Kobieta z krótką fryzurą z blond włosów
Stylizacja | Fryzura Pixie Cut

Krótkie fryzury blond - odważ się na dużą zmianę

Kto powiedział, że długie włosy są bardziej kobiece niż krótkie? Obecnie krótkie cięcie jest modniejsze i jednocześnie bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek. Kobiecy odcień blond nadaje charakteru fryzurze. Zachęcamy do poszukiwania inspiracji i najtrafniejszej krótkiej fryzury z blond włosów.

Można zaryzykować tezę, że krótkie włosy stają się nowym wzorcem piękna. Coraz więcej kobiet decyduje się na radykalne cięcie i rozstanie z długimi włosami. Ta zmiana sprawia, że wydają się nie tylko bardziej pewne siebie, ale jednocześnie bardziej swobodne, niezależne i niezwykle atrakcyjne. Fryzury z krókich włosów szczególnie dobrze wyglądają w połączeniu z jasnymi włosami. Prawidłowo dobrany odcień blond wplata we włosy blask i energię.

Krótkie fryzury blond: cięcie dobrane do twarzy

Niemal każda kobieta może nosić krótkie blond włosy pod warunkiem, że cięcie zostanie dopasowane do kształtu twarzy.

 

Twarz owalna: Ten kształt twarzy ze względu na jego plastyczność, uważany jest za doskonały. Podkreśla to oczywiście krótkie cięcie. Najlepszym potwierdzeniem tego jest nowa fryzura Charlize Theron – zmierzwione pixie.

Twarz kwadratowa: Twarz kwadratowa dobrze wygląda w połączeniu z pasemkami czy grzywką, które łagodzą ostre rysy.

Twarz okrągła: Wszystkie fryzury, które optycznie wydłużają twarz nadają się idealnie do twarzy okrągłej. Dobrym pomysłem jest na przykład dużej objętości bob, który w górnej części wydłuża optycznie twarz.

Krótkie fryzury blond wymagają odpowiedniego makijażu. Kobiecy, starannie dopasowany make-up będzie idealnym dopełnieniem tej fryzury.

W naszej fotogalerii prezentujemy atrakcyjne propozycje krótkich fryzur dla blondynek. 

Fotogaleria: krótkie fryzury blond