlegają zmieniającej się modzie. Dziewczynkom pozostawiana jest na ogół większa możliwość wyboru jednej z modnych fryzur dla dzieci.

 

null

Modne fryzury dla dzieci spokojnie mogą równać się z trendami dla dorosłych. A bywa też tak, że to dorośli czerpią inspirację od najmłodszych. Współczesnym dzieciom nie wystarczą już byle jakie i tylko praktyczne fryzury. Ma być modnie i fajnie. Bob, loki, krótkie stylizacje – ważne, by nie było nudn

 

Większość dziewczynek szuka inspiracji i wyrabia gusta obserwując swoje matki, starsze siostry czy przyjaciółki. Staranne uczesanie, czerwony lakier do paznokci skradziony mamie, baleriny pożyczone od najlepszej koleżanki to dziecięce wyznaczniki dorosłości, a przynajmniej bycia cool. Nikt nie pracuje ciężej nad osiągnięciem dorosłości niż dzieci. W swojej pogoni za nią bacznie obserwują dorosłych z najbliższego otoczenia oraz swoich idoli ze świata sportu czy muzyki.

Chłopaki i dziewczyny! Oto wybrane przez nas propozycje dziecięcych stylizacji.

Słodkie i modne fryzury dla dzieci: dziewczynki

Dziewczynkom pasują wszystkie fryzury, które są ładne i praktyczne. Plecione lub skręcane uczesania, częściowe upięcia i popularne ostatnio fryzury typu bob, również ten w wersji pofalowanej, to zaledwie kilka z propozycji. Warto także pamiętać o krótkich i modnych fryzurach dziecięcych. Większość dziewczynek ujawnia swoje stylizacyjne preferencje całkiem wcześnie, dlatego dobrze, gdy mamy zawczasu zadbają o nadrobienie fryzjerskich zaległości edukacyjnych. Oto plan zajęć uszeregowany według stopnia trudności:

 

 

 

Fajne fryzury dla dzieci: chłopcy

Poszukując inspiracji w wyborze pierwszego cięcia dla chłopca warto zapoznać się z męskimi trendami, ponieważ modne fryzury dla dzieci to ich modyfikacje, dostosowane do potrzeb aktywnego trybu życia najmłodszych. Coraz cześciej długie włosy u chłopca to nie wynik odwlekanej wizyty u fryzjera, ale zamierzony efekt stylizacyjny. Długie, cieniowane i z grzywką są niezwykle modne i dodają uroku. Zwolennicy bardziej tradycyjnych dziecięcych fryzur stawiają na krótkie i praktyczne stylizacje. Modnego akcentu dodaje undercut - fryzura popularna również wśród mężczyzn, delikatny irokez czy włosy zaczesane na bok lub uniesione do góry. To rozwiązania dla chłopców nie bojących się oryginalności i chcących wyrazić swój własny styl.

 

Fotogaleria: Modne fryzury dla dzieci