Dziewczyna w różowym swetrze z półupięciem na czubku głowy
Stylizacja | Dzieci

Fryzury do szkoły dla mniej i bardziej wymagających

Mamy i córki! Czasy wyjątkowo skromnych fryzur szkolnych odeszły do lamusa. Dziś króluje dowolność i różnorodność w granicach dobrego smaku i panujących na terenie szkoły zasad. W zależności od tego ile czasu masz o poranku na stylizacyjne zmagania, wybierz modną fryzurę do szkoły na szybko lub postaw na niebanalne, ciekawe rozwiązania, których pozazdroszczą Ci koleżanki.

Jaka jest idealna fryzura do szkoły? Najczęściej padające odpowiedzi to: szybka, praktyczna i ładna. I my się z tym całkowicie zgadzamy! Uczesanie powinno być proste do wykonania i trwałe w obliczu wzmożonej aktywności fizycznej na zajęciach sportowych. Bardzo długie i rozpuszczone włosy mogą być uciążliwe i plątać się, tworząc trudne do rozplątania supełki na włosach . Rozwiązaniem będzie skrócenie długości (dla wielu dziewczyn niedopuszczalna opcja!) lub mniej radykalne - upięcie ich w koczek, koński ogon lub warkocz.

Różnorodność fryzur do szkoły

Mnogość opcji pozwala na wybór ulubionej fryzury przez nastolatkę. To wiek kiedy dziewczyny zaczynają odkrywać własny styl i eksperymentować z modą i fryzurami. Dla jednych strzałem w dziesiątkę okażą się swobodnie opadające na ramiona włosy średniej długości, np. długi bob, dla innych wybawieniem od opadających na twarz kosmyków będą rozmaite upięcia. Poniżej przedstawiamy proste i zarazem czarujące upięcia, wprost idealna do szkoły. Te bardziej urozmaicone nie zawiodą na szklonych akademiach lub podczas ważnych egzaminów.

Galeria: Najlepsze fryzury do szkoły dla dziewczynek i nastolatek