Stylizacja | Fryzury dla grubych włosów

Najlepsze krótkie fryzury dla gęstych włosów

Odważ się na kolejny krok! Czas na metamorfozę, która wykorzysta Twój naturalny urok i potencjał tkwiący w bujnych włosach. Gęsta grzywa oferuje znakomite możliwości stylizacyjne, również w przypadku krótszych fryzur. Od gładkich cięć po zadziorne czupryny - proponujemy trzy modne fryzury dla gęstych włosów, które wydobędą ich piękno i objętość. Oto garść wskazówek na temat najlepszych sposobów eksponowania gęstych włosów w tym sezonie.

Cienkie, kręcone, falowane, grube... Niezależnie od sposobu cięcia, to właśnie tekstura włosów ma najistotniejszy wpływ na ostateczny kształt fryzury. Potrzebujesz więcej objętości, wrażenia lekkości, czy może ożywienia dotychczasowej stylizacji? W osiągnięciu tych celów pomoże Ci odpowiednio dobrane cięcie. Kobietom o gęstych włosach sugerujemy nieco krótsze fryzury i mamy wiele argumentów przemawiających na ich korzyść! Co w tym sezonie jest najmodniejsze? Oto nasz top3:

Shag

The Shag

Najpopularniejsza fryzura lat 70. i 80. wraca w wielkim stylu! Oczywiście nie obyło się bez lekkich zmian. Mimo to shag wciąż wspaniale podkreśli Twój seksapil i beztroskę. Dodaj swojej stylizacji trochę swobody i ciesz się stylowo potarganą czupryną. Dzięki wyraźnemu cieniowaniu włosów i wywijającym się końcówkom uzyskasz nieco zadziorny wygląd. Pobaw się stylizacją i zasmakuj w tym nieco rockowym looku. Ty tu rządzisz!

Wyraźnie zarysowane kolejne warstwy włosów zapewniają wrażenie pełnej, obfitej czupryny. Dzięki cieniowaniu, zwłaszcza włosów przy twarzy, w łatwy sposób uzyskasz naturalny efekt, jakbyś przed chwilą wstała z łóżka. Klasyczny shag to jedna z najczęściej polecanych fryzur dla gęstych włosów. Doskonale pasuje także kobietom o regularnych rysach twarzy.

Ułożenie kosmyków przy pomocy żelu lub wosku do włosów jest niezwykle proste i stworzy modny, niepowtarzalny wygląd, zaś luźno puszczone fale dadzą efekt niezwykle kobiecej stylizacji. W 2017 roku taką fryzurę nosiła m.in. Taylor Swift. Gwarantujemy, że również Tobie będzie w niej doskonale!

Retro Bob

The Retro Bob

Słodkie lata sześćdziesiąte! Bob w tym stylu odmłodzi Twój wygląd i sprawi, że poczujesz się jak Jackie Kennedy. Fryzura bob jest idealna dla tych kobiet, które chcą podkreślić swoje gęste włosów. Przycięte do wysokości podbródka i delikatnie podwinięte włosy okalają twarz, tworząc jej pogodną ramę. Grubsze włosy mają szczególną przewagę nad cieńszymi przy stylizacji boba. Chodzi oczywiście o objętość fryzury, której nie trzeba dodatkowo nadawać podczas suszenia włosów. Przy dobrym cięciu fryzura ułoży się perfekcyjnie bez większej ingerencji z naszej strony. Aby stworzyć tę retro fryzurę z grubych włosów, wystarczy lekko wywinąć końcówki do środka. Półokrągła grzywka jeszcze dodatkowo złagodzi linię cięcia. Nie bój się metamorfozy i poeksperymentuj z retro bobem!

Falowany długi bob

The Wavy Lob

Nadawaj na nowej częstotliwości! Oto fale, które dodadzą Ci uroku. W tej fryzurze dla gęstych włosów będziesz emanowała gwiazdorskim stylem prosto z Hollywood. Długi, sprężysty bob to najlepszy sposób na pełną seksapilu stylizację sięgającą ramion. To idealna fryzura dla każdej kobiety, która szuka atrakcyjnego, przejściowejgo rozwiązania - między krótkimi, a długimi włosami. Falisty bob (wob, od wavy bob) to jedna z najmodniejszych stylizacji ostatnich miesięcy. Doskonale prezentuje się u niemal każdej kobiety, emanując klasyczną elegancją i dostojnością, jednak najkorzystniej będzie wyglądała stworzona z bujnych, gęstych włosów.